Sprawdź pocztęSprawdź pocztę    Napisz do nasNapisz do nas    Mapa serwisuMapa serwisu            
Szkoła Podstawowa
im. Księcia Józefa Poniatowskiego
w Starych Pieścirogach

AktualnościO SzkoleDla nauczycieliDla rodzicówDla uczniówRada PedagogicznaPomoc pedagogicznaDokumentyGazetka szkolnaUroczystościWydarzeniaWycieczkiSportKonkursy_TurniejeGaleriaBibliotekaKontakt

Jesteś tu: Strona głównaAktualności

Obchody Pierwszego Dnia Wiosny

2019-03-23 

    Kliknij aby zobaczyć

Kliknij aby zobaczyć

    

     21 marca, nazywany popularnie Dniem Wagarowicza, nie upłynął uczniom naszej szkoły na wagarowaniu, lecz na dobrej zabawie, konkursach i licznych atrakcjach.

 

    I część tego dnia odbywała się na sali gimnastycznej. Na początku prowadzący - Natalia i Kacper - powitali uroczyście całą społeczność szkolną, a przede wszystkim przybyłe modelki oraz modeli. Następnie przedstawili relację z najnowszych trendów modowych prezentowanych na Paryskim Tygodniu Mody Wiosna-Lato 2019. Warto wspomnieć, że prezentacja multimedialna (przygotowanie Adrian, kl.VIII) oraz relacja prowadzących oparta była na autentycznych nowinkach modowych proponowanych na Paryskich wybiegach :). Następnie przyszedł czas na pokaz mody wiosennej 'SPRING - SUMMER FASHION COLLECTION 2019' w wykonaniu poszczególnych klas.

 

więcej >SMAKI MAZOWSZA

2019-03-23 

     

     W ramach innowacji pt „Moda na Mazowsze”  w dniu 20 marca br. odwiedziliśmy jedną ze zrzeszonych w Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych - Gospodarstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe „Kowalski” we Winnikach k. Nasielska.

Jego właściciele, od kilku pokoleń zajmują się tłoczeniem oleju oraz hodowlą trzody chlewnej. Jest to gospodarstwo samowystarczalne. 

więcej >Świętowanie niedzieli w rodzinie

2019-03-11 

     Dzieci z klas I – III wykonały piękne prace ilustrujące jak spędzają lub powinni  spędzać niedzielę w rodzinie. Wszystkie prace zostały ocenione. Przyznano 15 wyróżnień, które  nagrodzono dyplomem i książką. Trzy najciekawsze prace reprezentowały naszą szkołę w Płocku, gdzie wyróżnienie otrzymał Stanisław Szarszewski z klasy I b.
Wszystkim dziękujemy za udział i gratulujemy.


Niektóre prace można było podziwiać na korytarzy szkolnym.


kilka fotek >Konkurs Biblijny 2019

2019-03-10 

     Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie biblijnym „Ewangelia według św. Łukasza” Na terenie szkoły w etapie szkolno – parafialnym uczestniczyło 11 dzieci. Dwie osoby Aleksandra Strzelczak  z klasy VII a i Sandra Smosarska z klasy VI b dnia 7 marca 2019 r. reprezentowały naszą szkołę i parafię na etapie dekanalnym w Szkole Podstawowej i m. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku.


Dziękujemy za godne reprezentowanie
naszej szkoły.

 

foto etap szkolny >

foto etap dekanalny >Konkurs LOP "Mój las"

2019-03-07 

  W dniu 5 marca  2019r. w Pułtusku odbyło się podsumowanie etapu regionalnego XXXII edycji ogólnopolskiego konkursu pod hasłem „Mój las” organizowanego przez Ligę Ochrony Przyrody.

 

Główne cele konkursu to:

- poszerzenie wiedzy przyrodniczo- ekologiczno-leśnej,

- promowanie walorów przyrodniczo- turystycznych lasów.

 

więcej > 

do górydo góry