Sprawdź pocztęSprawdź pocztę    Napisz do nasNapisz do nas    Mapa serwisuMapa serwisu            
Szkoła Podstawowa
im. Księcia Józefa Poniatowskiego
w Starych Pieścirogach

AktualnościO SzkoleDla nauczycieliDla rodzicówDla uczniówRada PedagogicznaPomoc pedagogicznaDokumentyGazetka szkolnaUroczystościWydarzeniaWycieczkiSportKonkursy_TurniejeGaleriaBibliotekaKontakt

Jesteś tu: Strona głównaWycieczki

W Łowiczu i nie tylko ...

2017-06-10 

 

   Dnia 31.05.2017 r. kl. IIc, IIIa i IVa  Szkoły Podstawowej w Pieścirogach  pod opieką p. Anny Golnik, Hanny Golnik i Ewy Ścisłowskiej wybrały się na wycieczkę w okolice Łowicza.

    Odwiedziliśmy  Żelazową Wolę, w której uczniowie zwiedzili dworek rodu Skarbków, w którym urodził się Fryderyk Chopin oraz obejrzeli film o kompozytorze. Mieli okazję posłuchać muzyki Fryderyka Chopina oraz pospacerować w pięknym parku.

     Atrakcją było również Muzeum Ludowe w Sromowie, w którym w czterech pawilonach obejrzeli ponad 600 figur, z czego 400-ta to figury ruchome. Uczniów zainteresowały w szczególności sceny z Bożego Ciała, król Jan III Sobieski na czele husarii oraz skok Adama Małysza. Chętnie oglądali również bryczki, wolanty, sanie, wozy chłopskie oraz zabytkowe maszyny rolnicze.

    Następnie swe kroki skierowaliśmy do Nieborowa, gdzie uczniowie zwiedzili barokowy pałac, który od 1774do 1944 r należał do rodziny Radziwiłłów, zaś po II wojnie światowej stał się oddziałem Muzeum Narodowego w Warszawie. Podziwiali również zabytkowy park otaczający pałac, a w nim: aleję lipową, geometryczne kwatery z kwietnikami, staw ze strumieniem oraz znajdujące się tam rzeźby z różnych epok.

     Kwintesencją wycieczki było obejrzenie „Panoramy Tysiąclecia” w Niepokalanowie.

Uczniowie wracali do domu w wyśmienitym nastroju.

Ewa Ścisłowska

 

obejrzyj zdjęcia w galerii >Gimnazjaliści na Warsaw Good Game

2017-06-05 

     W dniu 02 czerwca 2017 roku gimnazjaliści, pod kierunkiem dyrektora szkoły Cezarego Wiśniewskiego i wychowawców, uczestniczyli w II targach Warsaw Good Game w Nadarzynie. Dla graczy została przygotowana strefa gier video komputerowych, konsolowych, mobilnych i wiele innych. Dodatkowo była specjalna strefa Free2Play dla każdego, kto chciał zagrać w ulubioną grę lub spróbować swoich sił w mini turniejach.

     Z naszej szkoły sukces odniósł Dawid Wiśniewski z klasy I, zajmując II miejsce w jednym z turniejów.

     Dodatkową atrakcją targów były spotkania ze znanymi osobami. Jedną z nich był piosenkarz Dawid Kwiatkowski. Można też było spotkać znanych streamerów z Twitch. tv, między innymi Marcina Piotrowskiego i Marcina "Xayoo" Majkuta.

 

foto >Drugoklasiści w Warszawie

2017-05-04 

      20 kwietnia 2017 r. klasy IIa i IIb pod opieką wychowawczyń mgr Jolanty Piórkowskiej i mgr Moniki Sadłowskiej odwiedziły stolicę. Pomimo niskiej, jak na wiosnę, temperatury mali wycieczkowicze z chęcią zwiedzali uliczki Starego Miasta. Wyprawa na Starówkę stała się doskonałą okazją do plenerowej lekcji historii, a drugoklasiści zobaczyli nie tylko kolumnę Zygmunta oraz Zamek Królewski, ale także Pomnik Małego Powstańca i pomnik Marii Konopnickiej, popularnej pisarki, która wiele swoich utworów skierowała właśnie do najmłodszych.

   Następnie uczniowie wraz z wychowawczyniami odwiedzili Grób Nieznanego Żołnierza, zapoznając się ze znaczeniem i symboliką tego miejsca.

