Sprawdź pocztęSprawdź pocztę    Napisz do nasNapisz do nas    Mapa serwisuMapa serwisu            
Szkoła Podstawowa
im. Księcia Józefa Poniatowskiego
w Starych Pieścirogach

AktualnościO SzkoleDla nauczycieliDla rodzicówDla uczniówRada PedagogicznaPomoc pedagogicznaDokumentyGazetka szkolnaUroczystościWydarzeniaWycieczkiSportKonkursy_TurniejeGaleriaBibliotekaKontakt

Jesteś tu: Strona głównaAktualności

LEKKI TORNISTER

2018-02-06 

     6 lutego w ramach promocji zdrowego stylu życia w  klasie pierwszej odbyła się akcja pod hasłem „Lekki tornister”. Sara Rudzińska dokonała pomiaru ciężkości tornistrów pierwszoklasistów. Uświadomiła uczniów, że noszenie zbyt dużych ciężarów przez dzieci może spowodować nie tylko wady postawy, ale i nieprawidłowy rozwój innych organów. U młodych osób konstrukcja kręgosłupa jest bardzo delikatna i łatwo ulega zmianom, zwłaszcza, gdy regularnie noszą zbyt duży ciężar.

 

wiecej >Uczniowie klas piątych na przedstawieniu "Chłopcy z placu Broni"

2018-02-05 

 

     30 stycznia 2018 roku uczniowie klas piątych pod opieką pań: Bożeny Majewskiej, Doroty Sierzputowskiej i Agnieszki Tylewski wybrali się Miejskiego Ośrodka Kultury w Legionowie na spektakl pt. Chłopcy z placu Broni, przygotowany przez Teatr Współczesny w Krakowie.

 

więcej >"Aktywny nastolatek"

2018-01-28 

 

Sara Rudzińska z kl. III gimnazjum

wraz z opiekunem SK PCK i nauczycielem biologii

 

OGŁASZA

 

Szkolny konkurs plastyczny „Aktywny nastolatek”

Kliknij aby zobaczyć

pod hasłem „Sport- Lubię to!”

 

 

więcej


26 FINAŁ WOŚP

2018-01-14 

Kliknij aby zobaczyć

 

Kliknij aby zobaczyć

 Nasza reprezentantka w etapie wojewódzkim !!!

2017-12-22 

Sara Rudzińska  najlepsza w rejonowym etapie XXVI Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK.

Polski Czerwony Krzyż corocznie organizuje Olimpiadę Promocji Zdrowego Stylu Życia. Jest to konkurs ogólnopolski. Uczestnicy Olimpiady muszą wykazać się wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, ekologii oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy.

Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK jest wieloetapowa. Obejmuje szczeble: szkolny, rejonowy, wojewódzki (inaczej okręgowy) i krajowy.

     Sara zajęła I miejsce w rejonowym etapie Olimpiady w Nowym Dworze Mazowieckim. Kolejny etap odbędzie się 15 marca 2018 roku w Warszawie.

 

Życzymy powodzenia !!! 

do górydo góry