Sprawdź pocztęSprawdź pocztę    Napisz do nasNapisz do nas    Mapa serwisuMapa serwisu            
Szkoła Podstawowa
im. Księcia Józefa Poniatowskiego
w Starych Pieścirogach

AktualnościO SzkoleDla nauczycieliDla rodzicówDla uczniówRada PedagogicznaPomoc pedagogicznaDokumentyGazetka szkolnaUroczystościWydarzeniaWycieczkiSportKonkursy_TurniejeGaleriaBibliotekaKontakt

Jesteś tu: Strona głównaAktualności

KSIĄŻKA ZNÓW WĘDRUJE ...

2016-10-29 

     

     I znowu w październikowy, deszczowy i szary czwartek 28.10 do klas 0-III zawitała grupa uczniów z koszem pełnych interesujących książek.

Dzieci poznały życie i marzenia uczniów pewnej klasy IIIb i nie tylko ...

 

więcej >Szanowni Uczniowie gimnazjum,

2016-11-05 

 

 Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w XXV edycji Ogólnopolskiej Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż.

 

W konkursie mogą uczestniczyć uczniowie szkół

gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

 

 

     Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia to ogólnopolski konkurs dla tych, którzy wiedzą, jak zdrowo i aktywnie żyć. Uczestnicy Olimpiady muszą wykazać się wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, ekologii oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy.

Konkursu składa się z kilku etapów – szkolnego, rejonowego, okręgowego i centralnego, czyli finału. Na każdym etapie Olimpiady uczestnicy muszą rozwiązać test dotyczący prawidłowego odżywiania, pierwszej pomocy, ekologii oraz promocji zdrowego stylu życia.

 

Etap szkolny Olimpiady odbędzie się 14 – 18 listopada 2016 r.

 

Wzorem lat ubiegłych, z prośbą o patronat honorowy nad Olimpiadą organizatorzy wystąpili do: Ministra Edukacji Narodowej, Głównego Inspektora Sanitarnego, Dyrektora Krajowego Centrum ds. AIDS, Dyrektora Instytutu Żywności i Żywienia oraz Rektora Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Dodatkowo po raz kolejny poprosiliśmy Rektora Uniwersytetu Medycznego w Łodzi o ufundowanie indeksu na wybrany kierunek Wydziału Nauk o Zdrowiu dla laureata kategorii ponadgimnazjalnej.

 

W tym roku partnerem Olimpiady jest Coca-Cola HBC Polska.

 

Strona internetowa:

Facebook:TURNIEJ WARCABOWY

2016-10_26 

 

     W dniu 25 października 2016 r., wzorem lat ubiegłych,

odbył się szkolny etap rozgrywek Turnieju Warcabowego zorganizowanego przez opiekunów Szkolnego Koła PCK  -

p. Małgorzatę Bendowską i p.Hannę Golnik.

 

więcej >Zapasy "zerówczaków"

2016-10-25 

     

     Bogactwo działań jesieni jest inspiracją do różnorodnych działań. Realizując temat kompleksowy dotyczący owoców i warzyw dzieci wykonały z jabłek kompoty, które zawierają cenne naturalne witaminy i, co najważniejsze, są bez sztucznych barwników i konserwantów.

Kompoty z pewnością przydadzą się podczas zimowych dni.

Dzieci były bardzo dumne z samodzielnie wykonanych przetworów.

 

 

obejrzyj zdjęcia w galerii >Dzieciaki Sadzeniaki i Eldorado :)

2016-10-18 

   

 

     17 października 2016r. klasy drugie uczestniczyły w warsztatach „Dzieciaki Sadzeniaki” w Leroy Merlin w Warszawie. Warsztaty składały się  z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Po ciekawej prezentacji  o ekologii i roślinach, otrzymaliśmy rękawiczki i uczyliśmy się jak przesadzać rośliny i dbać o nie. To była frajda dla nas, ponieważ samodzielnie przesadzony kwiatek mogliśmy zabrać ze sobą. Po zakończonej części praktycznej każdy otrzymał dyplom „Dzieciaka Sadzeniaka”, oraz inne przydatne gadżety.

 

więcej > 

do górydo góry