Sprawdź pocztęSprawdź pocztę    Napisz do nasNapisz do nas    Mapa serwisuMapa serwisu            
Szkoła Podstawowa
im. Księcia Józefa Poniatowskiego
w Starych Pieścirogach

AktualnościO SzkoleDla nauczycieliDla rodzicówDla uczniówRada PedagogicznaPomoc pedagogicznaDokumentyGazetka szkolnaUroczystościWydarzeniaWycieczkiSportKonkursy_TurniejeGaleriaBibliotekaKontakt

Jesteś tu: Strona głównaAktualności

Jak zostać przyjacielem przyrody w Pierwszy Dzień Wiosny

2015-04-27 

 

     Dzieci z kl. 0a w ramach wielorodnych działań ekologicznych realizowanych w ciągu roku szkolnego, poznały budowę drzewa oraz  jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Jesienią posadziły w doniczkach nasiona kasztanowca, sosny, dębu i orzecha. Pielęgnując i obserwując przez całą zimę ich rozwój, dzieci poznały etapy rośnięcia drzewa od ziarenka.

 

     W ogrodzie szkolnym, Pierwszego Dnia Wiosny, dzieci posadziły wyhodowane sadzonki. W tym dniu uroczyście, w koronach Pani Wiosny, powitały nowych mieszkańców ogrodu.

 

    W ogródku na oknie dzieci posiały miętę, szałwię i inne zioła oraz zasadziły cebulki warzyw i kwiatów: dymki, tulipana, narcyza i hiacynta. Pierwsze plony już są.

 
 
 


Edukacja muzyczna w klasach O- III

2015-04-20 

     

     Już od kilku lat najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczą w spotkaniach z muzyką. Jest to całoroczny cykl edukacyjnych  programów  muzycznych prezentowanych przez Agencję Muzyczną MAT.

 

Kliknij aby zobaczyć
 

Kliknij w zdjęcie by dowiedzieć się więcej :)

 

Kliknij aby zobaczyćMAMY TRZECIE MIEJSCE !!!

2015-04-09 

Kliknij aby zobaczyć

 

XXIII Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK 

 

GIMNAZJUM  w STARYCH PIEŚCIROGACH 

NA TRZECIM MIEJSCU  

w WOJEWÓDZTWIE MAZOWIECKIM !!!

 

 

    W dniu 20 marca 2015r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Romualda Traugutta w Warszawie, przy ul. Miłej 26 obył się etap wojewódzki XXIII Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża. 

 

     Uczennica Zespołu Szkół nr 2 w Starych Pieścirogach  Natalia Łyczkowska, realizując w szkole akcję zatytułowaną "Twoje zdrowie w Twoich rękach"   uczestniczyła w tym etapie  Olimpiady, reprezentując m.in. Oddział Rejonowy PCK Nowy Dwór Mazowiecki – powiat nowodworski i jednocześnie  gminę Nasielsk.

W części tej wzięło udział 34 uczestników, w tym 19 z kategorii szkół gimnazjalnych i 15 z kategorii szkół  ponadgimnazjalnych.

 

     Niezmiernie miło jest nam poinformować, że Natalia zajęła trzecie miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych. Fakt ten zadecydował o tym, że gimnazjum z Zespołu Szkół nr 2 w Starych Pieścirogach uplasowało się na III miejscu w województwie mazowieckim.

 

     Nagrody oraz puchar za zajęcie III miejsca zostały ufundowane przez Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Panią Hannę Gronkiewicz-Waltz.

 

Serdecznie gratulujemy Natalii i życzymy dalszych sukcesów.

 

Z.Truszkowska, , H.Golnik, M.Bendowska

 

Kliknij aby zobaczyć

 

 

Obejrzyj zdjęcia w galerii

 

Informacje na stronie PCK WARSZAWA


PODZIĘKOWANIA

DYPLOMY_NATALII

2015-04-08 

Kliknij aby zobaczyć   Kliknij aby zobaczyćGminny finał konkursu Warszawska Syrenka za nami

2015-03-27 

     

Kliknij aby zobaczyć

     

 

 

    Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie Recytatorskim Warszawska Syrenka. Celem tego długoletniego konkursu jest wyłonienie młodych talentów recytatorskich oraz propagowanie i popularyzacja literatury wśród dzieci i młodzieży naszej gminy. 

 

 

więcej > 

do górydo góry