Sprawdź pocztęSprawdź pocztę    Napisz do nasNapisz do nas    Mapa serwisuMapa serwisu            
Szkoła Podstawowa
im. Księcia Józefa Poniatowskiego
w Starych Pieścirogach

AktualnościO SzkoleDla nauczycieliDla rodzicówDla uczniówRada PedagogicznaPomoc pedagogicznaDokumentyGazetka szkolnaUroczystościWydarzeniaWycieczkiSportKonkursy_TurniejeGaleriaŚwietlicaBibliotekaDZIENNIK UONET+Kontakt

Jesteś tu: Strona głównaAktualności

Gimnazjaliści na Warsaw Good Game

2017-06-05 

     

     W dniu 02 czerwca 2017 roku gimnazjaliści, pod kierunkiem dyrektora szkoły Cezarego Wiśniewskiego i wychowawców, uczestniczyli w II targach Warsaw Good Game w Nadarzynie.

Dla graczy została przygotowana strefa gier video komputerowych, konsolowych, mobilnych i wiele innych. 

 

więcej >Warsztaty_Prawa Małego Pacjenta

2017-06-01 

 

     W dniu 26.05.2017 r. w naszej szkole odbył się warsztaty dotyczące zapoznania uczniów z prawami odnoszącymi się do kwestii ochrony zdrowia. Zajęcia przeznaczone były dla uczniów klas I – III i IV – VI Szkoły Podstawowej. Panie Joanna Niewiadomska i Agnieszka Chmielewska z Biura Rzecznika Praw Pacjenta zapoznały uczniów z najważniejszymi zapisami ustawy  o Prawach Małego Pacjenta.  Zajęcia uatrakcyjniły quizy, krzyżówki i drobne upominki. Na zakończenie każdy uczeń każdy otrzymał Kartę Praw  Dziecka – Pacjenta, która w zrozumiały sposób przedstawia najważniejsze prawa najmłodszych pacjentów. Biblioteka szkolna otrzymała książki pt. „Huba i Buba w szpitalu” i audiobooki MP3. Przygody bohaterów w następnych latach będą wykorzystywane przez nauczycieli do przeprowadzenia lekcji profilaktycznych na tematy zdrowotne.

 

Paniom bardzo dziękujemy za ciekwie prowadzone warsztaty.

 

 

Kliknij aby zobaczyć

 

 

foto z warsztatów >UWOLNILIŚMY KSIĄŻKI :)

2017-05-31 
     W dniach 15-26 maja 2017 roku w naszej szkole w przestrzeń korytarzy zawitały wędrujące książki. Zgromadzono je w korytarzu głównym.Dla zainteresowanych przygotowano dwa kąciki czytelnicze. Uczniowie mogli oglądać książki, czytać podczas przerw i zabierać je do domu. Każda pozycja była oznakowana.
   Pan dyrektor Cezary Wiśniewski i pani wicedyrektor Barbara Jaskulska spotykali się z dziećmi przy uwolnionych książkach. Zachęcali do udziału w akcji,opowiadali o swoich spotkaniach z różnymi utworami i czytali uczniom.
   Stoiska bookcrossingowe budziły zainteresowanie.O akcji informowały gazetki i plakaty.O pomoc można było poprosić przedstawicielki przedsięwzięcia: Patrycję Felczak, Natalię Obidzińską, Alę Pawlak, Natalię Sterbicką, Olę Wierzbicką. Sylwię Zagumny,które wyróżniały się koszulkami z logo akcji.
 
   Wędrowanie książek było możliwe dzięki ich ofiarodawcom- nauczycielom,dzięki którym zgromadzono zbiór 68 woluminów. Aktualnie półka bookcrossingowa znajduje się w sali polonistycznej. Zachęcamy do korzystania z niej!Książki znów wyjdą na korytarze w październiku.
   Dobrymi duchami akcji były:p.Aneta Kopańska i p.Bożena Majewska,które mają nadzieję, że ich pomysł przyczynił się do upowszechniania czytelnictwa i rozwijania kompetencji czytelniczych.
 
   Dyrektor szkoły dziękuje wszystkim ofiarodawcom książek. Podziękowanie zamieszczamy na stronie szkoły.
 
 
Kliknij aby zobaczyć
 
 
 

PODZIĘKOWANIA

II Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania rozstrzygnięty!

2017-05-25 

 

     24 maja 2017 r. w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbył się II Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania organizowany przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. KEN w Warszawie Filię w Nowym Dworze Mazowieckim pod patronatem starosty nowodworskiego.

42 uczestników z klas  IV – VI z 14 szkół powiatu nowodworskiego czytało wybrany przez siebie fragment ulubionej książki przez 3 minuty.

 

Kliknij aby zobaczyć


     Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów, którzy okazali się najlepsi w eliminacjach szkolnych. Byli to: Karolina Różalska- kl. IV a, Dawid Bombalicki – kl. V b, i Daria Rębecka – kl. V b.Wszyscy nasi uczniowie stanęli na podium! Karolina podbiła serca jurorów pięknym czytaniem fragmentu utworu A. Onichimowskiej „Szczęście, czyli o tym jak dobrze mieć bliskich” i zajęła I miejsce. Dawid zachwycił jury wyrazistym czytaniem fragmentu utworu A. Maleszki pt. „Magiczne drzewo” i również zajął I miejsce. Daria wywalczyła III miejsce, prezentując fragment książki I. Kleberger „Wakacje z babcią”. Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod kierunkiem pań: Bożeny Majewskiej i Doroty Sierzputowskiej.

 

Serdecznie gratulujemy !

 Dostaliśmy zaproszenie ...

2017-05-22 

Kliknij aby zobaczyć

  

do górydo góry