     Kolejną atrakcją wycieczki był spektakl „Królowa Śniegu”, który uczniowie mieli okazję obejrzeć w Teatrze Syrena, co nie tylko pozwoliło dzieciom zapoznać się z tą ponadczasową historią autorstwa Hansa Christiana Andersena, ale także, dzięki przepięknej starannie przygotowanej scenografii, przeniosło małych widzów do kolorowej krainy baśni. Po obejrzeniu przedstawienia drugoklasiści mieli okazję odwiedzić Lotnisko im. Fryderyka Chopina na Okęciu. Obserwacja startujących samolotów z tarasu widokowego lotniska była dużą atrakcją dla uczniów.

     Na zakończenie tak miło spędzonego dnia wychowawczynie zabrały swoich podopiecznych na plac zabaw znajdujący się przy warszawskim Placu Wilsona. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się znajdujący się tam olbrzymi pająk wykonany z wytrzymałych lin, po którym uczniowie chętnie się wspinali. Po wesołej zabawie na świeżym powietrzu dzieci wróciły autokarem do domu.

 

obejrzyj zdjęcia w galerii >Czy to magia, czy nie magia ?

2017-03-25 

   W dniu 21 marca 2017 roku uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Starych Pieścirogach, udali się na wyczekiwaną od dawna wycieczkę do Warszawy.  Wyjechały klasy IIIa z wychowawcą Hanną Golnik, IIc z p. Anną Golnik i klasa VI z p. Beatą Rączką. Nad całością troskliwie czuwał Pan Dyrektor Zespołu Szkół nr 2. Cezary Wiśniewski.

Celem wyjazdu było uczestnictwo w spektaklu muzycznym w Teatrze „Roma”, pt. „Alicja w krainie czarów”. Spektakl zrealizowany był w oparciu o książkę, której tytuł w dosłownym tłumaczeniu brzmi „Przygody Alicji w krainie czarów”.

   Warto pamiętać o tym, że to jest książka niekoniecznie o czarach. Są w niej dziwy niezwykłe, niekoniecznie magiczne, to jest mocne wskazanie, że świat wokół nas (świat Alicji) jest nadzwyczajny i cudowny z natury - a nie za sprawą nadprzyrodzonych cudów. Spektakl, który dzieci obejrzały jest zaproszeniem do wspólnego odkrywania świata wyobrażeń i wspólnego tworzenia niezwykłej krainy niesamowitych przygód. Można go oglądać też inaczej, jako opowiadanie o wejściu we własną wyobraźnię, poszukiwaniu swojego miejsca w chaotycznym świecie. „Alicja w krainie czarów” to także opowieść o poszukiwaniu śmiałości i odwagi w odkrywaniu świata również o tym, że właśnie ciekawość popycha nas do działania, do myślenia i do zabawy.

   Dzieci z zapartym tchem obserwowały przebieg wydarzeń podczas przedstawienia, kilkoro naszych uczniów z pierwszego rzędu zaproszono do wspólnego tańca z Alicją, co przyniosło wiele wrażeń dla wszystkich. Po zakończeniu spektaklu z żalem rozstaliśmy się z tym wspaniałym miejscem. Pełne nowych doświadczeń, płynących z poznania przygód Alicji, zadowolone dzieci wróciły do Pieścirogów.

 

obejrzyj zdjęcia w galerii >Magia świąt ***

2016-12-30 

     Magia świąt Bożego Narodzenia  towarzyszyła  uczniom  kl. IIc, IIIa oraz VI podczas niesamowitej wycieczki  w dniu 21 grudnia 2016r. Uczestnicy wyjazdu odwiedzili rodzinną firmę produkującą szklane bombki  choinkowe metodą tradycyjną. Mogli obejrzeć  wytwarzane, cudowne  ozdoby w muzeum oraz  obserwowali proces robienia bombek. Uczestniczyli w warsztatach, podczas których samodzielnie zdobili przygotowane wcześniej formy. Mogli także zakupić inne ozdoby choinkowe.

 

     Uczniowie brali również udział w lekcji przyrodniczej w Centrum Edukacji Leśnej prowadzonym przez Nadleśnictwo Celestynów. Następnie  udali  się do Warszawy na Plac Zamkowy gdzie skonsumowali pizzę i z zachwytem przypatrywali się kolorowej iluminacji świątecznej podczas wieczornego spaceru po uliczkach Starego Miasta.

 

I to naprawdę nie były czary - jak skomentował wycieczkę jeden z jej uczestników.

 

 

obejrzyj zdjęcia w galerii > [1] [2] z [2]
 

do górydo góry