Sprawdź pocztęSprawdź pocztę    Napisz do nasNapisz do nas    Mapa serwisuMapa serwisu            
Szkoła Podstawowa
im. Księcia Józefa Poniatowskiego
w Starych Pieścirogach

AktualnościO SzkoleDla nauczycieliDla rodzicówDla uczniówRada PedagogicznaPomoc pedagogicznaDokumentyGazetka szkolnaUroczystościWydarzeniaWycieczkiSportKonkursy_TurniejeGaleriaBibliotekaKontakt

Jesteś tu: Strona głównaAktualności

Andrzejki w naszej szkole

2018-12-01 

     28 listopada 2018 roku samorząd uczniowski zaproponował zabawę andrzejkową, która odbyła się w dwóch grupach wiekowych. Pani Bożena Majewska przypomniała postać świętego Andrzeja, ucznia Jana Chrzciciela i apostoła Pana Jezusa, patrona m.in. rybaków, podróżników i małżeństw. Wspomniała, że niezamężne niewiasty modliły się do św. Andrzeja o dobrych mężów. Wyjaśniła uczniom, że wieczór andrzejkowy nie jest zwyczajem chrześcijańskim lecz ludowym, zrodzonym z pragnienia poznanie przyszłości.

 

więcej >Światowy Dzień Pluszowego Misia

2018-11-28 

   Światowy  Dzień  Pluszowego  Misia  obchodziliśmy w naszej szkole 26 listopada 2018 roku, chociaż pluszowa zabawka świętowała swoje 116.urodziny już w niedzielę /25 listopada/.

  Samorząd Uczniowski wcześniej przygotował gazetkę dotyczącą wspomnianego dnia. W szkole pojawiły się plakaty z misiami znanymi z utworów literackich i filmów.

więcej >XI Turniej Warcabowy PCK - mamy III miejsce

2018-11-27 

     23 listopada 2018 r. w Nowodworskim Ośrodku Sportu i Rekreacji odbyły się rozgrywki powiatowe XI Turnieju Warcabowego PCK . Tegoroczny turniej rozgrywano w ramach obchodów 100 powstania PCK. Udział wzięło 48 uczniów ze wszystkich typów szkół z powiatu, a wśród nich reprezentanci naszej szkoły. Miło nam poinformować, że III miejsce w kategorii klas VII, VIII i Gimnazjum wywalczył dla nas Łukasz Strzelczak.

 

Serdecznie gratulujemy !!!

 

kilka fotek >Regionalny Program Zdrowotny w zakresie zapobiegania depresji

2018-11-22 

 

Regionalny Program Zdrowotny

w zakresie zapobiegania depresji

wśród dzieci i młodzieży szkolnej oraz osób powyżej 65 roku życia - założenia

 

w zakładce DLA RODZICÓW >Kiedy śmieje się dziecko ...

2018-11-20 

   

 W dniu 20.11 obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka.

Uczniowie klasy VI b przedstawili młodszym koleżankom i kolegom prawa dziecka. Król Maciuś I na prośbę dzieci ustanowił prawa, z których mogą korzystać dzieci. Recytowane przez aktorów wiersze  zapoznawały dzieci z przysługującymi im prawami. Uświadomiono również dzieciom, że szanując  swoje prawa  muszą przestrzegać praw innych.

W wesoły nastrój wprowadziła publiczność piosenka " Na raz, na dwa",
a autwór "Dzieci świata" przybliżył  naszym uczniom
problemy dotyczące dzieci na całym świecie.

 

Uczniowie i nauczycieli z ogromnym zainteresowaniem
słuchali przekazu płynącego ze sceny.

 

Młodych aktorów nagrodzono gromkimi prawami. 

 

fotki > 

do górydo góry