Sprawdź pocztęSprawdź pocztę    Napisz do nasNapisz do nas    Mapa serwisuMapa serwisu            
Szkoła Podstawowa
im. Księcia Józefa Poniatowskiego
w Starych Pieścirogach

AktualnościO SzkoleDla nauczycieliDla rodzicówDla uczniówRada PedagogicznaPomoc pedagogicznaDokumentyGazetka szkolnaUroczystościWydarzeniaWycieczkiSportKonkursy_TurniejeGaleriaŚwietlicaBibliotekaDZIENNIK UONET+Kontakt

Jesteś tu: Strona głównaAktualności

Uroki stolicy

2018-05-15 

     9 maja uczniowie z klasy 0a i I uczestniczyli w wycieczce do Warszawy, podczas której spacerowali uliczkami urokliwej Starówki podziwiając jej piękno i poznając historyczne zabytki naszej stolicy. Wjechali też na 30-te piętro Pałacu Kultury i Nauki skąd z zachwytem oglądali  panoramę miasta.

 

więcej >3 maja w naszej szkole ...

2018-05-10 

     Jak co roku społeczność naszej szkoły uczciła rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.  Uczniowie klasy IIa oraz IIIa i IIIb pod opieką swoich wychowawców p. A.Kołakowskiej, p. J.Piórkowskiej i p. M.Sadłowskiej przygotowali uroczystą akademię. Występ rozpoczęły dzieci tańczące poloneza, następnie mali artyści recytowali wiersze i śpiewali piosenki o naszej ojczyźnie.

Chór pod opieką  p. D.Białoruckiej odśpiewał pieśń „Gaude Mater Polonia”. Na zakończenie uroczystości do wspólnego śpiewu włączyła się widownia. Nauczyciele rodzice i uczniowie wspólnie zaśpiewali „Kocham cię Polsko”.

 

foto galeria >WINA MUSI BYĆ UKARANA !

2018-04-28 

     Tytuł artykułu brzmi ostrzegawczo! Pisarze wielokrotnie podejmowali wspomniany temat. Znajdujemy go również w dramacie Juliusza Słowackiego „Balladyna”. Z inicjatywy p. Bożeny Majewskiej uczniowie klasy VII i II gimnazjum śledzili drogę do władzy tytułowej bohaterki, oglądając spektakl w Teatrze Sabat w Warszawie w dniu 24 kwietnia 2018 roku. Ciekawe animacje tworzyły nastrój tajemniczości i grozy. Widowisko z elementami musicalu wzbudziło zainteresowanie młodych odbiorców.

    Klimat epoki, w której tworzył J. Słowacki młodzież mogła poczuć w Muzeum Literatury, oglądając wystawę poświęconą Adamowi Mickiewiczowi.

    Słoneczny dzień sprzyjał spacerom uliczkami Starego Miasta.

O bezpieczeństwo uczniów, oprócz polonistki, dbała p. wicedyrektor Barbara Jaskulska i wychowawczyni kl. VII – p. Beata Rączka.Konkursu Wiedzy o Marii Skłodowskiej-Curie

2018-04-26 

     We czwartek 5 kwietnia 2018r. w Szkole Podstawowej nr1 im. Konstytucji 3 Maja odbył się II etap gminnego Konkursu Wiedzy o Marii Skłodowskiej-Curie. Konkurs skierowany był do uczniów klas VII szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Wzięli w nim udział uczniowie czterech szkół podstawowych, w tym uczniowie naszej szkoły: Zuzanna Goszczyńska i Bartosz Dalecki. Zostali oni wyłonieni spośród uczniów klasy VII, którzy przystąpili do rywalizacji w I etapie konkursu 22 marca 2018r

 

więcej >Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

2018-04-26 

 Bibliotekarz p. Aneta Kopańska w tygodniu poprzedzającym 23 kwietnia 2018 roku umieszczała w różnych miejscach szkoły informacje dotyczące Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

 

     Uczniowie klasy II gimnazjum z p. Bożeną Majewską przygotowali krótki program. W świąteczny poniedziałek odwiedzali klasy, przybliżając uczniom kataloński zwyczaj obdarowywania bliskich książką i różą w dniu patrona regionu – świętego Wojciecha.

 

więcej > 

do górydo góry