Sprawdź pocztęSprawdź pocztę    Napisz do nasNapisz do nas    Mapa serwisuMapa serwisu            
Szkoła Podstawowa
im. Księcia Józefa Poniatowskiego
w Starych Pieścirogach

AktualnościO SzkoleDla nauczycieliDla rodzicówDla uczniówRada PedagogicznaPomoc pedagogicznaDokumentyGazetka szkolnaUroczystościWydarzeniaWycieczkiSportKonkursy_TurniejeGaleriaBibliotekaDZIENNIK UONET+Kontakt

Jesteś tu: Strona głównaAktualności

Dzień Chłopaka w klasie Va

2019-09-30 

   

     30 września 2019 roku były życzenia, upominki oraz zadania specjalne dla bohaterów dnia. Koledzy zostali poddani różnym próbom: rozpoznawania smaków egzotycznych owoców, odgadywania przedmiotów wylosowanych z woreczka, ucierania kogla-mogla. Atrakcją były eksperymenty z suchym lodem, za który serdecznie dziękujemy Pani Sekutowicz.

      Świętowanie zakończyliśmy grami edukacyjnymi /Memory i Czarny Piotruś/ zakupionymi podczas pobytu w Wilczym Szańcu.

                                                                                             

Bożena Majewska

 

Tak świętowaliśmy >... KOLEJNE KADRY

2019-09-29 

     17.06.2019 uroczyście zakończyli naukę w Szkole Podstawowej im. Księcia Józefa Poniatowskiego uczniowie klasy III gimnazjum oraz uczniowie klasy VIII. Rok szkolny 2018/2019 był ostatnim rokiem funkcjonowania gimnazjum i jednocześnie pierwszym rokiem powrotu do szkoły ośmioklasowej. Mury naszej szkoły pożegnało 20 gimnazjalistów i 26 ósmoklasistów.

 

     Jak w kadrach filmu uczniowie wspomnieli kolejne lata edukacji, pierwsze dni w nowej szkole, nowe obowiązki, pierwsze przyjaźnie, złamane serca... 

 

więcej >Mazury - nauka i wypoczynek, czyli przyjemne z pożytecznym

2019-09-29 

   

      Kraina Wielkich Jezior to jeden z piękniejszych zakątków Polski, licznie odwiedzanych przez turystów.

     W piątek, 27 września 2019 roku uczniowie klas V uczestniczyli w jednodniowej wycieczce na Mazury.

    

     Pierwszym etapem wycieczki była miejscowość Gierłoż, położona malowniczo w mazurskich lasach, gdzie znajduje się była wojenna kwatera Adolfa Hitlera Wilczy Szaniec

 

więcej >Wycieczka pełna nowych doświadczeń

2019-09-27 

     18 i 25 września 2019r. dzieci z kl.0a i kl. IIIa uczestniczyły w warsztatach piekarniczych zorganizowanych przez hipermarket „Carrefour” na warszawskim Targówku.

     Przybycie do piekarni było dla dzieci nie lada atrakcją. Ubrane w białe fartuszki, białe nakrycia głowy poznawały meandry sztuki piekarniczej.

 

więcej >"Zerówiaczek wie, że świat sprząta się"

2019-09-27 

   

     23 września 2019r. dzieci z kl. 0a wyszły poza teren szkoły - do lasu, gdzie zebrały kilka worków śmieci. Dzięki temu w lesie zrobiło się czysto i przyjemnie.

     Coroczna akcja „Sprzątanie świata” jest świetną okazją, aby uświadomić dzieciom jak wiele dobrego człowiek może zrobić dla środowiska poprzez właściwe zachowanie.

kilka fotek > 

do górydo góry