Sprawdź pocztęSprawdź pocztę    Napisz do nasNapisz do nas    Mapa serwisuMapa serwisu            
Szkoła Podstawowa
im. Księcia Józefa Poniatowskiego
w Starych Pieścirogach

AktualnościO SzkoleDla nauczycieliDla rodzicówDla uczniówRada PedagogicznaPomoc pedagogicznaDokumentyGazetka szkolnaUroczystościWydarzeniaWycieczkiSportKonkursy_TurniejeGaleriaBibliotekaDZIENNIK UONET+Kontakt

Jesteś tu: Strona głównaAktualności

Zima w poezji

2018-03-04 

   

     28 lutego 2018 roku w ramach programu upowszechniania czytelnictwa i rozwijania kompetencji czytelniczych uczniowie klas IV-VI pod kierunkiem pań: Doroty Sierzputowskiej i Barbary Jaskulskiej przygotowali program pt. Zima w poezji, który zaprezentowali koleżankom i kolegom z klas 0- VI.

 

więcej >KU NIEPODLEGŁEJ

2018-03-01 

   W dniu 22 lutego 2018 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pokazie Grupy Artystycznej REKONSTRUKTO.


Nietypowa lekcja historii podkreślała dążenia niepodległościowe Polaków wyrażone powstaniami narodowymi /kościuszkowskim, listopadowym, styczniowym/, patriotyzmem podczas zaborów i I wojny światowej.

   Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli repliki broni używanych przez powstańców i wojsko oraz stroje szwoleżera, powstańca, kosyniera, oficera I brygady Legionów Polskich. Mogli wcielić się w sanitariuszki i rannych oraz wziąć udział w wojskowej musztrze.


   Mamy nadzieję, że opowieść o bohaterach walczących o wolność, honor i ojczyznę zapisała się trwale w pamięci dzieci i młodzieży.

 

foto >Nie tylko u "Kopciuszka"

2018-02-28 

     21 lutego klasa I i 0a udały się na wycieczkę

W jej trakcie uczestnicy wycieczki odwiedzili Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku gdzie oglądali spektakl pt.”Kopciuszek”. Zachwycone sztuką dzieci wykonały fotografię

ze znakomitymi aktorami i postaciami

z przedstawienia. 

 

więcej >Lekcja języka polskiego pełna ekspresji!

2018-02-25 

     Na lekcjach języka polskiego uczniowie klasy piątej poznają niezwykłe opowieści z mitologii greckiej. Jedną z nich jest piękny mit o Demeter i Korze, który obrazuje, w jaki sposób starożytni Grecy wyjaśniali zmianę pór roku. Właśnie na podstawie tego utworu uczniowie klasy V b przygotowali miniaturę teatralną.Wybrano aktorów, przygotowano scenografię, kostiumy, rekwizyty i muzykę.  23 lutego 2018 roku  zaprezentowali swoim koleżankom i kolegom z klasy V a efekty swojej pracy.

 

więcej >Konkurs powiatowy "Wydajemy własną książkę" rozstrzygnięty!

2018-02-22 

   Wiosną 2017 roku trzy uczennice naszej szkoły: Agata Piętka, Aleksandra Strzelczak oraz Sara Rudzińskawzięły udział w powiatowym konkursie „Wydajemy własną książkę ” zorganizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Warszawie Filia w Nowym Dworze Mazowieckim we współpracy z Nowodworskim Ośrodkiem Kultury. Uroczysty finał X edycji wspomnianego konkursu odbył się 7 lutego 2018 w Nowodworskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Nowym Dworze Mazowieckim, w którym uczestniczył pan dyrektor Cezary Wiśniewski oraz autorki książek.

 

więcej > 

do górydo góry