Sprawdź pocztęSprawdź pocztę    Napisz do nasNapisz do nas    Mapa serwisuMapa serwisu            
Szkoła Podstawowa
im. Księcia Józefa Poniatowskiego
w Starych Pieścirogach

AktualnościO SzkoleDla nauczycieliDla rodzicówDla uczniówRada PedagogicznaPomoc pedagogicznaDokumentyGazetka szkolnaUroczystościWydarzeniaWycieczkiSportKonkursy_TurniejeGaleriaBibliotekaKontakt

Jesteś tu: Strona głównaAktualności

Cudowna wyprawa do Krainy Elfów

2018-12-07 

     5 grudnia 2018 roku (klasa I b i II a ) wybraliśmy się do Wielkiej Fabryki Elfów  razem z panią S.Mazurkiewicz, H.Golnik i A. Bandurską, aby spotkać się z Mikołajem.

  Niestety ktoś wykradł cudowny eliksir  i musieliśmy pomóc Elfom w odzyskaniu magii świąt. Wspólnie z elfami, podzieleni na grupy wykonywaliśmy poszczególne zadania, które zbliżały nas do spotkania z Mikołajem. Musieliśmy rozwiązywać zagadki logiczne, zadania edukacyjne, sprawnie zbudowaliśmy wieżę, układaliśmy domino z klocków, pisaliśmy tajemniczy list z prośbami na święta, jeździliśmy na reniferach, pokazaliśmy doskonałą sprawność ruchową i zręcznościową i wiele innych. Nareszcie nadszedł czas na spotkanie Mikołaja. Trochę nieśmiało weszliśmy do pokoju, gdzie na nas już czekał. Zrobiliśmy wspólne zdjęcie, każdy dostał dyplom, a następnego dnia czekały na nas słodkie upominki od Mikołaja. 

 

To była niesamowita wizyta.  

 

elfotki >SAMORZĄD UCZNIOWSKI WŁĄCZA SIĘ DO AKCJI KARTKA DLA KACPRA

2018-12-16 

 

     Siedmiolatek chory na glejaka mózgu

oczekuje kartek z dobrym słowem.

 

Roześlijmy wiadomość, że go wspieramy.

 

Szczegółowe informacje na plakacie

w korytarzu szkolnym

oraz u Julii Choroś i Łukasza Strzelczaka.

 Kręci mnie bezpieczeństwo :)

2018-12-05 

   

 „Kręci mnie bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny” pod takim hasłem, w ramach współpracy naszej szkoły z przedstawicielami policji w kwestii bezpieczeństwa w ruchu drogowym pieszych i kierowców, 4 grudnia odbyło się spotkanie dzieci z kl.0-III z funkcjonariuszami nasielskiej i nowodworskiej policji. Udzielili oni instruktażu w jaki sposób należy przestrzegać przepisów na drodze.

 

więcej


CZAPKA MIKOŁAJA ZWALNIA OD PYTANIA :)

2018-12-04 

    6 grudnia 2018 roku wielu uczniów odpowiedziało pozytywnie na propozycję samorządu uczniowskiego. Korytarze i klasy wypełniły się radosnymi mikołajami.

Odwiedził nas zarząd rady rodziców. Pani Katarzyna i p.Wioletta przeprowadzały konkursy i obdarowywały czekoladową podobizną dzisiejszego solenizanta. Dziękujemy i składamy serdeczne życzenia wszystkim Mikołajom.

 

fotki >XX VII Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia jak co roku z naszym udziałem

2018-12-03 

   

   W roku szkolnym 2018/2019 wzorem lat ubiegłych na terenie całego kraju organizowana jest XXVII edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia.

 

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia to konkurs dla tych, którzy wiedzą, jak zdrowo i aktywnie żyć. Uczestnicy Olimpiady muszą wykazać się wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, ekologii oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy. 

 

więcej > 

do górydo góry