Sprawdź pocztęSprawdź pocztę    Napisz do nasNapisz do nas    Mapa serwisuMapa serwisu            
Szkoła Podstawowa
im. Księcia Józefa Poniatowskiego
w Starych Pieścirogach

AktualnościO SzkoleDla nauczycieliDla rodzicówDla uczniówRada PedagogicznaPomoc pedagogicznaDokumentyGazetka szkolnaUroczystościWydarzeniaWycieczkiSportKonkursy_TurniejeGaleriaŚwietlicaBibliotekaDZIENNIK UONET+Kontakt

Jesteś tu: Strona głównaAktualności

Wizyta Pani Policjantki w zerówkach

2017-12-21 

     Dnia 20 grudnia 2017r. odbyło się spotkanie dzieci z kl. 0a i 0b z Panią Policjantką Powiatowej Komendy Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

    Edukacja dla sześciolatków powinna być zabawą i przyjemnością, dlatego Pani Policjantka w jak najbardziej obrazowy i atrakcyjny sposób przedstawiła dzieciom kilka podstawowych zasad bezpieczeństwa. 

 

 

więcej


SILVERADO_Świąteczny czas

2017-12-20 

     W świątecznej atmosferze upłynęła wycieczka do Warszawy, na którą wybrali się uczniowie klasy I i IVb wraz z p. dyr. B. Jaskulską, Z.Truszkowską, p.H.Golnik oraz rodzicami. Uczestnicy wzięli udział w lekcji przyrodniczej na temat lasów i zwierząt ich zamieszkujących przeprowadzonej przez pracowników Centrum Edukacji Leśnej  w Celestynowie, położonego w otoczeniu pięknego drzewostanu dębowego. Po krótkim spacerze udali się do kolejnej podwarszawskiej miejscowości-Józefowa do fabryki bombek bożonarodzeniowych Silverado...

 

więcej >Zerówkowicze w kinie

2018-12-19 

     Coraz bliżej święta, tradycyjnie więc w kinach więcej świątecznych filmów. Jednym z nich jest „Pierwsza gwiazdka”. Twórcy animacji pokazują, że Boże proroctwo nie wypełniłoby się bez udziału zwierząt. Dzieci z łatwością odgadły kryjące się w ich przygodach nauki. Co więcej, wgląd w zwierzęcą perspektywę uwrażliwia małych widzów na los zależnych od ludzi stworzeń, które jedyne czego pragną, to miłość i akceptacja. Dzieci zapamiętają z bajki to, co w  ich wieku w tradycji świętowania Gwiazdki jest najważniejsze - okoliczności narodzin Jezusa i powód wręczania sobie z tej okazji prezentów.

 

kilka  fotek >W Filharmonii Narodowej i Królewskim Ogrodzie Światła

2017-12-17 

 

     Grudzień to wyjątkowy miesiąc. Wszyscy z niecierpliwością oczekują radosnych świąt Bożego Narodzenia. Dzieci czekają na wymarzone prezenty, które znajdą pod magiczną choinką.

7 grudnia 2017 roku uczniowie klas VIa i VIb oraz pięcioro uczniów z klasy Vb wraz z wychowawcami: panią Joanną Maluchnik, panią Barbarą Markowicz oraz paniami Bożeną Majewską i Dorotą Sierzputowską udali się do Filharmonii Narodowej w Warszawie na charytatywny koncert mikołajkowy zatytułowany Na strunach igieł. Wszystkie przybyłe szkoły zostały przywitane przez prowadzących pana Marka Borowskiego – byłego Marszałka Sejmu i panią Zofię Czernicką - dziennikarkę, prezenterkę telewizyjną i konferansjerkę.

 

więcej >Julia nagrodzona w Dniu Honorowego Krwiodawcy

2017-12-10 

     W dniu 2 grudnia w Nowym Dworze Mazowieckim odbyła się uroczystość związana z obchodami Dnia Honorowego Krwiodawcy. W trakcie jej trwania wręczono puchary, dyplomy oraz nagrody laureatom X Turnieju Warcabowego o Puchar Prezesa Zarządy Rejonowego PCK. Znalazła się wśród nich uczennica naszej szkoły - Julia Kurek, która zajęła I miejsce w kategorii szkół podstawowych powiatu nowodworskiego.

Jeszcze raz gratulujemy!

  

do górydo góry