Sprawdź pocztęSprawdź pocztę    Napisz do nasNapisz do nas    Mapa serwisuMapa serwisu            
Szkoła Podstawowa
im. Księcia Józefa Poniatowskiego
w Starych Pieścirogach

AktualnościO SzkoleDla nauczycieliDla rodzicówDla uczniówRada PedagogicznaPomoc pedagogicznaDokumentyGazetka szkolnaUroczystościWydarzeniaWycieczkiSportKonkursy_TurniejeGaleriaBibliotekaDZIENNIK UONET+Kontakt

Jesteś tu: Strona głównaAktualności

Dzień Edukacji Narodowej i Stulecie Szkolnictwa w Pieścirogach

2019-10-17 

     16 października 2019 roku  nasza społeczność  uroczyście obchodziła Dzień Edukacji Narodowej i Stulecie Szkolnictwa w Pieścirogach. Dyrektor szkoły p. Cezary Wiśniewski przywitał przybyłych gości, złożył życzenia pracownikom oświaty i wręczył nagrody dyrektora nauczycielom i pracownikom obsługi. Ciepłe słowa  wypowiedzieli:  sekretarz Nasielska p. Marek Maluchnik, inspektor CUW p. Marcin Jankowski oraz przedstawiciele rady rodziców. Nie zabrakło życzeń od  uczniów.

więcej >NOC BIBLIOTEK

2019-10-08 

     Kto czyta, nie błądzi. Wiedzą to uczniowie naszej szkoły, dlatego  44 osoby  wzięły udział w V ogólnopolskiej Nocy Bibliotek, która odbyła się  4.10.2019 roku w godzinach 17-20. Tegoroczne hasło brzmiało: ZNAJDŹMY WSPÓLNY JĘZYK”.

     Tę literacką imprezę rozpoczęliśmy w sposób niekonwencjonalny. Zamiast ciszy, która towarzyszy odwiedzającym biblioteki, była zabawa integracyjna „Ja, ty ,my” oraz głośne wypowiedzenie wspomnianego hasła.

    więcej >Europejski Dzień Języków

2019-10-07 

     Europejski Dzień Języków (European Day of Languages) jest obchodzony w całej Europie corocznie 26 września. Jest to międzynarodowe święto, które zostało ustanowione z inicjatywy Rady Europy w 2001 roku. Ma na celu zachęcenie Europejczyków do poszerzania wiedzy na temat kultury państw oraz nauki języków obcych ...

więcej >Palce lizać

2019-10-05 

     W piątek 4 października dzieci z kl.0a zabawiły się w cukierników i upiekły ciasto z jabłkami.

 

 Jak się okazuje, pieczenie ciasta to nie taka trudna sprawa, gdy do pomocy jest tyle zdolnych rąk.

     

     Według przepisu dzieci przygotowały odpowiednie produkty. Mieszały mąkę z cukrem i proszkiem do pieczenia, ubijały pianę z kisielem, ścierały jabłka na tarce. Wszystkie czynności sprawiły dzieciom wiele radości a zapach, który rozniósł się po całej szkole, wyostrzył wszystkim apetyty.

 

kilka zdjęć >Wybory do Samorządu Uczniowskiego

2019-10-03 

     

     W dniu 26 września 2019 roku odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego.Zgodnie z wynikami tajnego głosowania uczniów klas IV-VIII w roku szkolnym 2019/2020 funkcję przewodniczącego będzie pełnił Kacper Zakrzewski z kl.VIIIa. Zastępcą przewodniczącego została Eliza Łyczkowska także z klasy VIIIa.

 

    Na opiekunów Smorządu Uczniowskiego wybrano: p.Ewę Tylińską i p.Dorotę Sierzputowską.

   

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy mnóstwo ciekawych pomysłów.

                                                                                                                      B.Markowicz, B.Majewska  

do górydo góry