Sprawdź pocztęSprawdź pocztę    Napisz do nasNapisz do nas    Mapa serwisuMapa serwisu            
Szkoła Podstawowa
im. Księcia Józefa Poniatowskiego
w Starych Pieścirogach

AktualnościO SzkoleDla nauczycieliDla rodzicówDla uczniówRada PedagogicznaPomoc pedagogicznaDokumentyGazetka szkolnaUroczystościWydarzeniaWycieczkiSportKonkursy_TurniejeGaleriaBibliotekaDZIENNIK UONET+Kontakt

Jesteś tu: Strona głównaAktualności

Najmłodsi na wystawie LEGO

2015-02-15 

    Kliknij aby zobaczyć Wiosna daje nieśmiało o sobie znać, oznacza to, że czas przygotować się do wycieczek.

Na pierwszą z nich odważyli się najmłodsi uczniowie Zespołu Szkół nr 2
w Starych Pieścirogach.
10 lutego wyjechali do Warszawy na największą 
w Polsce wystawę budowli z klocków LEGO zorganizowaną na Stadionie Narodowym.

 

więcej >KOKTAJL OWOCOWY NATALII

2015-02-10 

Kliknij aby zobaczyć

     9 lutego 2015 r. Natalia Łyczkowska, uczennica kl. III gimnazjum, która realizuje w naszej szkole akcję promującą zdrowy styl życia w ramach przygotowań do okręgowego etapu XXIII Olimpiady Zdrowego Stylu Życia PCK zawitała w klasie Ia SP. Natalia zachęcała swoich młodszych kolegów do zdrowego odżywiania się i spożywania dużej ilości warzyw i owoców, które dostarczają do organizmu niezbędnych witamin. W celu zainteresowania dzieci wspomnianą tematyką postanowiła wspólnie z nimi przyrządzić koktajl owocowo-warzywny. Rodzice dostarczyli sokowirówkę. Dzieci przyniosły ulubione owoce i warzywa i pod okiem Natalii zabrały się do pracy.

     Zaciekawione sposobem przygotowywania koktajlu z bacznością obserwowały kolejno wykonywane czynności. Następnie, zdziwione łatwością wykonania koktajlu, z zadowoleniem dokonały jego degustacji.

   Natalia pragnąc upamiętnić te wesołe, a zarazem pouczające chwile, obdarowała uczniów własnoręcznie przygotowanymi kolorowankami przedstawiającymi znane owoce i warzywa.

 

Kliknij aby zobaczyć

 

Szczęśliwe dzieci z przyjemnością pozowały do zdjęć.

 

Obejrzyj zdjecia w galeriiWyjątkowi goście z wizytą w kl.0a

2015-02-07 

    Kliknij aby zobaczyćKliknij aby zobaczyć    

Dni 21 i 22 stycznia zapisane są
w kalendarzu jako Święta Babci i Dziadka. 

 

W tych dniach wszystkie wnuki i wnuczki
wyrażają wyrazy wdzięczności za trud, poświęcenie, cierpliwość i wyrozumiałość,
których dostarczają im każdego dnia dziadkowie ...

 Przygotowania Natalii

2015-01-25 

     

     Jak już wspominaliśmy na naszej stronie, Reprezentantka naszego gimnazjum Natalia Łyczkowska zajęła I miejsce w rejonowym etapie XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Stała się tym samym przedstawicielką naszego powiatu w okręgowej części Olimpiady, która odbędzie się w marcu 2015 r. w Warszawie.

 

Etap okręgowy Olimpiady obejmuje:

  • część pisemną tj. test złożony z 40 pytań
  • ocenę dokumentacji z przebiegu akcji promującej zdrowie zorganizowanej na rzecz środowiska lokalnego.

 

Natalia rozpoczęła już akcję promującą zdrowie.

 

Przystąpiła do realizacji swoich pomysłów:

 

  • prowadzenie bloga "Życie na zdrowie",
  • przeprowadzenie zajęć ruchowych z wykorzystaniem nordic walking,
  • przeprowadzenie fluoryzacji w klasach I-VI szkoły podstawowej,
  • ogłoszenie i przeprowadzenie konkursu plastycznego dla uczniów gimnazjum pt. "Porzucamy złe nawyki-uczymy profilaktyki". 

 

 

Zachęcamy do odwiedzin na blogu Natalii i wsparcia jej działań.List do dzieci i młodzieży z okazji ferii zimowych

2015-01-15 

Drodzy i Szanowni,

 

zimowa przerwa to długo wyczekiwany przez dzieci czas. Jeśli zimowa aura dopisuje, świat pokryty jest białym puchem, a słońce skrzy się w lodowych soplach, aż się chce szaleć na śniegu i ślizgawce. Jeśli śniegu brakuje, czas zimowego odpoczynku można spędzić inaczej, lecz także miło i w wesołym towarzystwie.

Ferie zimowe mojego dzieciństwa były czasem spędzanym głównie na powietrzu. Łyżwy, sanki, bitwy na śnieżki, lepienie bałwanów i śnieżnych fortec – nawet w krótkie zimowe dni było na to dość czasu. Wracaliśmy do domów mokrzy, głodni i zmęczeni, ale szczęśliwi, zdrowo zarumienieni od mrozu, który nieraz solidnie szczypał w palce i policzki.

Z feriami jest tak, że można je spędzić aktywnie, radośnie, zdrowo i na sportowo, albo z oczami wpatrzonymi w ekran, w cyberprzestrzeni – i nawet nie zauważyć, gdy miną, pozostawiając uczucie niewyspania, zmęczenia i bezpowrotnie  straconego czasu.

Rozejrzyjcie się wokoło – w wolne zimowe dni można robić mnóstwo wspaniałych rzeczy! Nawet, jeśli nigdzie nie wyjeżdżacie, nie warto zamykać się w domu. Bez komputera, tableta i komórki można znakomicie spędzić czas, na który tak czekaliście – czas wytchnienia po pilnej nauce w pierwszym semestrze. Zróbcie wszystko, aby te dni były nie tylko pełne zabawy i pasji, ale przede wszystkim bezpieczne. Dbajcie o siebie, ale proszę, byście dbali o też swoich przyjaciół.

Proszę również, abyście byli czujni, nie ufali napotkanym obcym oraz uważali na zamarznięte rzeki i stawy, które nie są bezpiecznymi ślizgawkami. Nigdy też nie wahajcie się prosić dorosłych o pomoc – jeśli tylko coś Was niepokoi, możecie zgłosić to Waszemu rodzicowi czy opiekunowi.

Jak zawsze do Waszej dyspozycji jest Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, który działa od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00-20:00. Pracownicy telefonu udzielą Wam pomocy, wysłuchają i pomogą rozwiązać problemy, uważnie odsłuchają też nagrania z poczty głosowej i oddzwonią do Was. Nikt nie może ze swoim problemem pozostać sam.

Życzę Wam pięknej pogody, wspaniałej zabawy i najlepszego, aktywnego wypoczynku podczas tegorocznych ferii!

Najserdeczniej
Wasz Rzecznik
Marek Michalak

Kliknij aby zobaczyć

źródło 

do górydo góry