Sprawdź pocztęSprawdź pocztę    Napisz do nasNapisz do nas    Mapa serwisuMapa serwisu            
Szkoła Podstawowa
im. Księcia Józefa Poniatowskiego
w Starych Pieścirogach

AktualnościO SzkoleDla nauczycieliDla rodzicówDla uczniówRada PedagogicznaPomoc pedagogicznaDokumentyGazetka szkolnaUroczystościWydarzeniaWycieczkiSportKonkursy_TurniejeGaleriaBibliotekaDZIENNIK UONET+Kontakt

Jesteś tu: Strona głównaAktualności

Kolędy i pastorałki ...

2019-12-01 

 Zachęcamy uczniów do wzięcia udziału

 

w szkolnych eliminacjach

 

do VIII Festiwalu Kolęd i Pastorałek,

 

„Nad Betlejem w ciemną noc...”, 

 

który odbędzie się 17 grudnia 2019 r.

 

Nasielskim Ośrodku Kultury.

 

 

 

Eliminacje szkolne odbędą się już 3 grudnia 2019

Kliknij aby zobaczyć

 

Zapisy:

 

Klasy I-III Pani A. Kołakowska


Klasy IV-VI Pani B. SotowiczOj się działo !

2019-11-30 

     Andrzejki to czas wesołej zabawy, która nie ominęła również naszych uczniów. A wszystko zaczęło się o godzinie  dziewiątej 26 listopada bieżącego roku. W sali gimnastycznej, która na ten wyjątkowy dzień została pięknie udekorowana, zebrali się najmłodsi – uczniowie z klas 0-III wraz z wychowawcami. Przybyli w pięknych, kolorowych strojach. Najpierw przystąpiono do zadań specjalnych ! 

 

więcej >Spotkanie z autorką serii o Filipku

2019-11-24 

    22 listopada 2019 roku, po zainicjowanej przez p.Bożenę Majewską, tygodniowej promocji twórczości Małgorzaty Strękowskiej – Zaremby, dla uczniów  klas I – V  nadeszła  niecodzienna chwila – spotkanie z autorką. Pisarkę przywitał dyrektor szkoły p.Cezary Wiśniewski.

 

   Pani Małgosia opowiadała o Filipku Zaskrońcu, bohaterze cyklu utworów, który jest wulkanem energii , a jego głowa kryje mnóstwo niepoprawnych pomysłów (oczywiście w opinii dorosłych!).

 

więcej >Leśna wyprawa pierwszaków

2019-11-24 

   W piątek 15 listopada pierwszaki udały się na wyprawę do pobliskiego lasu. Mali obserwatorzy przyrody podziwiali las w jesiennej szacie – szukali skarbów, poznawali drzewa, grzyby, a także  przyglądali się roślinom i zwierzętom. Podczas zabaw wszyscy pamiętali o tym, że las to dom roślin i zwierząt, więc należy go szanować.

 

leśne fotki >Sprzątanie świata i nie tylko ...

2019-11-24 

     W dniach 20-23 września 2019r  uczniowie naszej szkoły włączyli się do corocznej akcji "Sprzątanie Świata". To wspólna lekcja poszanowania środowiska, której celem jest promowanie nieśmiecenia i podniesienie poziomu świadomości ekologicznej. Polega ona  na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Temat tegorocznej edycji to 

 

"Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!". 

 

więcej > 

do górydo góry