Sprawdź pocztęSprawdź pocztę    Napisz do nasNapisz do nas    Mapa serwisuMapa serwisu            
Szkoła Podstawowa
im. Księcia Józefa Poniatowskiego
w Starych Pieścirogach

AktualnościO SzkoleDla nauczycieliDla rodzicówDla uczniówRada PedagogicznaPomoc pedagogicznaDokumentyGazetka szkolnaUroczystościWydarzeniaWycieczkiSportKonkursy_TurniejeGaleriaBibliotekaDZIENNIK UONET+Kontakt

Jesteś tu: Strona głównaAktualności

XX VII Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia jak co roku z naszym udziałem

2018-12-03 

   

   W roku szkolnym 2018/2019 wzorem lat ubiegłych na terenie całego kraju organizowana jest XXVII edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia.

 

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia to konkurs dla tych, którzy wiedzą, jak zdrowo i aktywnie żyć. Uczestnicy Olimpiady muszą wykazać się wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, ekologii oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy. 

 

więcej >Jesienne poranki w klasie 0 b

2018-12-03 

 

„Ten jest najszczęśliwszy z ludzi, któremu nikt zapału do książek nie ostudzi”

J. Kasprowicz

 

   Głośne czytanie to łatwy, tani, przyjazny dziecku i skuteczny sposób mądrego wychowywania dzieci i budowania ich zasobów wewnętrznych.

 

   Doceniając ogromny wpływ literatury i głośnego czytania na wszechstronny rozwój dziecka, zorganizowałam w naszej grupie akcję „Jesienne spotkania z książką”.

   I tak w jesienne poranki pojawili się zainteresowani Rodzice, aby czytać, rozmawiać z dziećmi, odpowiadać na ich pytania.

 

więcej >ZAWIERZAMY SIĘ JASNOGÓRSKIEJ PANI

2018-12-02 

     

     29 listopada 2018 roku klasy kończące naukę w naszej szkole /kl.VIII i kl.III gim./ pielgrzymowały do Częstochowy, by dziękować za lata dotychczasowej nauki, zawierzać zbliżające się egzaminy oraz pierwsze ważne życiowe decyzje.

Nie zabrakło pamięci o rodzicach i nauczycielach.

 

więcej >Andrzejki w naszej szkole

2018-12-01 

     28 listopada 2018 roku samorząd uczniowski zaproponował zabawę andrzejkową, która odbyła się w dwóch grupach wiekowych. Pani Bożena Majewska przypomniała postać świętego Andrzeja, ucznia Jana Chrzciciela i apostoła Pana Jezusa, patrona m.in. rybaków, podróżników i małżeństw. Wspomniała, że niezamężne niewiasty modliły się do św. Andrzeja o dobrych mężów. Wyjaśniła uczniom, że wieczór andrzejkowy nie jest zwyczajem chrześcijańskim lecz ludowym, zrodzonym z pragnienia poznanie przyszłości.

 

więcej >Światowy Dzień Pluszowego Misia

2018-11-28 

   Światowy  Dzień  Pluszowego  Misia  obchodziliśmy w naszej szkole 26 listopada 2018 roku, chociaż pluszowa zabawka świętowała swoje 116.urodziny już w niedzielę /25 listopada/.

  Samorząd Uczniowski wcześniej przygotował gazetkę dotyczącą wspomnianego dnia. W szkole pojawiły się plakaty z misiami znanymi z utworów literackich i filmów.

więcej > 

do górydo góry