Sprawdź pocztęSprawdź pocztę    Napisz do nasNapisz do nas    Mapa serwisuMapa serwisu            
Szkoła Podstawowa
im. Księcia Józefa Poniatowskiego
w Starych Pieścirogach

AktualnościO SzkoleDla nauczycieliDla rodzicówDla uczniówRada PedagogicznaPomoc pedagogicznaDokumentyGazetka szkolnaUroczystościWydarzeniaWycieczkiSportKonkursy_TurniejeGaleriaŚwietlicaBibliotekaDZIENNIK UONET+Kontakt

Jesteś tu: Strona głównaAktualności

Pedagog informuje

2020-05-18 

 

Światowy Dzień bez Papierosa,

ang. World No Tobacco Day -

- święto obchodzone 31 maja.

 

 


   Światowy Dzień bez Papierosa został ustanowiony przez WHO w 1987 roku ze względu na rosnącą liczbę osób uzależnionych i pacjentów ze schorzeniami wywoływanymi przez palenie papierosów.

Światowa Organizacja Zdrowia ustanowiła dzień 7 kwietnia Światowym Dniem bez Papierosa w 1987 roku . Rok później rezolucją przeniosła święto na 31 maja.

Święto stanowi okazję do zwrócenia uwagi całego świata na powszechność nałogu palenia papierosów i jego negatywne skutki zdrowotne. Dzień ma równie zachęcić do 24-godzinnego okresu abstynencji od wszystkich form konsumpcji tytoniu na całym świecie.

 

więcej


Uruchomienie oddziału przedszkolnego

2020-05-13 

 

Szanowni Rodzice,

 

Informuję, że w porozumieniu z organem prowadzącym, zamierzam ponownie uruchomić oddział przedszkolny od dnia 25.05.2020r.

Oddział przedszkolny będzie czynny w godzinach od 8.00 do 16.30 – w tych godzinach placówka będzie pełniła funkcję opiekuńczą.  

 

W związku z powyższym należy do dnia 18.05.2020 – do godz. 12.00 – złożyć deklarację potrzeby przyprowadzenia dziecka do oddziału i chęci skorzystania z zajęć opiekuńczych.

 

Druk deklaracji jest umieszczony jest w załączniku.

 

Po wypełnieniu deklaracji i jej podpisaniu, należy ją zeskanować lub wykonać zdjęcie i przesłać na adres mailowy: sekretariat@sppiescirogi.pl

W przypadku braku takich możliwości, należy deklarację złożyć osobiście w sekretariacie szkoły.

 

Liczba miejsc w oddziale przedszkolnym będzie ograniczona, zgodnie z wytycznymi Ministra Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego  i organu prowadzącego. Szczegółowa organizacja pracy oddziału zależy od liczby zgłoszonych i przyjętych dzieci.

 

O ostatecznej decyzji o przyjęciu dziecka do oddziału przedszkolnego zostaną Państwo powiadomieni przez dyrektora, najpóźniej do dnia 20.05.2020r. do godz. 15.00 telefonicznie lub drogą mailową.

 

Pierwszeństwo w przyjęciu do oddziału przedszkolnego w czasie epidemii mają dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu. W pierwszej kolejności będą to dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

 

W czasie pracy oddziału przedszkolnego będzie obowiązywał rygor sanitarny i szczególne procedury bezpieczeństwa, w tym przyprowadzania i odbierania dzieci oraz ich pobytu w oddziale przedszkolnym.

 

Procedury umieszczone są na stronie internetowej szkoły w zakładce  DLA RODZICÓW.

 

Wszyscy rodzice są zobowiązani do zapoznania się z nimi i przestrzegania ich. 

 

Informuję także, że będzie kontynuowane nauczanie na odległość.

 

 

Szanowni Rodzice,
 

podejmując decyzję o korzystaniu przez dziecko z zajęć opiekuńczych w przedszkolu w okresie epidemii, musicie uwzględnić, że podczas przebywania dziecka na terenie przedszkola, pomimo stosowanych w placówce procedur bezpieczeństwa i postępowania oraz stosowania środków ochronnych, może dojść do zakażenia dziecka koronawirusem SARS-CoV-19, a także przeniesienia zakażenia na inne osoby, w tym członków najbliższej rodziny.

 

Jednocześnie zapewniam, że zrobimy wszystko, aby taka sytuacja nie miała miejsca.

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej
im. Księcia Józefa Poniatowskiego

 

 

Poniższe dokumenty można pobrać również w zakładce  DLA RODZICÓW


DEKLARACJA
OŚWIADCZENIA

Logopeda poleca

2020-05-13  

Ćwiczenia logopedyczne

 

Słodka gimnastyka buziProjekt edukacyjny "Szkoła z Gigantami"

2020-05-11 

 

Projekt edukacyjny "Szkoła z Gigantami"

został objęty honorowym patronatem

Ministra Edukacji Narodowej

oraz Ministerstwa Cyfryzacji.

 

 

 

 

   Wszystkich naszych uczniów zapraszamy do zapisów na darmowe warsztaty z programowania. Młodsi uczniowie (9 - 12 lat) mogą wziąć udział w zajęciach z podstaw programowania w Scratch oraz tworzeniu aplikacji w App Inventorze. Starsi uczniowie natomiast będą mieli okazję do rozpoczęcia przygody z programowaniem w języku Python. Warsztaty są całkowicie bezpłatne i podzielone są na 2 grupy wiekowe (9-12 lat oraz 13-18 lat), dla których program został specjalnie dopasowany.

Warsztaty będą prowadzone w formie webinaru. Każde spotkanie trwa 2 godziny lekcyjne (1,5 h).

 

Zapisów można dokonywać poprzez link:

https://giganciprogramowaniaformularz.edu.pl/app/SzkolaZGigantami

 

   Serdecznie zapraszamy również Rodziców naszych uczniów do udziału w bezpłatnym webinarze "Bezpieczny Internet Online". Będą to darmowe warsztaty adresowane specjalnie do rodziców. Podczas warsztatów nasi trenerzy edukują m.in. o tym, czym jest dark web oraz jak bronić się przed atakami hakerskimi.

Webinar odbędzie się w kilku terminach: 7.05., 11.05., 14.05, 21.05.

 

Zachęcamy do rejestracji poprzez stronę:

https://giganciprogramowaniaformularz.edu.pl/app/BezpiecznyInternet

 

Więcej o informacji o warsztatach znajdą Państwo na stronie:

https://www.giganciprogramowania.edu.pl/szkola-z-gigantami Efekty pracy zdalnej klasy trzeciej :)

2020-05-06 

 

Uczniowie klasy trzeciej postanowili pochwalić się efektami swojej pracy.

 

Pracowali z dużym zaangażowaniem

i zapewne pod czujnym okiem swoich rodziców.

 

Zachęcamy do obejrzenia foto galerii prac > 

do górydo góry