Sprawdź pocztęSprawdź pocztę    Napisz do nasNapisz do nas    Mapa serwisuMapa serwisu            
Szkoła Podstawowa
im. Księcia Józefa Poniatowskiego
w Starych Pieścirogach

AktualnościO SzkoleDla nauczycieliDla rodzicówDla uczniówRada PedagogicznaPomoc pedagogicznaDokumentyUroczystościWydarzeniaWycieczkiSportKonkursy_TurniejeGaleriaŚwietlicaBibliotekaDZIENNIK UONET+Kontakt

Jesteś tu: Strona głównaAktualności

KSIĄŻKA WCIĄŻ WĘDRUJE DALEJ

2017-04-05 

    

Kliknij aby zobaczyć

     

W  dniu 5  kwietnia 2017 do klasy 0 – III ponownie zawitał  „Tajemniczy kuferek” z lekturami. Lektury z kuferka to nowości naszej szkolnej biblioteki prezentowane przez uczniów klasy II c.

 

 

więcej >Eliminacje gminne XXXX Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka już za nami!

2017-04-07 

     

     Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie Recytatorskim Warszawska Syrenka. Jego celem jest wyłonienie młodych talentów recytatorskich naszej gminy oraz propagowanie i popularyzacja literatury wśród dzieci i młodzieży.

 

więcej >Sukcesy Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody

2017-04-07 

 

    Kliknij aby zobaczyć 

     W dniu 21 marca 2017r. w  Nadleśnictwie w Pułtusku odbyło się podsumowanie konkursu  ornitologicznego  pod hasłem „Ptaki gatunków ginących” organizowanego w ramach VIII edycji programu „Pozwólmy ptakom mieszkać obok nas”. 

 

więcej >Czy to magia, czy nie magia ?

2017-03-25 

     W dniu 21 marca 2017 roku uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Starych Pieścirogach, udali się na wyczekiwaną od dawna wycieczkę do Warszawy.  Wyjechały klasy IIIa z wychowawcą Hanną Golnik, IIc z p. Anną Golnik i klasa VI z p. Beatą Rączką. Nad całością troskliwie czuwał Pan Dyrektor Zespołu Szkół nr 2. Cezary Wiśniewski. 

 

więcej >Baśniowe postaci zachęcają do czytania książek !

2017-03-11 


     7 marca 2017 roku pani Jolanta Piórkowska wyczarowała wśród swoich uczniów (kl.IIa) Kopciuszka (DominikaTruchel), Calineczkę (Olga Obidzińska), Królewnę Śnieżkę (Adrianna Makowska), Czerwonego Kapturka (Natalia Orłowska), Szewczyka Dratewkę (Mikołaj Ołtarzewski). Baśniowe postaci odwiedziły kolegów z klas 0-III szkoły podstawowej. Prezentowały kostiumy przygotowane przez rodziców. Do literackiej zabawy wkradł się chochlik i pozamieniał książki. Tak więc bohaterowie czytali fragmenty nie swoich baśni. Dzieci odgadywały tytuły utworów i świetnie odpowiadały na pytania związane z czytanymi tekstami.

 

 

obejrzyj zdjęcia w galerii > 

do górydo góry