Sprawdź pocztęSprawdź pocztę    Napisz do nasNapisz do nas    Mapa serwisuMapa serwisu            
Szkoła Podstawowa
im. Księcia Józefa Poniatowskiego
w Starych Pieścirogach

AktualnościO SzkoleDla nauczycieliDla rodzicówDla uczniówRada PedagogicznaPomoc pedagogicznaDokumentyGazetka szkolnaUroczystościWydarzeniaWycieczkiSportKonkursy_TurniejeGaleriaBibliotekaDZIENNIK UONET+Kontakt

Jesteś tu: Strona głównaAktualności

"CZARODZIEJSKIE PACIORKI"

     

     To tytuł konkursu na wykonanie różańca najciekawszą techniką,

do którego przstąpili chętni uczniowie z klas II – V

oraz nasi milusińscy z klasy „0”.

 

więcej >Wizyta w Muzeum Techniki

     

 

     W dniach 8 i 9 listopada 2016r. klasy: 0,I,IIc, IIIa i b wybrały się na wycieczkę do Muzeum Techniki w Warszawie. Uczniowie poznawali przeszłość uczestnicząc m.in. w lekcjach muzealnych.

więcej >Czad i Ogień - obudź czujność

2016-11-08 

W związku z inauguracją kampanii społecznej pod nazwą „Czad i Ogień – obudź czujność” przez ministra spraw wewnętrznych i administracji w dniu 25 października 2016r. Wydział Zarządzania Kryzysowego, Spraw Wojskowych i Obrony Cywilnej zachęca wszystkich do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi w zakresie czadu, które znajdują się na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie pod adresem: 

http://www.straz.pl/badz-bezpieczny/czad-cichy-zabojcaKSIĄŻKA ZNÓW WĘDRUJE ...

2016-10-29 

     

     I znowu w październikowy, deszczowy i szary czwartek 28.10 do klas 0-III zawitała grupa uczniów z koszem pełnych interesujących książek.

Dzieci poznały życie i marzenia uczniów pewnej klasy IIIb i nie tylko ...

 

więcej >Szanowni Uczniowie gimnazjum,

2016-11-05 

 

 Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w XXV edycji Ogólnopolskiej Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż.

 

W konkursie mogą uczestniczyć uczniowie szkół

gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

 

 

     Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia to ogólnopolski konkurs dla tych, którzy wiedzą, jak zdrowo i aktywnie żyć. Uczestnicy Olimpiady muszą wykazać się wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, ekologii oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy.

Konkursu składa się z kilku etapów – szkolnego, rejonowego, okręgowego i centralnego, czyli finału. Na każdym etapie Olimpiady uczestnicy muszą rozwiązać test dotyczący prawidłowego odżywiania, pierwszej pomocy, ekologii oraz promocji zdrowego stylu życia.

 

Etap szkolny Olimpiady odbędzie się 14 – 18 listopada 2016 r.

 

Wzorem lat ubiegłych, z prośbą o patronat honorowy nad Olimpiadą organizatorzy wystąpili do: Ministra Edukacji Narodowej, Głównego Inspektora Sanitarnego, Dyrektora Krajowego Centrum ds. AIDS, Dyrektora Instytutu Żywności i Żywienia oraz Rektora Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Dodatkowo po raz kolejny poprosiliśmy Rektora Uniwersytetu Medycznego w Łodzi o ufundowanie indeksu na wybrany kierunek Wydziału Nauk o Zdrowiu dla laureata kategorii ponadgimnazjalnej.

 

W tym roku partnerem Olimpiady jest Coca-Cola HBC Polska.

 

Strona internetowa:

Facebook: 

do górydo góry