Sprawdź pocztęSprawdź pocztę    Napisz do nasNapisz do nas    Mapa serwisuMapa serwisu            
Szkoła Podstawowa
im. Księcia Józefa Poniatowskiego
w Starych Pieścirogach

AktualnościO SzkoleDla nauczycieliDla rodzicówDla uczniówRada PedagogicznaPomoc pedagogicznaDokumentyUroczystościWydarzeniaWycieczkiSportKonkursy_TurniejeGaleriaŚwietlicaBibliotekaDZIENNIK UONET+Kontakt

Jesteś tu: Strona głównaAktualności

" 303 - BITWA O ANGLIĘ "

2018-09-16 
     
   W dniu 13 września 2018 roku uczniowie klas VII,VIII i III gim. obejrzeli w nasielskim kinie Niwa film "303 - Bitwa o Anglię", który wprowadził ich w tematykę lektury powieści A. Fiedlera "Dywizjon 303".
   


WITAMY CIĘ , NASZ PATRONIE , SYNU MAZOWIECKIEJ ZIEMI

2018-09-16 
     
 
 
     W diecezji płockiej trwa peregrynacja relikwii i obrazu św. Stanisława Kostki. Ma to związek z trwającym Rokiem św. Stanisława Kostki z okazji 450. rocznicy jego śmierci.    
  


Zachęcamy do uczestnictwa w życiu kulturalnym naszej gminy

2018-09-16 
 
    Polonistki (p.D.Sierzputowska i p.B.Majewska) zachęcały uczniów najstarszych klas do obejrzenia spektaklu Teatru MAKATA "Wesele"
podczas Festiwalu Muzyki Wielopokoleniowej
"Pępek" w Cieksynie.
    Jednak tylko nieliczne osoby (11)
w sobotni wieczór 8 września 2018 roku
przybyły do pobliskiej miejscowości.
 
    Dramaturgia plenerowego spektaklu oparta jest na obrzędzie weselnym - towarzyszącym mu piosenkach, tańcach i zwyczajach.Widz staje się gościem weselnym, może uczestniczyć w śpiewach i tańcach.Podczas scenicznych oczepin Zuzia Jędrzejewska złapała wianek i została zaproszona na plenerową scenę.
    Istotnym elementem przedstawienia są monumentalne lalki Panny Młodej i Pana Młodego.Możesz zobaczyć je w galerii.
    Bardzo zachęcamy do udziału w ciekawych inicjatywach Stowarzyszenia Artystyczno - Społecznego Skafander.
 


NARODOWE CZYTANIE "PRZEDWIOŚNIA" STEFANA ŻEROMSKIEGO

2018-09-16 

     9 września 2018 roku trzydziestoosobowa grupa z naszej społeczności ( uczniowie, rodzice i jedna babcia) włączyła się do akcji Narodowego Czytania.Uczestnicząc w XXX Rajdzie Rowerowym "Miodowym szlakiem"organizowanym przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Nasielsku, wysłuchaliśmy fragmentu powieści  "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego. Przy niemal całkowicie oszklonym budynku na terenie firmy ELEKTRO-PLAST dyr.biblioteki p.Stanisław Tyc i p.Anna Szwęch odczytali fragment o szklanych domach.

więcej >Trochę wspomnień :)

2018-09-15 

     

     Ubiegły rok szkolny dla uczniów obecnej klasy II (i nie tylko) był czasem intensywnej nauki. Nie zabrakło też wycieczek i czasu na zabawę. Przypominając tamte miłe chwile zapraszamy do wspomnień ...

Kliknij aby zobaczyć


 

do górydo góry