Sprawdź pocztęSprawdź pocztę    Napisz do nasNapisz do nas    Mapa serwisuMapa serwisu            
Szkoła Podstawowa
im. Księcia Józefa Poniatowskiego
w Starych Pieścirogach

AktualnościO SzkoleDla nauczycieliDla rodzicówDla uczniówRada PedagogicznaPomoc pedagogicznaDokumentyGazetka szkolnaUroczystościWydarzeniaWycieczkiSportKonkursy_TurniejeGaleriaBibliotekaDZIENNIK UONET+Kontakt

Jesteś tu: Strona głównaAktualności

Zerówkowicze w kinie

2018-12-19 

     Coraz bliżej święta, tradycyjnie więc w kinach więcej świątecznych filmów. Jednym z nich jest „Pierwsza gwiazdka”. Twórcy animacji pokazują, że Boże proroctwo nie wypełniłoby się bez udziału zwierząt. Dzieci z łatwością odgadły kryjące się w ich przygodach nauki. Co więcej, wgląd w zwierzęcą perspektywę uwrażliwia małych widzów na los zależnych od ludzi stworzeń, które jedyne czego pragną, to miłość i akceptacja. Dzieci zapamiętają z bajki to, co w  ich wieku w tradycji świętowania Gwiazdki jest najważniejsze - okoliczności narodzin Jezusa i powód wręczania sobie z tej okazji prezentów.

 

kilka  fotek >W Filharmonii Narodowej i Królewskim Ogrodzie Światła

2017-12-17 

 

     Grudzień to wyjątkowy miesiąc. Wszyscy z niecierpliwością oczekują radosnych świąt Bożego Narodzenia. Dzieci czekają na wymarzone prezenty, które znajdą pod magiczną choinką.

7 grudnia 2017 roku uczniowie klas VIa i VIb oraz pięcioro uczniów z klasy Vb wraz z wychowawcami: panią Joanną Maluchnik, panią Barbarą Markowicz oraz paniami Bożeną Majewską i Dorotą Sierzputowską udali się do Filharmonii Narodowej w Warszawie na charytatywny koncert mikołajkowy zatytułowany Na strunach igieł. Wszystkie przybyłe szkoły zostały przywitane przez prowadzących pana Marka Borowskiego – byłego Marszałka Sejmu i panią Zofię Czernicką - dziennikarkę, prezenterkę telewizyjną i konferansjerkę.

 

więcej >Julia nagrodzona w Dniu Honorowego Krwiodawcy

2017-12-10 

     W dniu 2 grudnia w Nowym Dworze Mazowieckim odbyła się uroczystość związana z obchodami Dnia Honorowego Krwiodawcy. W trakcie jej trwania wręczono puchary, dyplomy oraz nagrody laureatom X Turnieju Warcabowego o Puchar Prezesa Zarządy Rejonowego PCK. Znalazła się wśród nich uczennica naszej szkoły - Julia Kurek, która zajęła I miejsce w kategorii szkół podstawowych powiatu nowodworskiego.

Jeszcze raz gratulujemy!

 "Świat oczami młodych" - wyniki konkursu

2017-12-07 

     

     W czerwcu 2017r. uczniowie  gimnazjum i szkoły podstawowej pod opieką p. Zofii Truszkowskiej i p. Hanny Golnik przystąpili do ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Świat oczami młodych” pod hasłem „Czas na zdrowie”. Do udziału w konkursie zostały zgłoszone 3 najlepsze projekty znaczków pocztowych  z gimnazjum i 3 ze szkoły podstawowej.

   W listopadzie uczestnicy konkursu i opiekunowie otrzymali dyplomy.

 

więcej >Ciekawe przeżycie artystyczne !

2017-12-03 

 

  29 listopada 2017 roku uczniowie klasy VII szkoły podstawowej i II gimnazjum obejrzeli w Teatrze Studio Buffo musical "Romeo i Julia" w reżyserii Janusza Józefowicza.

  

 

 

więcej


 

do górydo góry