Sprawdź pocztęSprawdź pocztę    Napisz do nasNapisz do nas    Mapa serwisuMapa serwisu            
Szkoła Podstawowa
im. Księcia Józefa Poniatowskiego
w Starych Pieścirogach

AktualnościO SzkoleDla nauczycieliDla rodzicówDla uczniówRada PedagogicznaPomoc pedagogicznaDokumentyGazetka szkolnaUroczystościWydarzeniaWycieczkiSportKonkursy_TurniejeGaleriaBibliotekaDZIENNIK UONET+Kontakt

Jesteś tu: Strona głównaAktualności

Sprzątanie świata i nie tylko ...

2019-11-24 

     W dniach 20-23 września 2019r  uczniowie naszej szkoły włączyli się do corocznej akcji "Sprzątanie Świata". To wspólna lekcja poszanowania środowiska, której celem jest promowanie nieśmiecenia i podniesienie poziomu świadomości ekologicznej. Polega ona  na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Temat tegorocznej edycji to 

 

"Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!". 

 

więcej >Uroki malowniczego Kazimierza

2019-11-24 

     Wczesnym rankiem 4 października 2019 r. uczniowie klas VIIIa, VIII i klasy VIIa wraz z opiekunami: panią Barbarą Markowicz, panią Joanną Maluchnik i panią Małgorzatą Łuczyńską wyruszyli w kierunku Kazimierza Dolnego – perły polskiego renesansu.

  Podczas spaceru kazimierskimi, malowniczymi uliczkami dowiedzieliśmy się, że za początek powstania Kazimierza nad Wisłą uznaje się rok 1181. Powstanie tego urokliwego miejsca związane jest z rozpoczęciem budowy klasztoru na Wietrznej Górze. 

więcej >KONKURS RECYTATORSKI "POLSKA POEZJA PATRIOTYCZNA"

2019-11-12 

 Tuż przed Narodowym Świętem Niepodległości 7 listopada 2019 r. w Nasielskim Ośrodku Kultury odbył się finał gminny konkursu recytatorskiego POLSKA POEZJA PATRIOTYCZNA, który ma na celu propagowanie sztuki recytatorskiej i wartości patriotycznych, podnoszenie kultury języka wśród młodzieży oraz rozwijanie wrażliwości na słowo poetyckie. Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów: Maria Brzezińska kl. VI a, Kacper Zakrzewski kl. VIII a i Dawid Bombalicki kl. VIII b.

 

więcej >Apple-bobbing - lekcja językowa nie o duchach

2019-11-11 

Święto Halloween od kilku lat jest popularne w Polsce i ze względu na swój charakter wzbudza wiele kontrowersji. Bezdyskusyjny pozostaje jednak temat na lekcjach języka angielskiego ponieważ wynika on wprost z podstawy programowej, która zakłada, ze uczniowie będą uczyli się o zwyczajach krajów anglojęzycznych. Uczniowie klasy III poznali słownictwo związane z tym świętem oraz tradycyjne zabawy w tym roku w nieco innej formie.

 

więcej >Wyjątkowe listopadowe spotkanie

2019-11-10 

     

     W dniu 22 listopada 2019 roku o godzinie  10.00 odbędzie się spotkanie z pisarką

Małgorzatą Strękowską – Zarembą,

która pisze dla dzieci utwory satyryczne, detektywistyczne, przygodowe i historyczne.

Jest autorką wierszy, zagadek i czytanek do podręczników dla klas I – IV.

 

 

Podczas autorskiego spotkania

istnieje możliwość nabycia następujących książek

 

(OCZYWIŚCIE Z AUTOGRAFEM):

 

Kliknij aby zobaczyć


Książki i ceny

 

do górydo góry