Sprawdź pocztęSprawdź pocztę    Napisz do nasNapisz do nas    Mapa serwisuMapa serwisu            
Szkoła Podstawowa
im. Księcia Józefa Poniatowskiego
w Starych Pieścirogach

AktualnościO SzkoleDla nauczycieliDla rodzicówDla uczniówRada PedagogicznaPomoc pedagogicznaDokumentyGazetka szkolnaUroczystościWydarzeniaWycieczkiSportKonkursy_TurniejeGaleriaBibliotekaKontakt

Jesteś tu: Strona głównaAktualności

Szkoła dba o zdrowy uśmiech dziecka

2016-10-09 

 

     Polski Czerwony Krzyż wspólnie z firmą Wrigley Poland oraz Polskim Towarzystwem Stomatologicznym, Polskim Towarzystwem Stomatologii Dziecięcej i Grupą LUX MED, w bieżącym roku szkolnym zainaugurował czwartą edycję programu edukacyjno-profilaktycznego „Chroń Dziecięce Uśmiechy”.  Nasza szkoła jako jedna z nielicznych w województwie mazowieckim została wytypowana i zaproszona do udziału w w/w programie.

 

więcej >BEZPIECZNA DROGA

2016-10-08 

Kliknij aby zobaczyć   

   30 września w szkole gościliśmy przedstawicielkę  Komendy Powiatowej Policji w Nowym  Dworze Mazowieckim, mł. aspirant Katarzynę Rokicką, która  przypomniała wszystkim uczniom o przestrzeganiu przepisów bezpieczeństwa ...

 

więcej >Gimnazjaliści w "Och-Teatrze" w Warszawie

2016-10-08 

   Kliknij aby zobaczyć 

     Nauczyciele języka polskiego zaproponowali uczniom obejrzenie próby współczesnej interpretacji komedii Aleksandra Fredry "Zemsta". Wydawałoby się, że to arcydzieło będące krytycznym utworem o polskości dotyczy odległych czasów. 

 

więcej >TY TEŻ MOŻESZ BYĆ PISARZEM! Warsztaty pisarskie w gimnazjum

 

     Czym jest kokieteria, ile trwa ruski miesiąc i gdzie się podziały makatki? Dlaczego niektóre słowa znikają z języka i czy to naturalny proces? Skąd się biorą nowe wyrazy? Kiedy przymiotniki pomagają nam w opowiadaniu o tym, co ważne, a kiedy sprowadzają nas na manowce? Na te i inne pytania odpowiedzi szukali uczestnicy warsztatów pisarskich, które odbyły się 3 października. W zajęciach wzięło udział 15 uczniów, którzy mieli okazję poćwiczyć swoje umiejętności językowe i komunikacyjne, rozwinąć kreatywność i poznać sposoby na to, jak pisać lepiej. Warsztaty zostały przygotowane i poprowadzone przez warszawskie Stowarzyszenie Dziennikarzy i Dokumentalistów „Koncentrat” i są elementem projektu „Wspólny mianownik 3.0” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Ojczysty - dodaj do ulubionych 2016.

 

 

obejrzyj zdjęcia w galerii >Szlakiem Szarych Szeregów... raz jeszcze ...

2016-09-30 

     

 

 

     Dnia 29 września 2016 roku ruszyliśmy z młodzieżą na  „Szlak Szarych Szeregów”. Tematyka II wojny światowej przyciąga uczniów naszej szkoły. Tym razem było podobnie 52 osoby z klas VI SP i I-II G z czterema opiekunami zwiedzało liczne miejsca związane z życiem i działalnością młodych ludzi w tak okrutnych czasach.

 

więcej >  

do górydo góry