Sprawdź pocztęSprawdź pocztę    Napisz do nasNapisz do nas    Mapa serwisuMapa serwisu            
Szkoła Podstawowa
im. Księcia Józefa Poniatowskiego
w Starych Pieścirogach

AktualnościO SzkoleDla nauczycieliDla rodzicówDla uczniówRada PedagogicznaPomoc pedagogicznaDokumentyUroczystościWydarzeniaWycieczkiSportKonkursy_TurniejeGaleriaŚwietlicaBibliotekaDZIENNIK UONET+Kontakt

Jesteś tu: Strona głównaAktualności

BEZPIECZNA DROGA

2016-10-08 

Kliknij aby zobaczyć   

   30 września w szkole gościliśmy przedstawicielkę  Komendy Powiatowej Policji w Nowym  Dworze Mazowieckim, mł. aspirant Katarzynę Rokicką, która  przypomniała wszystkim uczniom o przestrzeganiu przepisów bezpieczeństwa ...

 

więcej >Gimnazjaliści w "Och-Teatrze" w Warszawie

2016-10-08 

   Kliknij aby zobaczyć 

     Nauczyciele języka polskiego zaproponowali uczniom obejrzenie próby współczesnej interpretacji komedii Aleksandra Fredry "Zemsta". Wydawałoby się, że to arcydzieło będące krytycznym utworem o polskości dotyczy odległych czasów. 

 

więcej >TY TEŻ MOŻESZ BYĆ PISARZEM! Warsztaty pisarskie w gimnazjum

 

     Czym jest kokieteria, ile trwa ruski miesiąc i gdzie się podziały makatki? Dlaczego niektóre słowa znikają z języka i czy to naturalny proces? Skąd się biorą nowe wyrazy? Kiedy przymiotniki pomagają nam w opowiadaniu o tym, co ważne, a kiedy sprowadzają nas na manowce? Na te i inne pytania odpowiedzi szukali uczestnicy warsztatów pisarskich, które odbyły się 3 października. W zajęciach wzięło udział 15 uczniów, którzy mieli okazję poćwiczyć swoje umiejętności językowe i komunikacyjne, rozwinąć kreatywność i poznać sposoby na to, jak pisać lepiej. Warsztaty zostały przygotowane i poprowadzone przez warszawskie Stowarzyszenie Dziennikarzy i Dokumentalistów „Koncentrat” i są elementem projektu „Wspólny mianownik 3.0” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Ojczysty - dodaj do ulubionych 2016.

 

 

obejrzyj zdjęcia w galerii >Szlakiem Szarych Szeregów... raz jeszcze ...

2016-09-30 

     

 

 

     Dnia 29 września 2016 roku ruszyliśmy z młodzieżą na  „Szlak Szarych Szeregów”. Tematyka II wojny światowej przyciąga uczniów naszej szkoły. Tym razem było podobnie 52 osoby z klas VI SP i I-II G z czterema opiekunami zwiedzało liczne miejsca związane z życiem i działalnością młodych ludzi w tak okrutnych czasach.

 

więcej > Europejski Dzień Języków

2016-09-30 

     

     Rok 2001 został ogłoszony przez Radę Europy Europejskim Rokiem Języków. Od tej chwili co roku 26 września obchodzi się Europejski Dzień Języków w 47 krajach członkowskich Rady Europy.

 

Kliknij aby zobaczyć

 

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków w naszej szkole uczniowie przygotowali wystawę plakatów promujących naukę języków obcych. Odbył się również konkurs językowy z języka angielskiego, rosyjskiego oraz niemieckiego.

 

 

więcej > 

do górydo góry