Sprawdź pocztęSprawdź pocztę    Napisz do nasNapisz do nas    Mapa serwisuMapa serwisu            
Szkoła Podstawowa
im. Księcia Józefa Poniatowskiego
w Starych Pieścirogach

AktualnościO SzkoleDla nauczycieliDla rodzicówDla uczniówRada PedagogicznaPomoc pedagogicznaDokumentyGazetka szkolnaUroczystościWydarzeniaWycieczkiSportKonkursy_TurniejeGaleriaBibliotekaDZIENNIK UONET+Kontakt

Jesteś tu: Strona głównaAktualności

UWOLNILIŚMY KSIĄŻKI :)

2017-05-31 
     W dniach 15-26 maja 2017 roku w naszej szkole w przestrzeń korytarzy zawitały wędrujące książki. Zgromadzono je w korytarzu głównym.Dla zainteresowanych przygotowano dwa kąciki czytelnicze. Uczniowie mogli oglądać książki, czytać podczas przerw i zabierać je do domu. Każda pozycja była oznakowana.
   Pan dyrektor Cezary Wiśniewski i pani wicedyrektor Barbara Jaskulska spotykali się z dziećmi przy uwolnionych książkach. Zachęcali do udziału w akcji,opowiadali o swoich spotkaniach z różnymi utworami i czytali uczniom.
   Stoiska bookcrossingowe budziły zainteresowanie.O akcji informowały gazetki i plakaty.O pomoc można było poprosić przedstawicielki przedsięwzięcia: Patrycję Felczak, Natalię Obidzińską, Alę Pawlak, Natalię Sterbicką, Olę Wierzbicką. Sylwię Zagumny,które wyróżniały się koszulkami z logo akcji.
 
   Wędrowanie książek było możliwe dzięki ich ofiarodawcom- nauczycielom,dzięki którym zgromadzono zbiór 68 woluminów. Aktualnie półka bookcrossingowa znajduje się w sali polonistycznej. Zachęcamy do korzystania z niej!Książki znów wyjdą na korytarze w październiku.
   Dobrymi duchami akcji były:p.Aneta Kopańska i p.Bożena Majewska,które mają nadzieję, że ich pomysł przyczynił się do upowszechniania czytelnictwa i rozwijania kompetencji czytelniczych.
 
   Dyrektor szkoły dziękuje wszystkim ofiarodawcom książek. Podziękowanie zamieszczamy na stronie szkoły.
 
 
Kliknij aby zobaczyć
 
 
 

PODZIĘKOWANIA

II Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania rozstrzygnięty!

2017-05-25 

 

     24 maja 2017 r. w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbył się II Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania organizowany przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. KEN w Warszawie Filię w Nowym Dworze Mazowieckim pod patronatem starosty nowodworskiego.

42 uczestników z klas  IV – VI z 14 szkół powiatu nowodworskiego czytało wybrany przez siebie fragment ulubionej książki przez 3 minuty.

 

Kliknij aby zobaczyć


     Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów, którzy okazali się najlepsi w eliminacjach szkolnych. Byli to: Karolina Różalska- kl. IV a, Dawid Bombalicki – kl. V b, i Daria Rębecka – kl. V b.Wszyscy nasi uczniowie stanęli na podium! Karolina podbiła serca jurorów pięknym czytaniem fragmentu utworu A. Onichimowskiej „Szczęście, czyli o tym jak dobrze mieć bliskich” i zajęła I miejsce. Dawid zachwycił jury wyrazistym czytaniem fragmentu utworu A. Maleszki pt. „Magiczne drzewo” i również zajął I miejsce. Daria wywalczyła III miejsce, prezentując fragment książki I. Kleberger „Wakacje z babcią”. Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod kierunkiem pań: Bożeny Majewskiej i Doroty Sierzputowskiej.

 

Serdecznie gratulujemy !

 Dostaliśmy zaproszenie ...

2017-05-22 

Kliknij aby zobaczyć

 INFORMACJA

2017-05-21 

     Baza szkół ponadgimnazjalnych znajduje się na stronie Kuratorium Oświaty w Warszawie:

 

     http://www.kuratorium.waw.pl/pl/form/3,dok.html

 

     http://bip.kuratorium.waw.pl/bip/wykaz-szkol-i-placowek/719,Wykaz-szkol-iplacowek.html
 Bookcrossing ?

2017-05-10 

Kliknij aby zobaczyć

Kliknij aby zobaczyć

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


OGŁOSZENIE
PLAKAT

 

do górydo góry