Sprawdź pocztęSprawdź pocztę    Napisz do nasNapisz do nas    Mapa serwisuMapa serwisu            
Szkoła Podstawowa
im. Księcia Józefa Poniatowskiego
w Starych Pieścirogach

AktualnościO SzkoleDla nauczycieliDla rodzicówDla uczniówRada PedagogicznaPomoc pedagogicznaDokumentyGazetka szkolnaUroczystościWydarzeniaWycieczkiSportKonkursy_TurniejeGaleriaBibliotekaDZIENNIK UONET+Kontakt

Jesteś tu: Strona głównaAktualności

Światełko pamięci

2019-11-10 

   W czasie szczególnej pamięci o zmarłych w dniu 7 listopada 2019 roku uczniowie z klasy Va z wychowawczynią nawiedzili cmentarz w Nasielsku, zapalając znicze na grobach nauczycieli, którzy pracowali w szkole w Pieścirogach. Znalezienie grobów było możliwe dzięki babci Alka, byłej wicedyrektor szkoły pani Wandzie Wasilewskiej. Bardzo dziękujemy.

   Podczas modlitewnej zadumy zatrzymali się także przy grobie żołnierzy poległych w 1920 roku.

                                                                                                                                    B.Majewska

 

nasze światełka ... >



Pierwszaki z wizytą w teatrze

2019-11-06 

     

    Dnia 25 października 2019 r. klasy I a i Ib wybrały się do teatru w Płocku, gdzie obejrzały spektakl  pt.:„Pinokio” . Piękna scenografia, ciekawa gra aktorska i przygody niesfornego pajaca zachwyciły małych widzów.

 

kilka fotek >



Co może być źródłem siły w życiu człowieka?

2019-10-31 

 

 

  Odpowiedzi na to pytanie poszukiwali uczniowie klas piętych z wychowawcami i dyrektorem szkoły p.C.Wiśniewskim, oglądając 29.10.2019r. spektakl "Tajemniczy ogród" w Teatrze Damatycznym w Płocku.

 

    Świat przedstawiony w powieści F.Burnett nie pozostawia wątpliwości, że siłę daje kochająca matka, spotkanie dobrego człowieka, przyjażń oraz obcowanie z naturą.

    Wizytę w teatrze poprzedził krótki spacer wysokim brzegiem Wisły, nazywanym Wzgórzem Tumskim oraz pobyt w Bazylice katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, gdzie znajdują się sarkofagi dwóch władców Polski - Władysława Hermana i Bolesława Krzywoustego.

 

foto galeria >



Tym, którzy odeszli ...

2019-10-28 

     "Umarłych wieczność dotąd trwa,

dokąd pamięcią im się płaci..."

W. Szymborska

 

     Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nasielsku dba o pamięć tych, którzy odeszli nie pozostawiając  między nami żadnych bliskich osób.

 

     Nasi uczniowie wraz rodzicami wsparli te działania. Przygotowali stroiki na groby. W poniedziałkowe przedpołdnie uczniowie wraz z nauczycielami p.M.Łuczyńską i p. H.Sotowicz złożyli je na grobach podopiecznych MGOPS i odmówili modlitwy. Naszym uczniom i nauczycielom towarzyszył pracownik ośrodka p. M. Świderski.

 

 Kliknij aby zobaczyć


Podziękowania

Twarożek na pięć sposobów

2019-10-23 

     Zerówiaki zdobywają nowe doświadczenia kulinarne.

 W piątkowy poranek 18 października dzieci przygotowały śniadanie. Pracowały w grupach i wykazały się wielką fantazją.

 

    Najpierw w miseczkach rozgniatały twarożek. Jedni z dodatkiem jogurtu, inni śmietany a jeszcze inni miodu. Każda grupa swój twarożek wzbogaciła albo szczypiorkiem, albo rzodkiewką albo sardynką i natką pietruszki ze szczyptą soli i pieprzu. Były też twarożki na słodko, z wanilią i orzechami.

 

A który smakował najbardziej, skoro jeden był lepszy od drugiego?

 

Zapytajcie o to dzieci.

 

oto "smaczne" fotki >



 

do górydo góry