Sprawdź pocztęSprawdź pocztę    Napisz do nasNapisz do nas    Mapa serwisuMapa serwisu            
Szkoła Podstawowa
im. Księcia Józefa Poniatowskiego
w Starych Pieścirogach

AktualnościO SzkoleDla nauczycieliDla rodzicówDla uczniówRada PedagogicznaPomoc pedagogicznaDokumentyGazetka szkolnaUroczystościWydarzeniaWycieczkiSportKonkursy_TurniejeGaleriaBibliotekaKontakt

Jesteś tu: Strona głównaAktualności

TURNIEJ WARCABOWY

2016-10_26 

 

     W dniu 25 października 2016 r., wzorem lat ubiegłych,

odbył się szkolny etap rozgrywek Turnieju Warcabowego zorganizowanego przez opiekunów Szkolnego Koła PCK  -

p. Małgorzatę Bendowską i p.Hannę Golnik.

 

więcej >Zapasy "zerówczaków"

2016-10-25 

     

     Bogactwo działań jesieni jest inspiracją do różnorodnych działań. Realizując temat kompleksowy dotyczący owoców i warzyw dzieci wykonały z jabłek kompoty, które zawierają cenne naturalne witaminy i, co najważniejsze, są bez sztucznych barwników i konserwantów.

Kompoty z pewnością przydadzą się podczas zimowych dni.

Dzieci były bardzo dumne z samodzielnie wykonanych przetworów.

 

 

obejrzyj zdjęcia w galerii >Dzieciaki Sadzeniaki i Eldorado :)

2016-10-18 

   

 

     17 października 2016r. klasy drugie uczestniczyły w warsztatach „Dzieciaki Sadzeniaki” w Leroy Merlin w Warszawie. Warsztaty składały się  z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Po ciekawej prezentacji  o ekologii i roślinach, otrzymaliśmy rękawiczki i uczyliśmy się jak przesadzać rośliny i dbać o nie. To była frajda dla nas, ponieważ samodzielnie przesadzony kwiatek mogliśmy zabrać ze sobą. Po zakończonej części praktycznej każdy otrzymał dyplom „Dzieciaka Sadzeniaka”, oraz inne przydatne gadżety.

 

więcej >Dzień Edukacji Narodowej 2016

2016-10-14 

     

          13 października 2016 roku obchodziliśmy w szkole Dzień Edukacji Narodowej. Po części oficjalnej, podczas której dyrektor Cezary Wiśniewski złożył życzenia wszystkim pracownikom szkoły, odbyła się część artystyczna. Rozpoczął ją chór szkolny, wykonując piosenkę „Chodź, pomaluj mój świat”. 

 

więcej >BYĆ UCZNIEM ,,PONIATÓWKI ..." - TO BRZMI DUMNIE!

2016-10-12 

     Duma i radość rozpierała dzieci i młodzież klas pierwszych, którzy  dnia 12 października 2016r. zostali uroczyście włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.

Pierwszoklasiści wspólnie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne, wykazali się wiedzą o naszej ojczyźnie oraz znajomością reguł i zasad szkolnych.

 

więcej > 

do górydo góry