Sprawdź pocztęSprawdź pocztę    Napisz do nasNapisz do nas    Mapa serwisuMapa serwisu            
Szkoła Podstawowa
im. Księcia Józefa Poniatowskiego
w Starych Pieścirogach

AktualnościO SzkoleDla nauczycieliDla rodzicówDla uczniówRada PedagogicznaPomoc pedagogicznaDokumentyGazetka szkolnaUroczystościWydarzeniaWycieczkiSportKonkursy_TurniejeGaleriaBibliotekaDZIENNIK UONET+Kontakt

Jesteś tu: Strona głównaAktualności

Szlakiem Szarych Szeregów... raz jeszcze ...

2016-09-30 

     

 

 

     Dnia 29 września 2016 roku ruszyliśmy z młodzieżą na  „Szlak Szarych Szeregów”. Tematyka II wojny światowej przyciąga uczniów naszej szkoły. Tym razem było podobnie 52 osoby z klas VI SP i I-II G z czterema opiekunami zwiedzało liczne miejsca związane z życiem i działalnością młodych ludzi w tak okrutnych czasach.

 

więcej > Europejski Dzień Języków

2016-09-30 

     

     Rok 2001 został ogłoszony przez Radę Europy Europejskim Rokiem Języków. Od tej chwili co roku 26 września obchodzi się Europejski Dzień Języków w 47 krajach członkowskich Rady Europy.

 

Kliknij aby zobaczyć

 

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków w naszej szkole uczniowie przygotowali wystawę plakatów promujących naukę języków obcych. Odbył się również konkurs językowy z języka angielskiego, rosyjskiego oraz niemieckiego.

 

 

więcej >KSIĄŻKA ODWIEDZA NAJMŁODSZYCH UCZNIÓW

2016-09-29 

 


     W ramach upowszechniania czytelnictwa tajemniczy koszyk z książkami będzie nieoczekiwanie pojawiał się w różnych klasach. 

29 września 2016 roku zawędrował do klas "0"-III. Dzieci poznały sympatyczną, ale czasami też niegrzeczną, bohaterkę Basię. 

 

więcej >"Poznaj grzyby - unikniesz zatrucia"

2016-09-28 

     

     W dniu 20 września br. w siedzibie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie uroczyście otworzono coroczną  Wystawę Grzybów pt.: „Poznaj grzyby – unikniesz zatrucia”. W sali konferencyjnej, zamienionej na czas trwania ekspozycji w polanę leśną umieszczono informacje o grzybach jadalnych i trujących, sposobach ich rozróżniania, bezpiecznego zbierania i spożywania. Na wystawie są prezentowane atrapy grzybów jadalnych, niejadalnych i trujących, pogrupowane pod kątem ich podobieństwa zewnętrznego. Aby przybliżyć naturalną atmosferę lasu, wystawa jest wzbogacona świeżymi grzybami oraz innymi składnikami runa leśnego. Warto, aby amatorzy zbierania grzybów skorzystali z wystawy . Po grzybobraniu warto jechać i zupełnie za darmo skonsultować z dyżurującymi grzyboznawcami wątpliwe w identyfikacji okazy,  trujących gatunków grzybów nie należy spożywać, gdyż są śmiertelnie trujące.

Wystawa będzie otwarta dla zwiedzających do 7 października 2016.
 Konkurs fotograficzny "Leśne inspiracje"

2016-09-27 

     Druga połowa września już tradycyjnie związana jest z realizowaną od kilku lat edukacyjną inicjatywą Oddziału Promocji Zdrowia Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie. Zorganizowany konkurs fotograficzny skierowany był do uczniów klas II i III gimnazjum. Zadanie polegało na wykonaniu w okresie wakacji fotografii grzyba/grzybów w ich naturalnym środowisku w celu  ukazania piękna lasu i runa leśnego. Celem konkursu było kształtowanie postawy szacunku do przyrody i odpowiedzialności za jej stan oraz wzbudzenie zainteresowania młodzieży bogactwem świata przyrody, a w szczególności królestwem grzybów.

 

więcej > 

do górydo góry