Sprawdź pocztęSprawdź pocztę    Napisz do nasNapisz do nas    Mapa serwisuMapa serwisu            
Szkoła Podstawowa
im. Księcia Józefa Poniatowskiego
w Starych Pieścirogach

AktualnościO SzkoleDla nauczycieliDla rodzicówDla uczniówRada PedagogicznaPomoc pedagogicznaDokumentyGazetka szkolnaUroczystościWydarzeniaWycieczkiSportKonkursy_TurniejeGaleriaBibliotekaKontakt

Jesteś tu: Strona głównaAktualności

Z wizytą w Winnikach

2015-02-24 


Kliknij aby zobaczyćDnia 20 lutego 2015r. uczniowie klasy

II i III gimnazjum wraz z opiekunami
Z. Truszkowską i P. Kowalskim
wybrali się  do wsi Winniki.

Mieści się tam „Gospodarstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe” prowadzone przez Krzysztofa Kowalskiego wraz z żoną.

 

więcej >Dekalog Zdrowego Stylu Życia

2015-02-23 

   

   23 lutego 2015 r. Natalia Łyczkowska zaprosiła klasy III SP do udziału w kolejnym etapie swojego projektu promującego zdrowy styl życia. Tym razem przygotowała dla uczestników Dekalog Zdrowego Stylu Życia. Zawierał on zasady  jakimi należy kierować się, aby zachować dobre zdrowie. 

 

  Kliknij aby zobaczyć

 

Natalia omówiła w/w zasady wspólnie z trzecioklasistami, a kolorowy Dekalog w formie papierowej wręczyła wychowawczyniom klas. Następnie przystąpiła do projekcji filmu pt.: "Uśmiechnij się", który zaznajamiał uczestników ze sposobami prowadzenia profilaktyki w walce z próchnicą zębów oraz uświadamiał najmłodszym potrzebę dbania o higienę jamy ustnej. Po zakończonej projekcji dzieci otrzymały od Natalii przygotowane przez nią krzyżówki, których rozwiązaniem było słowo "zdrowie" oraz licznie udzielały odpowiedzi na postawione przez nią pytania w formie zagadek. 

Mamy nadzieję, że spotkanie to, jak i zdobyta na nim wiedza na długo pozostaną w pamięci uczestników.

 

Obejrzyj zdjęcia w galeriiUczą się, bawią ... to I B ...

2015-02-22 

  W klasie I B dzieje się wiele ... Sprawdźcie sami klikając w zdjęcie.

 

 

Kliknij aby zobaczyćJak radzić sobie ze stresem

2015-02-20 

   

   19 lutego 2015 r. w naszej szkole miało miejsce niecodzienne spotkanie. Natalia Ł. wspólnie z opiekunami realizowanej przez siebie akcji prozdrowotnej zaprosiła do szkoły przedstawicielkę SP ZOZ w Starych Pieścirogach Panią Annę Przygódzką. Po krótkim  wprowadzeniu do tematu Natalia oddała głos gościowi, który wygłosił prelekcję nt.: stresu, przyczyn jego powstawania, objawów zdrowotnych oraz sposobów radzenia sobie ze stresem w życiu codziennym.Prelekcja skierowana była do uczniów klasy III i II gimnazjum oraz do uczniów klasy V SP.

 

Kliknij aby zobaczyć

     
   Następnie uczniowie uczestniczący w spotkaniu mieli możliwość dokonania samooceny swojego samopoczucia. Wzięli udział w przygotowanej przez Natalię psychozabawie pt.: "Poznaj siebie !". Po udzieleniu odpowiedzi na pytania i zsumowaniu punktów mogli uświadomić sobie własny poziom odporności na stres. Psychozabawa skłoniła niektórych uczestników do dyskusji i  wyrażenia  własnych poglądów na w/w temat.Czyste ząbki zerówkowiczów

2015-02-19 

 

 O czyste ząbki zerówkowiczów zadbała Natalia :) 

 

Kliknij aby zobaczyć

  W dniu 16.02.2015r. w klasie 0 A i 0 B odbyła się nauka prawidłowego szczotkowania zębów. Rano, Natalia zaopatrzona w niezbędne atrybuty tj.: duża szczęka, olbrzymia szczotka do zębów, irygator, plansze, domino, zawitała w klasach 0. 

   W bardzo interesujący sposób przedstawiła dzieciom budowę zęba za pomocą przygotowanych plansz, zademonstrowała prawidłowy sposób mycia zębów, przybliżyła zasady posługiwania się irygatorem oraz nicią dentystyczną.

  Maluchy z olbrzymią ciekawością przyglądały się praktycznemu pokazowi, zadawały pytania, na które Natalia udzielała wyczerpujących odpowiedzi. Na koniec  na pamiątkę tego wydarzenia  Natalia pozostawiła  dla dzieci w dyspozycji wychowawców  własnoręcznie przygotowane domino  obrazkowe dotyczące omawianego zagadnienia. Dodatkowo  na przygotowanym obrazie dzieci mogły obejrzeć opłakany stan jamy ustnej  zaistniały na skutek braku troski o jej higienę.

 

Obejrzyj zdjęcia w galerii 

do górydo góry