Sprawdź pocztęSprawdź pocztę    Napisz do nasNapisz do nas    Mapa serwisuMapa serwisu            
Szkoła Podstawowa
im. Księcia Józefa Poniatowskiego
w Starych Pieścirogach

AktualnościO SzkoleDla nauczycieliDla rodzicówDla uczniówRada PedagogicznaPomoc pedagogicznaDokumentyUroczystościWydarzeniaWycieczkiSportKonkursy_TurniejeGaleriaŚwietlicaBibliotekaDZIENNIK UONET+Kontakt

Jesteś tu: Strona głównaAktualności


Wiosenna kwesta PCK w sklepach Tesco

2018-03-15 

     Wielkanoc z PCK to hasło, które obowiązywało podczas marcowej kwesty Polskiego Czerwonego Krzyża. Młode wolontariuszki ze Szkolnego Koła PCK Szkoły Podstawowej  w Starych Pieścirogach 9 marca 2018r. stawiły się w sklepie Tesco w Nasielsku, by przez kilka godzin prowadzić zbiórkę pieniężną na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża.

Weronika Daniszewska, Angelika Stępnowska, Aleksandra Rogalska, oraz Julia Kaczor pod opieką pań -  Hanny Golnik i Zofii Truszkowskiej – opiekunek Szkolnego Koła PCK pomagały klientom sklepu pakować zakupy kwestując na wielkanocne paczki dla ubogich dzieci.

Podczas kilkugodzinnej zbiórki zebrane zostało 454,78 zł.

To wspaniały wynik!

Tradycyjna, coroczna kwesta pozwala aktywizować i uwrażliwiać młodych ludzi na problemy otoczenia  oraz daje nadzieję na radosne święta.

 

Serdecznie dziękujemy dyrekcji szkoły, opiekunom SK PCK

oraz Julii, Weronice, Angelice, Aleksandrze

za wspaniały przykład empatii i wrażliwości.KONKURS BIBLIJNY 2018

2018-03-05 

   
     W dniu 01.03.2018 roku odbył się na terenie naszej szkoły konkurs biblijny dla uczniów klas IV-VI SP "EWANGELIA WG ŚW.MATEUSZA" i  "Benedictus" dla GIM oraz kl.VII SP ,"ŚW. STANISŁAW KOSTKA - ŻYCIE I PRZESŁANIE". Do konkursu przystąpiły szkoły z Nasielska, Pieściróg, Nowego Miasta, Strzegocina. W miłej atmosferze 15 uczestników przystąpiło do sprawdzenia swoich wiadomości. 

 

więcej >Zima w poezji

2018-03-04 

   

     28 lutego 2018 roku w ramach programu upowszechniania czytelnictwa i rozwijania kompetencji czytelniczych uczniowie klas IV-VI pod kierunkiem pań: Doroty Sierzputowskiej i Barbary Jaskulskiej przygotowali program pt. Zima w poezji, który zaprezentowali koleżankom i kolegom z klas 0- VI.

 

więcej >KU NIEPODLEGŁEJ

2018-03-01 

   W dniu 22 lutego 2018 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pokazie Grupy Artystycznej REKONSTRUKTO.


Nietypowa lekcja historii podkreślała dążenia niepodległościowe Polaków wyrażone powstaniami narodowymi /kościuszkowskim, listopadowym, styczniowym/, patriotyzmem podczas zaborów i I wojny światowej.

   Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli repliki broni używanych przez powstańców i wojsko oraz stroje szwoleżera, powstańca, kosyniera, oficera I brygady Legionów Polskich. Mogli wcielić się w sanitariuszki i rannych oraz wziąć udział w wojskowej musztrze.


   Mamy nadzieję, że opowieść o bohaterach walczących o wolność, honor i ojczyznę zapisała się trwale w pamięci dzieci i młodzieży.

 

foto > 

do górydo góry