Sprawdź pocztęSprawdź pocztę    Napisz do nasNapisz do nas    Mapa serwisuMapa serwisu            
Szkoła Podstawowa
im. Księcia Józefa Poniatowskiego
w Starych Pieścirogach

AktualnościO SzkoleDla nauczycieliDla rodzicówDla uczniówRada PedagogicznaPomoc pedagogicznaDokumentyGazetka szkolnaUroczystościWydarzeniaWycieczkiSportKonkursy_TurniejeGaleriaBibliotekaKontakt

Jesteś tu: Strona głównaAktualności

Nie tylko u "Kopciuszka"

2018-02-28 

     21 lutego klasa I i 0a udały się na wycieczkę

W jej trakcie uczestnicy wycieczki odwiedzili Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku gdzie oglądali spektakl pt.”Kopciuszek”. Zachwycone sztuką dzieci wykonały fotografię

ze znakomitymi aktorami i postaciami

z przedstawienia. 

 

więcej >Lekcja języka polskiego pełna ekspresji!

2018-02-25 

     Na lekcjach języka polskiego uczniowie klasy piątej poznają niezwykłe opowieści z mitologii greckiej. Jedną z nich jest piękny mit o Demeter i Korze, który obrazuje, w jaki sposób starożytni Grecy wyjaśniali zmianę pór roku. Właśnie na podstawie tego utworu uczniowie klasy V b przygotowali miniaturę teatralną.Wybrano aktorów, przygotowano scenografię, kostiumy, rekwizyty i muzykę.  23 lutego 2018 roku  zaprezentowali swoim koleżankom i kolegom z klasy V a efekty swojej pracy.

 

więcej >Konkurs powiatowy "Wydajemy własną książkę" rozstrzygnięty!

2018-02-22 

   Wiosną 2017 roku trzy uczennice naszej szkoły: Agata Piętka, Aleksandra Strzelczak oraz Sara Rudzińskawzięły udział w powiatowym konkursie „Wydajemy własną książkę ” zorganizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Warszawie Filia w Nowym Dworze Mazowieckim we współpracy z Nowodworskim Ośrodkiem Kultury. Uroczysty finał X edycji wspomnianego konkursu odbył się 7 lutego 2018 w Nowodworskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Nowym Dworze Mazowieckim, w którym uczestniczył pan dyrektor Cezary Wiśniewski oraz autorki książek.

 

więcej >Z wizytą w Laboratorium Badawczym w Łajskach

2018-02-21 

  19 lutego 2018r. uczniowie gimnazjum skorzystali z możliwości wyjazdu do Laboratorium Badawczego w Łajskach. Wyjazd był możliwy dzięki życzliwości pani Anny Szymańskiej.

Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. Ubrani w fartuchy ochronne odwiedzili  laboratorium fizykochemiczne i  mikrobiologiczne.

 

więcej >SPOTKANIE Z ABSOLWENTKĄ

2018-02-19 

     19 lutego gościliśmy absolwentkę naszej szkoły Anię Łuczyńską. Ania jest absolwentką Wyższej Szkoły Zawodowej Kosmetyki  i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie oraz właścicielką salonu kosmetycznego „No i pięknie lash & nail room”.      Spotkała się ona z uczniami klasy Va, Vb, VII i III gimnazjum. Spotkanie to było kolejnym krokiem w realizacji przedsięwzięcia Sary Rudzińskiej, która promuje zdrowy styl życia w ramach uczestnictwa w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia organizowanej przez PCK.

 

więcej > 

do górydo góry