Sprawdź pocztęSprawdź pocztę    Napisz do nasNapisz do nas    Mapa serwisuMapa serwisu            
Szkoła Podstawowa
im. Księcia Józefa Poniatowskiego
w Starych Pieścirogach

AktualnościO SzkoleDla nauczycieliDla rodzicówDla uczniówRada PedagogicznaPomoc pedagogicznaDokumentyGazetka szkolnaUroczystościWydarzeniaWycieczkiSportKonkursy_TurniejeGaleriaBibliotekaKontakt

Jesteś tu: Strona głównaAktualności

Pielgrzymka do Częstochowy

2016-11-19 

 

     We wczesny jesienny poranek, 15 listopada 2016 roku uczniowie klas III gimnazjum wraz z katechetami i wychowawcami oraz przedstawicielem rodziców udali się na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. 

 

więcej >Szkolny Etap XXV Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia za nami

2016-11-18 

 

     W dniu 17 listopada 2016r. odbył się na terenie naszej szkoły pierwszy etap XXV Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia organizowanej każdego roku przez Polski Czerwony Krzyż.

Do rywalizacji przystąpiło 6-cioro uczniów. Rozwiązywali oni rozesłany do szkół test wiedzy.

 

więcej >Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada 2016 

 

 

,,I w końcu przyszła Polska,

z trudem wywalczona krwią ochotników, krwią kilku pokoleń.

Tych, którzy święcie wierzyli, że jeszcze nie zginęła.”

 

 

         10 listopada 2016 roku obchodziliśmy w naszej szkole Narodowe Święto Niepodległości na pamiątkę odzyskania niepodległości przez Polskę  w 1918 roku.

 

więcej >Zrób porządki w okularach!!!

 

Kliknij aby zobaczyć

Kliknij aby zobaczyć

 

Okulary dla Afryki – II zbiórka, 2016

   

 

 

 

 

Ruszyła kolejna już, II edycja zbiórki pt. „Okulary dla Afryki”, którą organizuje Klinika OKULUS i dr Iwona Filipecka, ambasadorka fundacji Dzieci AFRYKI i pomysłodawczyni zbiórki oraz akcji „Okuliści dla Afryki”. Poprzednim razem udało im się zebrać ponad 6 tys. sztuk okularów! Włączmy się do tej szlachetnej akcji.

 

W naszej szkole w dniach 14-25 listopada 2016r. będzie prowadzona zbiórka okularów przez Samorząd Uczniowski. Przyniesione okulary prosimy przekazywać do przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego lub do opiekuna akcji p. Joanny Maluchnik.

 

 

Przyłączmy się i pomóżmy pobić ten rekord!

 

więcej


W świecie zwariowanego Miziołka

 

 

     8 listopada 2016 roku uczniowie klas V pod opieką nauczyciela języka polskiego p. Doroty Sierzputowskiej oraz wychowawców

p. Joanny Maluchnik i p. Barbary Markowicz wybrali się do Legionowa, aby obejrzeć adaptację teatralną powieści Joanny Olech „Dynastia Miziołków”. Na scenie sali widowiskowej Urzędu Miejskiego pojawili się aktorzy Teatru Współczesnego w Krakowie.

 

więcej > 

do górydo góry