Sprawdź pocztęSprawdź pocztę    Napisz do nasNapisz do nas    Mapa serwisuMapa serwisu            
Szkoła Podstawowa
im. Księcia Józefa Poniatowskiego
w Starych Pieścirogach

AktualnościO SzkoleDla nauczycieliDla rodzicówDla uczniówRada PedagogicznaPomoc pedagogicznaDokumentyGazetka szkolnaUroczystościWydarzeniaWycieczkiSportKonkursy_TurniejeGaleriaBibliotekaKontakt

Jesteś tu: Strona głównaAktualności

Jesienne poranki w klasie 0 b

2018-12-03 

 

„Ten jest najszczęśliwszy z ludzi, któremu nikt zapału do książek nie ostudzi”

J. Kasprowicz

 

   Głośne czytanie to łatwy, tani, przyjazny dziecku i skuteczny sposób mądrego wychowywania dzieci i budowania ich zasobów wewnętrznych.

 

   Doceniając ogromny wpływ literatury i głośnego czytania na wszechstronny rozwój dziecka, zorganizowałam w naszej grupie akcję „Jesienne spotkania z książką”.

   I tak w jesienne poranki pojawili się zainteresowani Rodzice, aby czytać, rozmawiać z dziećmi, odpowiadać na ich pytania.

 

więcej >ZAWIERZAMY SIĘ JASNOGÓRSKIEJ PANI

2018-12-02 

     

     29 listopada 2018 roku klasy kończące naukę w naszej szkole /kl.VIII i kl.III gim./ pielgrzymowały do Częstochowy, by dziękować za lata dotychczasowej nauki, zawierzać zbliżające się egzaminy oraz pierwsze ważne życiowe decyzje.

Nie zabrakło pamięci o rodzicach i nauczycielach.

 

więcej >Andrzejki w naszej szkole

2018-12-01 

     28 listopada 2018 roku samorząd uczniowski zaproponował zabawę andrzejkową, która odbyła się w dwóch grupach wiekowych. Pani Bożena Majewska przypomniała postać świętego Andrzeja, ucznia Jana Chrzciciela i apostoła Pana Jezusa, patrona m.in. rybaków, podróżników i małżeństw. Wspomniała, że niezamężne niewiasty modliły się do św. Andrzeja o dobrych mężów. Wyjaśniła uczniom, że wieczór andrzejkowy nie jest zwyczajem chrześcijańskim lecz ludowym, zrodzonym z pragnienia poznanie przyszłości.

 

więcej >Światowy Dzień Pluszowego Misia

2018-11-28 

   Światowy  Dzień  Pluszowego  Misia  obchodziliśmy w naszej szkole 26 listopada 2018 roku, chociaż pluszowa zabawka świętowała swoje 116.urodziny już w niedzielę /25 listopada/.

  Samorząd Uczniowski wcześniej przygotował gazetkę dotyczącą wspomnianego dnia. W szkole pojawiły się plakaty z misiami znanymi z utworów literackich i filmów.

więcej >XI Turniej Warcabowy PCK - mamy III miejsce

2018-11-27 

     23 listopada 2018 r. w Nowodworskim Ośrodku Sportu i Rekreacji odbyły się rozgrywki powiatowe XI Turnieju Warcabowego PCK . Tegoroczny turniej rozgrywano w ramach obchodów 100 powstania PCK. Udział wzięło 48 uczniów ze wszystkich typów szkół z powiatu, a wśród nich reprezentanci naszej szkoły. Miło nam poinformować, że III miejsce w kategorii klas VII, VIII i Gimnazjum wywalczył dla nas Łukasz Strzelczak.

 

Serdecznie gratulujemy !!!

 

kilka fotek > 

do górydo góry