Sprawdź pocztęSprawdź pocztę    Napisz do nasNapisz do nas    Mapa serwisuMapa serwisu            
Szkoła Podstawowa
im. Księcia Józefa Poniatowskiego
w Starych Pieścirogach

AktualnościO SzkoleDla nauczycieliDla rodzicówDla uczniówRada PedagogicznaPomoc pedagogicznaDokumentyGazetka szkolnaUroczystościWydarzeniaWycieczkiSportKonkursy_TurniejeGaleriaBibliotekaKontakt

Jesteś tu: Strona głównaAktualności

Nasze uczennice na poetyckim podium !

2018-11-09 

    7 listopada 2018 roku w Nasielskim Domu Kultury odbyły się gminne eliminacje konkursu recytatorskiego POLSKA POEZJA PATRIOTYCZNA. Miło nam poinformować,że I miejsce zajęła KAROLINA RÓŻALSKA z klasy VI, II miejsce - ALICJA CIOSEK z klasy VIII, a III - NATALIA BOMBAŁA z klasy VII. GRATULUJEMY. Wręczenie nagród odbyło się 10 listopada w kinie Niwa podczas uroczystości związanych z 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę oraz 632. rocznicą nadania praw miejskich dla Nasielska.

   Interpretacje wybranych wierszy uczennice przygotowywał pod kierunkiem swoich polonistek: p.B.Majewskiej i p.D.Sierzputowskiej.

 

 Odwiedziny w miejscach pamięci narodowej w naszej okolicy

2018-11-01 

     W związku z realizacją innowacji pedagogicznej pt.: „Moda na Mazowsze” 30 października uczniowie  z klas Ib, II oraz Vb odwiedzali miejsca pamięci narodowej związane z historią naszego regionu. Zapalali znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza na cmentarzu w Nasielsku i podziwiali olbrzymi dąb stojący nieopodal - pomnik przyrody pamiętający zapewne niejedną historię z dziejów Nasielska.

 

więcej >Polska Poezja Patriotyczna - szkolne eliminacje

2018-10-31 

      31 października 2018 r. odbyły się szkolne eliminacje konkursu recytatorskiego „Polska Poezja Patriotyczna‘’ organizowanego przez Nasielski Ośrodek Kultury. Jury i widzów najbardziej wzruszyła recytacje Alicji Ciosek, która przedstawiła interpretację wiersza Artura Oppmana „Krzyżyk z Olszynki’’.

     

więcej >Amerykańskie święto Halloween

2018-10-31 

 

Halloween  – kiedy jest obchodzone?

 

   Halloween to amerykańskie święto duchów, które zyskało wielu zwolenników na całym świecie. Chociaż w Polsce nadal budzi wiele kontrowersji, w naszym kraju zyskało również wielu sympatyków. Zachodni zwyczaj pojawił się w Polsce w latach 90-tych dwudziestego wieku i wzbudził szczególne zainteresowanie osób młodych, które potraktowały ten dzień jako okazję do dobrej zabawy. Halloween wypada w wieczór 31 października. W tym roku będzie to środa, w przeddzień Wszystkich Świętych.

 

więcej >Klasa VIII, III gimnazjum i wiele atrakcji naszej stolicy

2018-10-29 

 

  • Park Trampolin Jump Arena
  • TNT Theatre Britain w Teatrze Buffo
  • Muzeum Narodowe
     

   Pierwszą atrakcją na naszej październikowej wycieczce był Park Trampolin Jump Arena, gdzie czekało na nas wiele wyzwań i atrakcji. Trampoliny skośne, basen z gąbkami, cageball, mini trampolina Eurotramp, salon gier i strefa sportowa  dawały wiele możliwości zabawy i relaksu. 

 

więcej >  

do górydo góry