Sprawdź pocztęSprawdź pocztę    Napisz do nasNapisz do nas    Mapa serwisuMapa serwisu            
Szkoła Podstawowa
im. Księcia Józefa Poniatowskiego
w Starych Pieścirogach

AktualnościO SzkoleDla nauczycieliDla rodzicówDla uczniówRada PedagogicznaPomoc pedagogicznaDokumentyGazetka szkolnaUroczystościWydarzeniaWycieczkiSportKonkursy_TurniejeGaleriaBibliotekaKontakt

Jesteś tu: Strona głównaAktualności

Z wizytą na Zamku Królewskim

2017-11-20 

     Wychowawczynie klas VI/p.B.Markowicz i p.J.Maluchnik / zaproponowały swoim uczniom zwiedzenie jednego z najważniejszych gmachów historycznych w Polsce oraz obejrzenie spektaklu "Ania z Zielonego Wzgórza" w Teatrze Kamienica. Wycieczka do Warszawy odbyła się 15 listopada 2017 r. Młodzież poznawała polską historię, oglądając wnętrze barokowo-klasycystycznego zamku ukształtowane w największym stopniu za czasów króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. 

 

 

więcej


Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia

2017-11-19 

     Kliknij aby zobaczyć

     W roku szkolnym 2017/2018 wzorem lat ubiegłych na terenie całego kraju organizowana jest XXVI edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia.

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia to konkurs dla tych, którzy wiedzą, jak zdrowo i aktywnie żyć. Uczestnicy Olimpiady muszą wykazać się wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, ekologii oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy. W Olimpiadzie mogą uczestniczyć uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

 

 

więcej


Wznawiamy akcję Bookcrossing w szkole !

2018-11-18 

 

Od dnia 20 listopada 2017 roku 

 

WĘDRUJĄCE KSIĄŻKI

 

powrócą na szkolny korytarz.

 

Książkę możesz zabrać do domu.  Dbaj o nią!

 

Po przeczytaniu połóż wyznaczonym miejscu.

 

Bądź uczciwy! Nie zostawiaj książki na swojej półce. Święto Niepodległości

2017-11-12 

     Jak co roku 11 listopada obchodziliśmy w naszym kraju Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły z  klas V i VII pod kierunkiem  p. Beaty Rączki i p. Ewy Ścisłowskiej przygotowali i wystawili przedstawienie.

 

 

więcej


Święto pieczonego ziemniaka i nie tylko ...

2017-11-11 

     Dnia 31 października 2017 r. klasy III a i III B pod opieką nauczycieli: p. Jolanty Piórkowskiej, p. Moniki Sadłowskiej, p. Marioli Zychory i p. Anny Bandurskiej wyruszyły na jesienną wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem wyprawy była wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z osiągnięciami nowoczesnej techniki, co było znakomitym  rozszerzeniem i uzupełnieniem wiedzy nabytej na lekcjach. Co ważne, mogli osobiście przeprowadzać doświadczenia lub bezpośrednio obserwować ich przebieg. Dzieci korzystały z różnych ciekawych urządzeń, pomagających im w poznaniu praw fizyki.

 

 

więcej


 

do górydo góry