Sprawdź pocztęSprawdź pocztę    Napisz do nasNapisz do nas    Mapa serwisuMapa serwisu            
Szkoła Podstawowa
im. Księcia Józefa Poniatowskiego
w Starych Pieścirogach

AktualnościO SzkoleDla nauczycieliDla rodzicówDla uczniówRada PedagogicznaPomoc pedagogicznaDokumentyUroczystościWydarzeniaWycieczkiSportKonkursy_TurniejeGaleriaŚwietlicaBibliotekaDZIENNIK UONET+Kontakt

Jesteś tu: Strona głównaAktualności

Wielkanoc na wsi, czyli wizyta w "Młynie Gąsiorowo"

2019-04-07 

  2 kwietnia 2019r. w wietrzny poranek, staropolskim zwyczajem zostaliśmy przyjęci i powitani ciepłą herbatą, przy której dzieci zjadły śniadanie. Następnie wzięliśmy udział w zajęciach edukacyjnych nt. „Wielkanoc na wsi”. Dzieci poznały historię, tradycje i zwyczaje świąteczne na wsi oraz własnoręcznie wykonały pisanki. 

więcej >"Warszawska Syrenka" - sukces Karoliny :)

2019-03-30 

     

   Gratulujemy Karolinie Różalskiej- uczennicy klasy VI a za zajęcie I miejsca w 42. Konkursie Recytatorskim "Warszawska Syrenka" i reprezentowanie gminy Nasielsk podczas finału w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie.

 

 

   W gminnych zmaganiach sukces osiągnęły również Karolina Truchel / kl.II/ i Natalia Ostrowska /kl.I a/,zajmując II miejsce.Drodzy Rodzice i Uczniowie !

2019-04-24 

 

W związku z trwającą nadal

ogólnopolską akcją strajkową nauczycieli i pracowników oświaty

informujemy, że zajęcia edukacyjne

są zawieszone do odwołania akcji strajkowej.

 

O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco.

 

Jednocześnie przepraszamy za przypadkowe usunięcie

ze strony wcześniej zamieszczonych informacji o strajku.Eliminacje szkolne do 42. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka

2019-03-24 

     W piątek, 22 marca 2019 roku odbyły się eliminacje szkolne do 42. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka . Wzięło w nich udział 15 uczniów z klas I- VII, którzy zaprezentowali wybrane utwory literackie. Jury w składzie: p. wicedyrektor Barbara Jaskulska - przewodnicząca, p. Adrianna Kołakowska i p. Aneta Kopańska, oceniając recytatorów, wzięło pod uwagę następujące kryteria: dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę mowy, ogólny wyraz artystyczny oraz czas występu. Wśród najlepszych znalazło się 8 recytatorów, którzy będą reprezentować naszą szkołę podczas eliminacji gminnych  27 marca 2019 roku w Nasielskim Ośrodku Kultury.


więcej >Obchody Pierwszego Dnia Wiosny

2019-03-23 

    Kliknij aby zobaczyć

Kliknij aby zobaczyć

    

     21 marca, nazywany popularnie Dniem Wagarowicza, nie upłynął uczniom naszej szkoły na wagarowaniu, lecz na dobrej zabawie, konkursach i licznych atrakcjach.

 

    I część tego dnia odbywała się na sali gimnastycznej. Na początku prowadzący - Natalia i Kacper - powitali uroczyście całą społeczność szkolną, a przede wszystkim przybyłe modelki oraz modeli. Następnie przedstawili relację z najnowszych trendów modowych prezentowanych na Paryskim Tygodniu Mody Wiosna-Lato 2019. Warto wspomnieć, że prezentacja multimedialna (przygotowanie Adrian, kl.VIII) oraz relacja prowadzących oparta była na autentycznych nowinkach modowych proponowanych na Paryskich wybiegach :). Następnie przyszedł czas na pokaz mody wiosennej 'SPRING - SUMMER FASHION COLLECTION 2019' w wykonaniu poszczególnych klas.

 

więcej > 

do górydo góry