Sprawdź pocztęSprawdź pocztę    Napisz do nasNapisz do nas    Mapa serwisuMapa serwisu            
Szkoła Podstawowa
im. Księcia Józefa Poniatowskiego
w Starych Pieścirogach

AktualnościO SzkoleDla nauczycieliDla rodzicówDla uczniówRada PedagogicznaPomoc pedagogicznaDokumentyGazetka szkolnaUroczystościWydarzeniaWycieczkiSportKonkursy_TurniejeGaleriaŚwietlicaBibliotekaDZIENNIK UONET+Kontakt

Jesteś tu: Strona głównaAktualności

SMAKI MAZOWSZA

2019-03-23 

     

     W ramach innowacji pt „Moda na Mazowsze”  w dniu 20 marca br. odwiedziliśmy jedną ze zrzeszonych w Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych - Gospodarstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe „Kowalski” we Winnikach k. Nasielska.

Jego właściciele, od kilku pokoleń zajmują się tłoczeniem oleju oraz hodowlą trzody chlewnej. Jest to gospodarstwo samowystarczalne. 

więcej >Świętowanie niedzieli w rodzinie

2019-03-11 

     Dzieci z klas I – III wykonały piękne prace ilustrujące jak spędzają lub powinni  spędzać niedzielę w rodzinie. Wszystkie prace zostały ocenione. Przyznano 15 wyróżnień, które  nagrodzono dyplomem i książką. Trzy najciekawsze prace reprezentowały naszą szkołę w Płocku, gdzie wyróżnienie otrzymał Stanisław Szarszewski z klasy I b.
Wszystkim dziękujemy za udział i gratulujemy.


Niektóre prace można było podziwiać na korytarzy szkolnym.


kilka fotek >Konkurs Biblijny 2019

2019-03-10 

     Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie biblijnym „Ewangelia według św. Łukasza” Na terenie szkoły w etapie szkolno – parafialnym uczestniczyło 11 dzieci. Dwie osoby Aleksandra Strzelczak  z klasy VII a i Sandra Smosarska z klasy VI b dnia 7 marca 2019 r. reprezentowały naszą szkołę i parafię na etapie dekanalnym w Szkole Podstawowej i m. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku.


Dziękujemy za godne reprezentowanie
naszej szkoły.

 

foto etap szkolny >

foto etap dekanalny >Konkurs LOP "Mój las"

2019-03-07 

  W dniu 5 marca  2019r. w Pułtusku odbyło się podsumowanie etapu regionalnego XXXII edycji ogólnopolskiego konkursu pod hasłem „Mój las” organizowanego przez Ligę Ochrony Przyrody.

 

Główne cele konkursu to:

- poszerzenie wiedzy przyrodniczo- ekologiczno-leśnej,

- promowanie walorów przyrodniczo- turystycznych lasów.

 

więcej >"Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, ...."

2019-02-28 

   Od samego rana 28 lutego w naszej szkole zapowiadał się niezwykle.

Wiadomo ! Tłusty czwartek to dzień objadania się smakołykami w postaci pączków, faworków i innych słodkości. Dzięki niezawodnym jak zwykle Rodzicom, w każdej klasie pojawiły się te tradycyjne wypieki. Wszyscy mogli z apetytem i do woli degustować dostarczone słodycze.

 

Dla równowagi, dzień ten w tym roku

został  ogłoszony „kolorowym czwartkiem”.

 

Wcześniej uczniowie każdej klasy losowali owoce i warzywa. I właśnie w ten czwartek zadaniem każdej klasy było ubranie się do szkoły w takim kolorze, jaki ma wylosowany przez nich owoc lub warzywo: 0a-cytryny, 0b-sałaty,Ia-borówki, Ib-papryki, II-zielone gruszki, III-kukurydza, IVa-pomarańcze, IVb-pietruszki, IVc-marchewki, Va-pory, Vb-banany, VIa-winogrona, VIb - pomidory, VIIa - śliwki, VIIb-ogórki, VIII- wyjątkowa mieszanka warzyw i owoców (uczniowie tego dnia wytężali umysły na próbnym egzaminie ósmoklasisty), IIIgim.-truskawki.

 

Nie uwierzycie jak świetnie dzieciaki sprostały swoim zadaniom.


Zresztą zobaczcie sami....

 

fotki > 

do górydo góry