Sprawdź pocztęSprawdź pocztę    Napisz do nasNapisz do nas    Mapa serwisuMapa serwisu            
Szkoła Podstawowa
im. Księcia Józefa Poniatowskiego
w Starych Pieścirogach

AktualnościO SzkoleDla nauczycieliDla rodzicówDla uczniówRada PedagogicznaPomoc pedagogicznaDokumentyGazetka szkolnaUroczystościWydarzeniaWycieczkiSportKonkursy_TurniejeGaleriaBibliotekaKontakt

Jesteś tu: Strona głównaAktualności

Młodzi autorzy o przyszłości

2017-11-26 

 

    Rozwijamy  swoje  talenty  pisarskie!

 

     W ramach zachęcania uczniów do rozwijania talentów pisarskich polonistki  /p.D.Sierzputowska i p.B.Majewska/ zaproponowały uczniom klasy Va,VIa,VIb i VII szkoły podstawowej udział w konkursie MŁODZI AUTORZY O PRZYSZŁOŚCI organizowanym przez wydawnictwo "Fida", pod honorowym patronatem marszałka województwa mazowieckiego. 

 

 

więcej


Spotkanie z panią policjantką

2017-11-25 

     

     W dniach 23 listopada i 24 listopada 2018 odbyły się spotkania z policjantką Panią Sylwią Ochmańską dotyczące bezpiecznych zachowań w klasach I – IV. Omówiona problematyka obejmowała bezpieczeństwo w ruchu drogowym, bezpieczeństwo w kontaktach ze zwierzętami oraz zwrócenie uwagi na niebezpieczeństwo używania fajerwerków.

Dzieci z zainteresowaniem słuchały także informacji o pracy policji. Na koniec spotkania otrzymały drobne upominki w postaci planów lekcyjnych.


Organizatorami spotkania były p. Anna Bandurska
oraz p. Małgorzata Łuczyńska

 

obejrzyj zdjęcia w galerii >

 Sportowe sukcesy

2017-11-21 

     Dnia 21 listopada reprezentacja dziewcząt klas szóstych wzięła udział w zawodach powiatowych w mini koszykówkę. Zawody odbywały się w Nowym Dworze Mazowieckim. Dziewczęta po ciężkiej rywalizacji z zespołami innych szkół z powiatu wywalczyły wysokie II miejsce. Uczennice przygotowywały się podczas zajęć pozalekcyjnych w ramach SKS pod okiem pani Katarzyny Kowalczyk i pana Radosława Skrzyneckiego.

Skład zespołu:
 

Julia Pawlak     
Natalia Bombała     
Lena Sadłowska
Nina Skrzynecka     
Maria Wyszyńska     
Natalia Skrzynecka

Aleksandra Strzelczak     
Kinga Sitek     
Eliza Łyczkowska   
Oliwia Kordowska
Daria Morawska

 

 

Życzymy im dalszych sukcesów w sporcie.


DYPLOM

Z wizytą na Zamku Królewskim

2017-11-20 

     Wychowawczynie klas VI/p.B.Markowicz i p.J.Maluchnik / zaproponowały swoim uczniom zwiedzenie jednego z najważniejszych gmachów historycznych w Polsce oraz obejrzenie spektaklu "Ania z Zielonego Wzgórza" w Teatrze Kamienica. Wycieczka do Warszawy odbyła się 15 listopada 2017 r. Młodzież poznawała polską historię, oglądając wnętrze barokowo-klasycystycznego zamku ukształtowane w największym stopniu za czasów króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. 

 

 

więcej


Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia

2017-11-19 

     Kliknij aby zobaczyć

     W roku szkolnym 2017/2018 wzorem lat ubiegłych na terenie całego kraju organizowana jest XXVI edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia.

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia to konkurs dla tych, którzy wiedzą, jak zdrowo i aktywnie żyć. Uczestnicy Olimpiady muszą wykazać się wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, ekologii oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy. W Olimpiadzie mogą uczestniczyć uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

 

 

więcej


 

do górydo góry