Sprawdź pocztęSprawdź pocztę    Napisz do nasNapisz do nas    Mapa serwisuMapa serwisu            
Szkoła Podstawowa
im. Księcia Józefa Poniatowskiego
w Starych Pieścirogach

AktualnościO SzkoleDla nauczycieliDla rodzicówDla uczniówRada PedagogicznaPomoc pedagogicznaDokumentyGazetka szkolnaUroczystościWydarzeniaWycieczkiSportKonkursy_TurniejeGaleriaBibliotekaDZIENNIK UONET+Kontakt

Jesteś tu: Strona głównaAktualności

KONKURSY BIBLIJNE 2015

2015-03-05 

     

 

Kliknij aby zobaczyć"Nie mów o Bogu, zanim ludzie nie pytają,

 ale żyj tak aby pytali".

św. Rita

 

 

     W dniu 4 marca 2015 roku w Starych Pieścirogach odbył się konkurs plastyczny pt. „Ewangelia według św. Łukasza widziana oczami dziecka” dla uczniów klas III szkoły podstawowej. W konkursie wzięło udział 40 uczestników. Komisja, w skład której weszli katecheci duchowni i świeccy, wybrali prace, które wysłano na etap diecezjalny. Do konkursu zachęcała i czuwała nad jego przebiegiem katechetka pani Mariola Ewa Zychora.

 

   Tego samego dnia odbył się konkurs Biblijny dla klas: IV-VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum na etapie dekanalnym. Tematami przewodnimi konkursu były zagadnienia dotyczące: ,,Ewangelii według św. Łukasza” oraz „Bohaterowie biblijni w Księdze Sędziów i Księdze Rut”.

 

więcej >BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

2015-03-02 

     
     1 marca 2015 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w biegu ulicami Nasielska zorganizowanym z okazji Nardowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uczeń klasy II gimnazjum Kamil Stępnowski zajął miejsce III w kategorii uczniów klas gimnazjalnych. Gratulujemy!

 

 

więcej >Mamy finalistkę konkursu przedmiotowego z języka polskiego !

2015-02-27 

 

 

„Talent jest to kawałek szlachetnego, ale surowego metalu,
dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nadaje”.

 

                                                                               Stanisław Staszic

 

 

     25 lutego 2015 roku odbył się III wojewódzki etap konkursu przedmiotowego z języka polskiego. Wzięła w nim udział  uczennica klasy III gimnazjum Natalia Łyczkowska,  która w grudniu świetnie poradziła sobie na etapie rejonowym. 

Kliknij aby zobaczyć

     

     O godzinie 15.00 w Gimnazjum nr 15 im. gen. dyw. Stefana Roweckiego „Grota” w Warszawie rozpoczęły się zmagania polonistyczne, trwające 120 minut. Wiedza i umiejętności Natalii przełożyły się na tytuł finalistki!

     To  niekwestionowany sukces uczennicy, który zaowocuje oceną celującą z języka polskiego oraz dodatkowymi punktami podczas rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej. Osiągnięcie tytułu finalistki to niewątpliwie wyróżnienie dla naszej szkoły.

 

 

Gratulujemy i życzymy powadzenia
na dalszym etapie edukacji.Trwa IV edycja konkursu Głosu Nauczycielskiego Lekcja z SITA!

2015-02-25 

 

„Lekcja z SITA” to IV edycja konkursu skierowanego do szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, organizowanego wspólnie przez tygodnik „Głos Nauczycielski” oraz firmę SITA. Jego celem jest zachęcenie placówek oświatowych do wdrażania nowoczesnych metod edukacji. Warto spróbować swoich sił, ponieważ zwycięska szkoła otrzymuje sprzęt i materiały do nauki języków obcych metodą SITA oraz licencję na  prowadzenie zajęć tą metodą w kolejnym roku szkolnym. Obecnie w projekcie bierze udział 190 uczniów z 5 szkół z całej Polski.

Metoda SITA wykorzystuje najnowsze odkrycia, dotyczące zapamiętywania w stanie relaksu, do nauki języków obcych. Efektywność nauki wzrasta od 3 do 5 razy, uczniowie nie tylko łatwiej przyswajają nowe słownictwo, ale są również bardziej odprężeni i skoncentrowani na innych lekcjach, dzięki regularnemu relaksowi!

 

Co zrobić, by wziąć udział w konkursie?

 

Krok 1 – Wypełnić formularz i odpowiedzieć na pytanie

 

W konkursie mogą wziąć udział gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne, które do 17 marca 2015 r. wyślą na adres Głosu Nauczycielskiego formularz zgłoszeniowy oraz odpowiedź na pytanie: „Dlaczego to właśnie moja szkoła powinna korzystać z metody SITA do nauki języków obcych?” Tekst nie może przekraczać 1 800 znaków ze spacjami. Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie internetowej www.glos.pl/lekcjazsita

 

Krok 2 – Dni Konkursowe

 

Szkoły, które nadeślą najciekawsze odpowiedzi, zostaną zaproszone do kolejnego etapu konkursu. Jury wytypuje co najmniej 10 placówek, w których w marcu i kwietniu odbędą się Dni Konkursowe.
W ich trakcie specjaliści z firmy SITA spotkają się z Dyrekcją, nauczycielami, uczniami i rodzicami, aby na bazie potrzeb i możliwości szkoły pomóc w przygotowaniu jak najlepszej pracy konkursowej. 

 

Krok 3 – Przygotowanie pracy konkursowej: „Projekt organizacji zajęć metodą SITA”

 

W kolejnym etapie konkursu wybrane szkoły przygotują „Projekt organizacji zajęć metodą SITA” do  realizacji od najbliższego roku szkolnego i prześlą go na adres redakcji „Głosu Nauczycielskiego”
(ul. Smulikowskiego 6/8,00-389 Warszawa, z dopiskiem Lekcja z SITA) do 18 maja 2015 r. Spośród nadesłanych projektów, jury wybierze zwycięzcę.

 

Krok 4 – Nagrody!

 

Ogłoszenie ostatecznych wyników nastąpi do 5 czerwca 2015 r. Według regulaminu, zwycięzca jest tylko jeden i to jemu przypadnie zestaw urządzeń SITA wraz z materiałami do nauki języka dla  uczniów i szkoleniami dla nauczycieli, które umożliwią realizację najlepszego projektu. Biorąc jednak pod uwagę doświadczenie poprzednich edycji i wysoki poziom nadsyłanych prac, organizator dopuszcza możliwość, że wyróżniające się projekty, które nie zostały uhonorowane nagrodą główną, mogą również liczyć na realizację i dofinansowanie w ramach współpracy ze sponsorami.

 

Czekamy zatem na zgłoszenia konkursowe i trzymamy kciuki!

 

Więcej informacji na stronach:

 

www.glos.pl/lekcjazsita

www.szkola.sita.pl 


Lekcja z SITA

Z wizytą w Winnikach

2015-02-24 


Kliknij aby zobaczyćDnia 20 lutego 2015r. uczniowie klasy

II i III gimnazjum wraz z opiekunami
Z. Truszkowską i P. Kowalskim
wybrali się  do wsi Winniki.

Mieści się tam „Gospodarstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe” prowadzone przez Krzysztofa Kowalskiego wraz z żoną.

 

więcej > 

do górydo góry