Sprawdź pocztęSprawdź pocztę    Napisz do nasNapisz do nas    Mapa serwisuMapa serwisu            
Szkoła Podstawowa
im. Księcia Józefa Poniatowskiego
w Starych Pieścirogach

AktualnościO SzkoleDla nauczycieliDla rodzicówDla uczniówRada PedagogicznaPomoc pedagogicznaDokumentyUroczystościWydarzeniaWycieczkiSportKonkursy_TurniejeGaleriaŚwietlicaBibliotekaDZIENNIK UONET+Kontakt

Jesteś tu: Strona głównaAktualności

KSIĄŻKA ODWIEDZA NAJMŁODSZYCH UCZNIÓW

2016-09-29 

 


     W ramach upowszechniania czytelnictwa tajemniczy koszyk z książkami będzie nieoczekiwanie pojawiał się w różnych klasach. 

29 września 2016 roku zawędrował do klas "0"-III. Dzieci poznały sympatyczną, ale czasami też niegrzeczną, bohaterkę Basię. 

 

więcej >"Poznaj grzyby - unikniesz zatrucia"

2016-09-28 

     

     W dniu 20 września br. w siedzibie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie uroczyście otworzono coroczną  Wystawę Grzybów pt.: „Poznaj grzyby – unikniesz zatrucia”. W sali konferencyjnej, zamienionej na czas trwania ekspozycji w polanę leśną umieszczono informacje o grzybach jadalnych i trujących, sposobach ich rozróżniania, bezpiecznego zbierania i spożywania. Na wystawie są prezentowane atrapy grzybów jadalnych, niejadalnych i trujących, pogrupowane pod kątem ich podobieństwa zewnętrznego. Aby przybliżyć naturalną atmosferę lasu, wystawa jest wzbogacona świeżymi grzybami oraz innymi składnikami runa leśnego. Warto, aby amatorzy zbierania grzybów skorzystali z wystawy . Po grzybobraniu warto jechać i zupełnie za darmo skonsultować z dyżurującymi grzyboznawcami wątpliwe w identyfikacji okazy,  trujących gatunków grzybów nie należy spożywać, gdyż są śmiertelnie trujące.

Wystawa będzie otwarta dla zwiedzających do 7 października 2016.
 Konkurs fotograficzny "Leśne inspiracje"

2016-09-27 

     Druga połowa września już tradycyjnie związana jest z realizowaną od kilku lat edukacyjną inicjatywą Oddziału Promocji Zdrowia Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie. Zorganizowany konkurs fotograficzny skierowany był do uczniów klas II i III gimnazjum. Zadanie polegało na wykonaniu w okresie wakacji fotografii grzyba/grzybów w ich naturalnym środowisku w celu  ukazania piękna lasu i runa leśnego. Celem konkursu było kształtowanie postawy szacunku do przyrody i odpowiedzialności za jej stan oraz wzbudzenie zainteresowania młodzieży bogactwem świata przyrody, a w szczególności królestwem grzybów.

 

więcej >Było miło ...

2016-09-23 

   

    Kliknij aby zobaczyć 

 

     20 września 2016r. nasi najmłodsi uczniowie spędzili miło czas w Modlinie i Pomiechówku.

 

 

 

więcej >SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA 2016 - 16-18 WRZEŚNIA

2016-09-22 

 

   Jak każdego roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w 23 edycji akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA POD HASŁEM „Podaj dalej... drugie życie odpadów".

 

 

    Nasz udział polegał na porządkowaniu okolicy szkoły.  Aby rozpropagować akcję uczniowie wykonali prace plastyczne, które zostały rozwieszone na szkolnym korytarzu.

 

więcej > 

do górydo góry