Sprawdź pocztęSprawdź pocztę    Napisz do nasNapisz do nas    Mapa serwisuMapa serwisu            
Szkoła Podstawowa
im. Księcia Józefa Poniatowskiego
w Starych Pieścirogach

AktualnościO SzkoleDla nauczycieliDla rodzicówDla uczniówRada PedagogicznaPomoc pedagogicznaDokumentyGazetka szkolnaUroczystościWydarzeniaWycieczkiSportKonkursy_TurniejeGaleriaBibliotekaDZIENNIK UONET+Kontakt

Jesteś tu: Strona głównaAktualności

Drodzy Rodzice i Uczniowie !

2019-04-24 

 

W związku z trwającą nadal

ogólnopolską akcją strajkową nauczycieli i pracowników oświaty

informujemy, że zajęcia edukacyjne

są zawieszone do odwołania akcji strajkowej.

 

O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco.

 

Jednocześnie przepraszamy za przypadkowe usunięcie

ze strony wcześniej zamieszczonych informacji o strajku.Eliminacje szkolne do 42. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka

2019-03-24 

     W piątek, 22 marca 2019 roku odbyły się eliminacje szkolne do 42. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka . Wzięło w nich udział 15 uczniów z klas I- VII, którzy zaprezentowali wybrane utwory literackie. Jury w składzie: p. wicedyrektor Barbara Jaskulska - przewodnicząca, p. Adrianna Kołakowska i p. Aneta Kopańska, oceniając recytatorów, wzięło pod uwagę następujące kryteria: dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę mowy, ogólny wyraz artystyczny oraz czas występu. Wśród najlepszych znalazło się 8 recytatorów, którzy będą reprezentować naszą szkołę podczas eliminacji gminnych  27 marca 2019 roku w Nasielskim Ośrodku Kultury.


więcej >Obchody Pierwszego Dnia Wiosny

2019-03-23 

    Kliknij aby zobaczyć

Kliknij aby zobaczyć

    

     21 marca, nazywany popularnie Dniem Wagarowicza, nie upłynął uczniom naszej szkoły na wagarowaniu, lecz na dobrej zabawie, konkursach i licznych atrakcjach.

 

    I część tego dnia odbywała się na sali gimnastycznej. Na początku prowadzący - Natalia i Kacper - powitali uroczyście całą społeczność szkolną, a przede wszystkim przybyłe modelki oraz modeli. Następnie przedstawili relację z najnowszych trendów modowych prezentowanych na Paryskim Tygodniu Mody Wiosna-Lato 2019. Warto wspomnieć, że prezentacja multimedialna (przygotowanie Adrian, kl.VIII) oraz relacja prowadzących oparta była na autentycznych nowinkach modowych proponowanych na Paryskich wybiegach :). Następnie przyszedł czas na pokaz mody wiosennej 'SPRING - SUMMER FASHION COLLECTION 2019' w wykonaniu poszczególnych klas.

 

więcej >SMAKI MAZOWSZA

2019-03-23 

     

     W ramach innowacji pt „Moda na Mazowsze”  w dniu 20 marca br. odwiedziliśmy jedną ze zrzeszonych w Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych - Gospodarstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe „Kowalski” we Winnikach k. Nasielska.

Jego właściciele, od kilku pokoleń zajmują się tłoczeniem oleju oraz hodowlą trzody chlewnej. Jest to gospodarstwo samowystarczalne. 

więcej >Świętowanie niedzieli w rodzinie

2019-03-11 

     Dzieci z klas I – III wykonały piękne prace ilustrujące jak spędzają lub powinni  spędzać niedzielę w rodzinie. Wszystkie prace zostały ocenione. Przyznano 15 wyróżnień, które  nagrodzono dyplomem i książką. Trzy najciekawsze prace reprezentowały naszą szkołę w Płocku, gdzie wyróżnienie otrzymał Stanisław Szarszewski z klasy I b.
Wszystkim dziękujemy za udział i gratulujemy.


Niektóre prace można było podziwiać na korytarzy szkolnym.


kilka fotek > 

do górydo góry