Sprawdź pocztęSprawdź pocztę    Napisz do nasNapisz do nas    Mapa serwisuMapa serwisu            
Szkoła Podstawowa
im. Księcia Józefa Poniatowskiego
w Starych Pieścirogach

AktualnościO SzkoleDla nauczycieliDla rodzicówDla uczniówRada PedagogicznaPomoc pedagogicznaDokumentyGazetka szkolnaUroczystościWydarzeniaWycieczkiSportKonkursy_TurniejeGaleriaBibliotekaKontakt

Jesteś tu: Strona głównaAktualności

Wigilia w kl. 0 a

2017-12-22 

     Grudzień to miesiąc, na który wszyscy czekamy - pełen ciepła, radości a przede wszystkim jest czasem oczekiwania. 21 grudnia od rana panowała świąteczna atmosfera. Dzieląc się opłatkiem składaliśmy sobie życzenia. Oczywiście przybył do nas ważny Gość. Wszystkie dzieci czekały na wizytę Mikołaja. Przywitaliśmy go bardzo serdecznie, prezentując wiersze i pastorałki. Podczas spotkania nie mogło zabraknąć wspólnej zabawy i pląsów. Były też prezenty i dużo radości z tego powodu. Potem śpiewaliśmy kolędy i raczyliśmy się łakociami przygotowanymi dla nas przez Rodziców. Oby ten pierwszy rok w szkole był dla nas stale tak pełny radości.

 

            Drodzy Rodzice serdecznie Wam dziękujemy za pomoc
w przygotowaniu tego wyjątkowego spotkania.

 

foto galeria >Wizyta Pani Policjantki w zerówkach

2017-12-21 

     Dnia 20 grudnia 2017r. odbyło się spotkanie dzieci z kl. 0a i 0b z Panią Policjantką Powiatowej Komendy Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

    Edukacja dla sześciolatków powinna być zabawą i przyjemnością, dlatego Pani Policjantka w jak najbardziej obrazowy i atrakcyjny sposób przedstawiła dzieciom kilka podstawowych zasad bezpieczeństwa. 

 

 

więcej


SILVERADO_Świąteczny czas

2017-12-20 

     W świątecznej atmosferze upłynęła wycieczka do Warszawy, na którą wybrali się uczniowie klasy I i IVb wraz z p. dyr. B. Jaskulską, Z.Truszkowską, p.H.Golnik oraz rodzicami. Uczestnicy wzięli udział w lekcji przyrodniczej na temat lasów i zwierząt ich zamieszkujących przeprowadzonej przez pracowników Centrum Edukacji Leśnej  w Celestynowie, położonego w otoczeniu pięknego drzewostanu dębowego. Po krótkim spacerze udali się do kolejnej podwarszawskiej miejscowości-Józefowa do fabryki bombek bożonarodzeniowych Silverado...

 

więcej >Zerówkowicze w kinie

2018-12-19 

     Coraz bliżej święta, tradycyjnie więc w kinach więcej świątecznych filmów. Jednym z nich jest „Pierwsza gwiazdka”. Twórcy animacji pokazują, że Boże proroctwo nie wypełniłoby się bez udziału zwierząt. Dzieci z łatwością odgadły kryjące się w ich przygodach nauki. Co więcej, wgląd w zwierzęcą perspektywę uwrażliwia małych widzów na los zależnych od ludzi stworzeń, które jedyne czego pragną, to miłość i akceptacja. Dzieci zapamiętają z bajki to, co w  ich wieku w tradycji świętowania Gwiazdki jest najważniejsze - okoliczności narodzin Jezusa i powód wręczania sobie z tej okazji prezentów.

 

kilka  fotek >W Filharmonii Narodowej i Królewskim Ogrodzie Światła

2017-12-17 

 

     Grudzień to wyjątkowy miesiąc. Wszyscy z niecierpliwością oczekują radosnych świąt Bożego Narodzenia. Dzieci czekają na wymarzone prezenty, które znajdą pod magiczną choinką.

7 grudnia 2017 roku uczniowie klas VIa i VIb oraz pięcioro uczniów z klasy Vb wraz z wychowawcami: panią Joanną Maluchnik, panią Barbarą Markowicz oraz paniami Bożeną Majewską i Dorotą Sierzputowską udali się do Filharmonii Narodowej w Warszawie na charytatywny koncert mikołajkowy zatytułowany Na strunach igieł. Wszystkie przybyłe szkoły zostały przywitane przez prowadzących pana Marka Borowskiego – byłego Marszałka Sejmu i panią Zofię Czernicką - dziennikarkę, prezenterkę telewizyjną i konferansjerkę.

 

więcej > 

do górydo góry