Sprawdź pocztęSprawdź pocztę    Napisz do nasNapisz do nas    Mapa serwisuMapa serwisu            
Szkoła Podstawowa
im. Księcia Józefa Poniatowskiego
w Starych Pieścirogach

AktualnościO SzkoleDla nauczycieliDla rodzicówDla uczniówRada PedagogicznaPomoc pedagogicznaDokumentyUroczystościWydarzeniaWycieczkiSportKonkursy_TurniejeGaleriaŚwietlicaBibliotekaDZIENNIK UONET+Kontakt

Jesteś tu: Strona głównaAktualności

Dzieciaki Sadzeniaki i Eldorado :)

2016-10-18 

   

 

     17 października 2016r. klasy drugie uczestniczyły w warsztatach „Dzieciaki Sadzeniaki” w Leroy Merlin w Warszawie. Warsztaty składały się  z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Po ciekawej prezentacji  o ekologii i roślinach, otrzymaliśmy rękawiczki i uczyliśmy się jak przesadzać rośliny i dbać o nie. To była frajda dla nas, ponieważ samodzielnie przesadzony kwiatek mogliśmy zabrać ze sobą. Po zakończonej części praktycznej każdy otrzymał dyplom „Dzieciaka Sadzeniaka”, oraz inne przydatne gadżety.

 

więcej >Dzień Edukacji Narodowej 2016

2016-10-14 

     

          13 października 2016 roku obchodziliśmy w szkole Dzień Edukacji Narodowej. Po części oficjalnej, podczas której dyrektor Cezary Wiśniewski złożył życzenia wszystkim pracownikom szkoły, odbyła się część artystyczna. Rozpoczął ją chór szkolny, wykonując piosenkę „Chodź, pomaluj mój świat”. 

 

więcej >BYĆ UCZNIEM ,,PONIATÓWKI ..." - TO BRZMI DUMNIE!

2016-10-12 

     Duma i radość rozpierała dzieci i młodzież klas pierwszych, którzy  dnia 12 października 2016r. zostali uroczyście włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.

Pierwszoklasiści wspólnie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne, wykazali się wiedzą o naszej ojczyźnie oraz znajomością reguł i zasad szkolnych.

 

więcej >KONKURS dla mieszkańców Mazowsza

 

 

Fundacja LAS zaprasza mieszkańców Mazowsza do wzięcia udziału

w konkursie pt. „Nic w przyrodzie nie ginie”.

 


Konkurs jest przeznaczony dla mieszkańców województwa mazowieckiego, dorosłych oraz uczniów szkół gimnazjalnych i liceów.

 

 

Kliknij aby zobaczyć

 

Szczegóły na stronie http://ptaki.akcjalokalna.org/konkurs-2016/

    

 W konkursie przewidzieano łączną pulę cennych nagród rzeczowych,

o wartości aż 15.000 zł!.

 

 

Nagrodę otrzymają również szkoły, biblioteki, domy kultury, które wskaże

największa liczba uczestników, jako źródło informacji o konkursie.

 

 

Organizatorem konkursu jest Fundacja Lokalna Akcja Specjalna, a projekt dofinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Warszawie, Mazowiecki Urząd Wojewódzki oraz sponsorzy – Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" i Nikon Polska. Partnerami są: Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie, Ptasi Azyl, Polskie Towarzystwo Ochrony Ptaków, marka Bracia Chart.  

 


LIST
REGULAMIN KONKURSU 2016

Szkoła dba o zdrowy uśmiech dziecka

2016-10-09 

 

     Polski Czerwony Krzyż wspólnie z firmą Wrigley Poland oraz Polskim Towarzystwem Stomatologicznym, Polskim Towarzystwem Stomatologii Dziecięcej i Grupą LUX MED, w bieżącym roku szkolnym zainaugurował czwartą edycję programu edukacyjno-profilaktycznego „Chroń Dziecięce Uśmiechy”.  Nasza szkoła jako jedna z nielicznych w województwie mazowieckim została wytypowana i zaproszona do udziału w w/w programie.

 

więcej > 

do górydo góry