Sprawdź pocztęSprawdź pocztę    Napisz do nasNapisz do nas    Mapa serwisuMapa serwisu            
Szkoła Podstawowa
im. Księcia Józefa Poniatowskiego
w Starych Pieścirogach

AktualnościO SzkoleDla nauczycieliDla rodzicówDla uczniówRada PedagogicznaPomoc pedagogicznaDokumentyUroczystościWydarzeniaWycieczkiSportKonkursy_TurniejeGaleriaŚwietlicaBibliotekaDZIENNIK UONET+Kontakt

Jesteś tu: Strona głównaAktualności

MAŁY MISTRZ w klasie pierwszej

2016-12-16 

     W roku szkolnym 2016/17 nasza szkoła przystąpiła do programu „ Mały Mistrz”. Program ten ma na celu zachęcanie uczniów do podejmowania różnych form aktywności fizycznej, rozwijanie sprawności fizycznej ze szczególnym uwzględnieniem uzdolnień koordynacyjnych (orientacja przestrzenna, różnicowanie ruchów i rytmizowanie), mających istotne znaczenie w rozwoju i funkcjonowaniu małej motoryki dziecka, monitorowaniu stanu zdrowia, rozwoju fizycznego i sprawności fizycznej uczniów klas I-III szkoły podstawowej. W tym roku w zajęciach bierze udział I klasa, zajęcia prowadzi Katarzyna Kowalczyk.

 

 

więcej >WOLONTARIAT W NASZEJ SZKOLE

2016-12-15 

     W ramach współpracy z nasielską fundacją "Bądźmy Razem" uczestniczącą w projekcie "Międzypokoleniowe centrum wolontariatu", po wcześniejszych przygotowaniach, od września 2016 roku w czwartkowe przedpołudnia mamy przyjemność gościć w naszych progach Panią Anielę Rogalską, która m. in. w ramach prowadzonej akcji przybliża uczniom piękno literatury, zachęcając jednocześnie dzieci do wspólnego czytania w bibliotece, oddziale przedszkolnym oraz na świetlicy szkolnej.

 

obejrzyj zdjęcia w galerii >"Tajemniczy kuferek"

2016-12-09 

     

     

     Kolejny raz "tajemniczy kuferek" z nowymi książkami zawitał do klas 0 - III.

W dniu 8 grudnia ksiażeczki prezentowały dzieci z klasy II C ...

 

więcej >PRZEDPOŁUDNIE Z HENRYKIEM SIENKIEWICZEM

2016-12-07 

     

 

     W dniu 6 grudnia 2016 roku gimnazjaliści z klasy IIIa z nauczycielem języka polskiego Bożeną Majewską zaprosili uczniów na wirtualne spotkanie z pisarzem z okazji kończącego się ROKU HENRYKA SIENKIEWICZA. Prezentacja multimedialna przygotowana przez Sylwię Zagumny, Kajetana Kiliś i Jakuba Cioska porządkowała wiedzę zebranych o życiu i twórczości pisarza.

 

więcej >Mikołajkowe niespodzianki ...

2016-12-06 

       

Kliknij aby zobaczyć

   

6. grudnia tradycyjnie zwany mikołajkami  był dniem  pełnym  niespodzianek.

 

Już od rana po korytarzach szkolnych krążyli … Mikołaje, gdyż Samorząd Szkolny zaproponował uczniom w tym dniu naukę w czapkach Świętego Mikołaja.

 

Następnie odbył się występ artystów grupy cyrkowej „Szok”, który dostarczył uczestnikom oglądającym pokaz wielu emocji.

   

     Gdzieniegdzie pojawiło się już świątecznie udekorowane drzewko, a w salach lekcyjnych wystawki bożonarodzeniowe, dzieci obdarowywały się prezentami i przystąpiły do wykonywania ozdób choinkowych. 

 

To oznacza, że po cichutku nadchodzi Boże Narodzenie ...

  

do górydo góry