Sprawdź pocztęSprawdź pocztę    Napisz do nasNapisz do nas    Mapa serwisuMapa serwisu            
Szkoła Podstawowa
im. Księcia Józefa Poniatowskiego
w Starych Pieścirogach

AktualnościO SzkoleDla nauczycieliDla rodzicówDla uczniówRada PedagogicznaPomoc pedagogicznaDokumentyGazetka szkolnaUroczystościWydarzeniaWycieczkiSportKonkursy_TurniejeGaleriaBibliotekaKontakt

Jesteś tu: Strona głównaAktualności

20 listopada Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

2018-11-19 

 

  Nie ma dzieci – są ludzie…

Janusz Korczak

 

     

     20 listopada  w Polsce obchodzony będzie Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Jest to święto ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2014 roku na wniosek Rzecznika Praw Dziecka.

To święto ma uświadomić dzieciom, iż mają swoje prawa i powinny wiedzieć, jak z nich korzystać, a dorosłym przypomnieć, że mają tych praw zawsze przestrzegać.


     Z tej okazji  Rzecznik Praw Dziecka wystosował list, który zamieszczamy poniżej.

 


List Rzecznika Praw Dziecka z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka

"Moda na Mazowsze" w kolejnej odsłonie

2018-11-18 

     

    15 listopada klasy: II, IVc i Vb uczestniczyły w lekcji historycznej w Parku Miniatur w Warszawie oraz na cmentarzu wojennym w Palmirach. Podczas pobytu uczniowie brali udział w akcji „100 bezpłatnych lekcji varsavianistycznych na 100-lecie niepodległości”. Podziwiali miniatury budynków w ramach wystawy pt. „Utracone perły architektury-Warszawa 1918r.”

 

więcej >Dzień Guya Fawkesa

2018-11-18 

     Każdy kraj ma swoje tradycje, święta i ważne rocznice. Jednym z ważnych  dla Anglików dni,  jest Dzień Guya Fawkesa - Bonfire Night, co po polsku znaczy Noc Ogniska lub Spisek prochowy. To święto upamiętnia straszne wydarzenia z  listopadowej nocy  1605 roku. Nieudana próba wysadzenia Budynku Parlamentu Brytyjskiego i zamordowania ówczesnego Króla Szkocji i Anglii Jakuba I, zapisała się w historii Zjednoczonego Królestwa  Wielkiej Brytanii. 5 listopad jest świętem ludowym, hucznie celebrowanym przez Anglików i Szkotów.      

 

więcej >UCZCILIŚMY 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI

2018-11-11 

  W dniu 9 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Ks. J. Poniatowskiego w Starych Pieścirogach odbyła się uroczystość upamiętniająca historyczną rocznicę – Stulecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Celem organizatorów było włączenie w  przygotowania całej społeczności szkolnej. 

więcej >Nasze uczennice na poetyckim podium !

2018-11-09 

    7 listopada 2018 roku w Nasielskim Domu Kultury odbyły się gminne eliminacje konkursu recytatorskiego POLSKA POEZJA PATRIOTYCZNA. Miło nam poinformować,że I miejsce zajęła KAROLINA RÓŻALSKA z klasy VI, II miejsce - ALICJA CIOSEK z klasy VIII, a III - NATALIA BOMBAŁA z klasy VII. GRATULUJEMY. Wręczenie nagród odbyło się 10 listopada w kinie Niwa podczas uroczystości związanych z 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę oraz 632. rocznicą nadania praw miejskich dla Nasielska.

   Interpretacje wybranych wierszy uczennice przygotowywał pod kierunkiem swoich polonistek: p.B.Majewskiej i p.D.Sierzputowskiej.

 

foto > 

do górydo góry