Sprawdź pocztęSprawdź pocztę    Napisz do nasNapisz do nas    Mapa serwisuMapa serwisu            
Szkoła Podstawowa
im. Księcia Józefa Poniatowskiego
w Starych Pieścirogach

AktualnościO SzkoleDla nauczycieliDla rodzicówDla uczniówRada PedagogicznaPomoc pedagogicznaDokumentyGazetka szkolnaUroczystościWydarzeniaWycieczkiSportKonkursy_TurniejeGaleriaBibliotekaDZIENNIK UONET+Kontakt

Jesteś tu: Strona głównaAktualności

Dzień Guya Fawkesa

2018-11-18 

     Każdy kraj ma swoje tradycje, święta i ważne rocznice. Jednym z ważnych  dla Anglików dni,  jest Dzień Guya Fawkesa - Bonfire Night, co po polsku znaczy Noc Ogniska lub Spisek prochowy. To święto upamiętnia straszne wydarzenia z  listopadowej nocy  1605 roku. Nieudana próba wysadzenia Budynku Parlamentu Brytyjskiego i zamordowania ówczesnego Króla Szkocji i Anglii Jakuba I, zapisała się w historii Zjednoczonego Królestwa  Wielkiej Brytanii. 5 listopad jest świętem ludowym, hucznie celebrowanym przez Anglików i Szkotów.      

 

więcej >UCZCILIŚMY 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI

2018-11-11 

  W dniu 9 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Ks. J. Poniatowskiego w Starych Pieścirogach odbyła się uroczystość upamiętniająca historyczną rocznicę – Stulecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Celem organizatorów było włączenie w  przygotowania całej społeczności szkolnej. 

więcej >Nasze uczennice na poetyckim podium !

2018-11-09 

    7 listopada 2018 roku w Nasielskim Domu Kultury odbyły się gminne eliminacje konkursu recytatorskiego POLSKA POEZJA PATRIOTYCZNA. Miło nam poinformować,że I miejsce zajęła KAROLINA RÓŻALSKA z klasy VI, II miejsce - ALICJA CIOSEK z klasy VIII, a III - NATALIA BOMBAŁA z klasy VII. GRATULUJEMY. Wręczenie nagród odbyło się 10 listopada w kinie Niwa podczas uroczystości związanych z 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę oraz 632. rocznicą nadania praw miejskich dla Nasielska.

   Interpretacje wybranych wierszy uczennice przygotowywał pod kierunkiem swoich polonistek: p.B.Majewskiej i p.D.Sierzputowskiej.

 

foto >Odwiedziny w miejscach pamięci narodowej w naszej okolicy

2018-11-01 

     W związku z realizacją innowacji pedagogicznej pt.: „Moda na Mazowsze” 30 października uczniowie  z klas Ib, II oraz Vb odwiedzali miejsca pamięci narodowej związane z historią naszego regionu. Zapalali znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza na cmentarzu w Nasielsku i podziwiali olbrzymi dąb stojący nieopodal - pomnik przyrody pamiętający zapewne niejedną historię z dziejów Nasielska.

 

więcej >Polska Poezja Patriotyczna - szkolne eliminacje

2018-10-31 

      31 października 2018 r. odbyły się szkolne eliminacje konkursu recytatorskiego „Polska Poezja Patriotyczna‘’ organizowanego przez Nasielski Ośrodek Kultury. Jury i widzów najbardziej wzruszyła recytacje Alicji Ciosek, która przedstawiła interpretację wiersza Artura Oppmana „Krzyżyk z Olszynki’’.

     

więcej > 

do górydo góry