Sprawdź pocztęSprawdź pocztę    Napisz do nasNapisz do nas    Mapa serwisuMapa serwisu            
Szkoła Podstawowa
im. Księcia Józefa Poniatowskiego
w Starych Pieścirogach

AktualnościO SzkoleDla nauczycieliDla rodzicówDla uczniówRada PedagogicznaPomoc pedagogicznaDokumentyGazetka szkolnaUroczystościWydarzeniaWycieczkiSportKonkursy_TurniejeGaleriaBibliotekaDZIENNIK UONET+Kontakt

Jesteś tu: Strona głównaAktualności

Uczą się, bawią ... to I B ...

2015-02-22 

  W klasie I B dzieje się wiele ... Sprawdźcie sami klikając w zdjęcie.

 

 

Kliknij aby zobaczyćJak radzić sobie ze stresem

2015-02-20 

   

   19 lutego 2015 r. w naszej szkole miało miejsce niecodzienne spotkanie. Natalia Ł. wspólnie z opiekunami realizowanej przez siebie akcji prozdrowotnej zaprosiła do szkoły przedstawicielkę SP ZOZ w Starych Pieścirogach Panią Annę Przygódzką. Po krótkim  wprowadzeniu do tematu Natalia oddała głos gościowi, który wygłosił prelekcję nt.: stresu, przyczyn jego powstawania, objawów zdrowotnych oraz sposobów radzenia sobie ze stresem w życiu codziennym.Prelekcja skierowana była do uczniów klasy III i II gimnazjum oraz do uczniów klasy V SP.

 

Kliknij aby zobaczyć

     
   Następnie uczniowie uczestniczący w spotkaniu mieli możliwość dokonania samooceny swojego samopoczucia. Wzięli udział w przygotowanej przez Natalię psychozabawie pt.: "Poznaj siebie !". Po udzieleniu odpowiedzi na pytania i zsumowaniu punktów mogli uświadomić sobie własny poziom odporności na stres. Psychozabawa skłoniła niektórych uczestników do dyskusji i  wyrażenia  własnych poglądów na w/w temat.Czyste ząbki zerówkowiczów

2015-02-19 

 

 O czyste ząbki zerówkowiczów zadbała Natalia :) 

 

Kliknij aby zobaczyć

  W dniu 16.02.2015r. w klasie 0 A i 0 B odbyła się nauka prawidłowego szczotkowania zębów. Rano, Natalia zaopatrzona w niezbędne atrybuty tj.: duża szczęka, olbrzymia szczotka do zębów, irygator, plansze, domino, zawitała w klasach 0. 

   W bardzo interesujący sposób przedstawiła dzieciom budowę zęba za pomocą przygotowanych plansz, zademonstrowała prawidłowy sposób mycia zębów, przybliżyła zasady posługiwania się irygatorem oraz nicią dentystyczną.

  Maluchy z olbrzymią ciekawością przyglądały się praktycznemu pokazowi, zadawały pytania, na które Natalia udzielała wyczerpujących odpowiedzi. Na koniec  na pamiątkę tego wydarzenia  Natalia pozostawiła  dla dzieci w dyspozycji wychowawców  własnoręcznie przygotowane domino  obrazkowe dotyczące omawianego zagadnienia. Dodatkowo  na przygotowanym obrazie dzieci mogły obejrzeć opłakany stan jamy ustnej  zaistniały na skutek braku troski o jej higienę.

 

Obejrzyj zdjęcia w galeriiCzysto, higienicznie, czyli ... Natalia w akcji

2015-02-18 

     17 lutego 2015 r. Natalia Ł. postanowiła zatroszczyć się o higienę osobistą swoich kolegów i koleżanek oraz higienę otoczenia. W związku z tym w toaletach dziewcząt i chłopców rozwiesiła wykonane przez siebie kolorowe ulotki nawołujące do mycia własnego ciała i zębów oraz pozostawiania w czystości kabin WC po ich użyciu. Natomiast następnego dnia w klasach II SP wygłosiła prelekcję nt konieczności utrzymywania  higieny osobistej poprzez mycie rąk. Poinformowała dzieci o zagrożeniach wynikających z braku troski o czyste ręce tj. o chorobach brudnych rąk. Udzieliła dzieciom instruktażu jak należy prawidłowo myć ręce. Pod jej nadzorem uczniowie uświadomili sobie jakie ruchy muszą wykonywać, aby starannie umyć dłonie. Niektórzy z nich byli nieco zadziwieni uzyskanym przez siebie efektem,

 

Kliknij aby zobaczyć

 

   Ponadto Natalia zwróciła uwagę na utrzymywanie w czystości głowy i włosów oraz zagrożenie wszawicą. Informacje na w/w tematy umieściła na opracowanych ulotkach, które wywiesiła na korytarzach szkolnych.

 

Obejrzyj zdjęcia w galeriiNajmłodsi na wystawie LEGO

2015-02-15 

    Kliknij aby zobaczyć Wiosna daje nieśmiało o sobie znać, oznacza to, że czas przygotować się do wycieczek.

Na pierwszą z nich odważyli się najmłodsi uczniowie Zespołu Szkół nr 2
w Starych Pieścirogach.
10 lutego wyjechali do Warszawy na największą 
w Polsce wystawę budowli z klocków LEGO zorganizowaną na Stadionie Narodowym.

 

więcej > 

do górydo góry