Sprawdź pocztęSprawdź pocztę    Napisz do nasNapisz do nas    Mapa serwisuMapa serwisu            
Szkoła Podstawowa
im. Księcia Józefa Poniatowskiego
w Starych Pieścirogach

AktualnościO SzkoleDla nauczycieliDla rodzicówDla uczniówRada PedagogicznaPomoc pedagogicznaDokumentyGazetka szkolnaUroczystościWydarzeniaWycieczkiSportKonkursy_TurniejeGaleriaŚwietlicaBibliotekaDZIENNIK UONET+Kontakt

Jesteś tu: Strona głównaAktualności

Trwa IV edycja konkursu Głosu Nauczycielskiego Lekcja z SITA!

2015-02-25 

 

„Lekcja z SITA” to IV edycja konkursu skierowanego do szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, organizowanego wspólnie przez tygodnik „Głos Nauczycielski” oraz firmę SITA. Jego celem jest zachęcenie placówek oświatowych do wdrażania nowoczesnych metod edukacji. Warto spróbować swoich sił, ponieważ zwycięska szkoła otrzymuje sprzęt i materiały do nauki języków obcych metodą SITA oraz licencję na  prowadzenie zajęć tą metodą w kolejnym roku szkolnym. Obecnie w projekcie bierze udział 190 uczniów z 5 szkół z całej Polski.

Metoda SITA wykorzystuje najnowsze odkrycia, dotyczące zapamiętywania w stanie relaksu, do nauki języków obcych. Efektywność nauki wzrasta od 3 do 5 razy, uczniowie nie tylko łatwiej przyswajają nowe słownictwo, ale są również bardziej odprężeni i skoncentrowani na innych lekcjach, dzięki regularnemu relaksowi!

 

Co zrobić, by wziąć udział w konkursie?

 

Krok 1 – Wypełnić formularz i odpowiedzieć na pytanie

 

W konkursie mogą wziąć udział gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne, które do 17 marca 2015 r. wyślą na adres Głosu Nauczycielskiego formularz zgłoszeniowy oraz odpowiedź na pytanie: „Dlaczego to właśnie moja szkoła powinna korzystać z metody SITA do nauki języków obcych?” Tekst nie może przekraczać 1 800 znaków ze spacjami. Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie internetowej www.glos.pl/lekcjazsita

 

Krok 2 – Dni Konkursowe

 

Szkoły, które nadeślą najciekawsze odpowiedzi, zostaną zaproszone do kolejnego etapu konkursu. Jury wytypuje co najmniej 10 placówek, w których w marcu i kwietniu odbędą się Dni Konkursowe.
W ich trakcie specjaliści z firmy SITA spotkają się z Dyrekcją, nauczycielami, uczniami i rodzicami, aby na bazie potrzeb i możliwości szkoły pomóc w przygotowaniu jak najlepszej pracy konkursowej. 

 

Krok 3 – Przygotowanie pracy konkursowej: „Projekt organizacji zajęć metodą SITA”

 

W kolejnym etapie konkursu wybrane szkoły przygotują „Projekt organizacji zajęć metodą SITA” do  realizacji od najbliższego roku szkolnego i prześlą go na adres redakcji „Głosu Nauczycielskiego”
(ul. Smulikowskiego 6/8,00-389 Warszawa, z dopiskiem Lekcja z SITA) do 18 maja 2015 r. Spośród nadesłanych projektów, jury wybierze zwycięzcę.

 

Krok 4 – Nagrody!

 

Ogłoszenie ostatecznych wyników nastąpi do 5 czerwca 2015 r. Według regulaminu, zwycięzca jest tylko jeden i to jemu przypadnie zestaw urządzeń SITA wraz z materiałami do nauki języka dla  uczniów i szkoleniami dla nauczycieli, które umożliwią realizację najlepszego projektu. Biorąc jednak pod uwagę doświadczenie poprzednich edycji i wysoki poziom nadsyłanych prac, organizator dopuszcza możliwość, że wyróżniające się projekty, które nie zostały uhonorowane nagrodą główną, mogą również liczyć na realizację i dofinansowanie w ramach współpracy ze sponsorami.

 

Czekamy zatem na zgłoszenia konkursowe i trzymamy kciuki!

 

Więcej informacji na stronach:

 

www.glos.pl/lekcjazsita

www.szkola.sita.pl 


Lekcja z SITA

Z wizytą w Winnikach

2015-02-24 


Kliknij aby zobaczyćDnia 20 lutego 2015r. uczniowie klasy

II i III gimnazjum wraz z opiekunami
Z. Truszkowską i P. Kowalskim
wybrali się  do wsi Winniki.

Mieści się tam „Gospodarstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe” prowadzone przez Krzysztofa Kowalskiego wraz z żoną.

 

więcej >Dekalog Zdrowego Stylu Życia

2015-02-23 

   

   23 lutego 2015 r. Natalia Łyczkowska zaprosiła klasy III SP do udziału w kolejnym etapie swojego projektu promującego zdrowy styl życia. Tym razem przygotowała dla uczestników Dekalog Zdrowego Stylu Życia. Zawierał on zasady  jakimi należy kierować się, aby zachować dobre zdrowie. 

 

  Kliknij aby zobaczyć

 

Natalia omówiła w/w zasady wspólnie z trzecioklasistami, a kolorowy Dekalog w formie papierowej wręczyła wychowawczyniom klas. Następnie przystąpiła do projekcji filmu pt.: "Uśmiechnij się", który zaznajamiał uczestników ze sposobami prowadzenia profilaktyki w walce z próchnicą zębów oraz uświadamiał najmłodszym potrzebę dbania o higienę jamy ustnej. Po zakończonej projekcji dzieci otrzymały od Natalii przygotowane przez nią krzyżówki, których rozwiązaniem było słowo "zdrowie" oraz licznie udzielały odpowiedzi na postawione przez nią pytania w formie zagadek. 

Mamy nadzieję, że spotkanie to, jak i zdobyta na nim wiedza na długo pozostaną w pamięci uczestników.

 

Obejrzyj zdjęcia w galeriiUczą się, bawią ... to I B ...

2015-02-22 

  W klasie I B dzieje się wiele ... Sprawdźcie sami klikając w zdjęcie.

 

 

Kliknij aby zobaczyćJak radzić sobie ze stresem

2015-02-20 

   

   19 lutego 2015 r. w naszej szkole miało miejsce niecodzienne spotkanie. Natalia Ł. wspólnie z opiekunami realizowanej przez siebie akcji prozdrowotnej zaprosiła do szkoły przedstawicielkę SP ZOZ w Starych Pieścirogach Panią Annę Przygódzką. Po krótkim  wprowadzeniu do tematu Natalia oddała głos gościowi, który wygłosił prelekcję nt.: stresu, przyczyn jego powstawania, objawów zdrowotnych oraz sposobów radzenia sobie ze stresem w życiu codziennym.Prelekcja skierowana była do uczniów klasy III i II gimnazjum oraz do uczniów klasy V SP.

 

Kliknij aby zobaczyć

     
   Następnie uczniowie uczestniczący w spotkaniu mieli możliwość dokonania samooceny swojego samopoczucia. Wzięli udział w przygotowanej przez Natalię psychozabawie pt.: "Poznaj siebie !". Po udzieleniu odpowiedzi na pytania i zsumowaniu punktów mogli uświadomić sobie własny poziom odporności na stres. Psychozabawa skłoniła niektórych uczestników do dyskusji i  wyrażenia  własnych poglądów na w/w temat. 

do górydo góry