Sprawdź pocztęSprawdź pocztę    Napisz do nasNapisz do nas    Mapa serwisuMapa serwisu            
Szkoła Podstawowa
im. Księcia Józefa Poniatowskiego
w Starych Pieścirogach

AktualnościO SzkoleDla nauczycieliDla rodzicówDla uczniówRada PedagogicznaPomoc pedagogicznaDokumentyGazetka szkolnaUroczystościWydarzeniaWycieczkiSportKonkursy_TurniejeGaleriaBibliotekaKontakt

Jesteś tu: Strona głównaWycieczki

Z wizytą na Zamku Królewskim

2017-11-20 

 

   Wychowawczynie klas VI /p.B.Markowicz i p.J.Maluchnik/ zaproponowały swoim uczniom zwiedzenie jednego z najważniejszych gmachów historycznych w Polsce oraz obejrzenie spektaklu "Ania z Zielonego Wzgórza" w Teatrze Kamienica. Wycieczka do Warszawy odbyła się 15 listopada 2017 r. Młodzież poznawała polską historię, oglądając wnętrze barokowo-klasycystycznego zamku ukształtowane w największym stopniu za czasów króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Przewodnik podkreślał, że większość wyposażenia pochodzi właśnie z tamtego okresu. Izby, komnaty i sale zachwycały swoim bogactwem ,wzruszała urna z sercem Tadeusza Kościuszki w kaplicy zamkowej. Canaletto, Rembrandt, Matejko... już nie tacy dalecy!

 Atmosferę starej Warszawy podkreślała też architektura Teatru Kamienica. Tutaj uczniowie śledzili losy nastoletniej bohaterki powieści Lucy Maud Montgomery. Chociaż scenografia przedstawiała tylko wnętrze domu Maryli i Mateusza Cuthbertów, to widzowie,  zafascynowani znakomitą grą Olgi Sarzyńskiej, wciąż bawili się i wzruszali romantycznością, radością i wyobraźnią Ani.

 

 Pracę kierownika wycieczki p.B.Markowicz

wspierały polonistki /p.D.Sierzputowska i p.B.Majewska/.

 

 

obejrzyj zdjęcia w galerii >

 



Święto pieczonego ziemniaka i nie tylko ...

2017-11-11 

Dnia 31 października 2017 r. klasy III a i III B pod opieką nauczycieli: p. Jolanty Piórkowskiej, p. Moniki Sadłowskiej, p. Marioli Zychory i p. Anny Bandurskiej wyruszyły na jesienną wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem wyprawy była wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z osiągnięciami nowoczesnej techniki, co było znakomitym  rozszerzeniem i uzupełnieniem wiedzy nabytej na lekcjach. Co ważne, mogli osobiście przeprowadzać doświadczenia lub bezpośrednio obserwować ich przebieg. Dzieci korzystały z różnych ciekawych urządzeń, pomagających im w poznaniu praw fizyki.

            Następnym punktem wycieczki był udział w Święcie Pieczonego Ziemniaka, odbywającego się w ramach programu „Cztery Pory Roku” w gospodarstwie agroturystycznym. Gospodarze zaprezentowali uczniom farmę i zapoznali dzieci z różnymi zwierzętami oraz ich zwyczajami. Trzecioklasiści podczas warsztatów własnoręcznie wykonywali z ziemniaków „cudaki kartoflaki”, które mogli zabrać do domu. Zajęcia sprawiały dzieciom wiele zabawy i frajdy. Po udziale w konkursach i odgadywaniu zagadek, uczniowie zjedli pieczone kiełbaski i ziemniaki.

            Potem przyszła pora na powrót do domu po męczącym, ale pełnym wrażeń dniu.

 

 

obejrzyj zdjęcia w galerii >



Ciekawa Warszawa

2017-10-21 

 

     W dniu 19 października 2017 r. uczniowie klasy  IIIc i I naszej szkoły wraz z wychowawcami: p. Anną Golnik, p. Hanną Golnik i panem dyrektorem Cezarym Wiśniewskim oraz rodzicami wzięli udział w wyjeździe do Warszawy.

 

Głównym celem wycieczki było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik, istniejącego nieopodal Stadionu Narodowego. Znajdują się tam stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne poszerzanie wiedzy i wyjaśnianie wielu zjawisk otaczającego nas świata.

 

Zwiedzając obiekt w grupach, dzieci mogły nie tylko oglądać, ale również przeprowadzać eksperymenty na poszczególnych stanowiskach. Dzięki temu dotychczas skomplikowane dla nich prawa przyrody stały się bardziej zrozumiałe i jasne. Przekonały się, że nauka to wciągająca i fascynująca przygoda.

Niespodzianką podczas wyjazdu okazał się kolejny punkt wyprawy: Międzynarodowy Port  Lotniczy im. Fryderyka Chopina. Uczniowie z tarasu widokowego obserwowali płytę lotniska, urządzenia znajdujące się na niej, ruch samolotów, obsługę pasażerów.

 

Niestety wszystko co fajne szybko się kończy. Nawet cudowna, słoneczna i ciepła, jesienna pogoda nie miała wpływu na mijający czas i trzeba było wracać do szkoły ze wspaniałymi wrażeniami w pamięci.

 

obejrzyj zdjęcia w galerii >



Jesienne spacery

2017-10-20 

 Korzystając  z przepięknej słonecznej październikowej aury uczniowie klasy II i III b wybrali się na wycieczkę  do pobliskiego lasu w Starych Pieścirogach. Poznawaliśmy przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Zaopatrzeni w lupy i lornetkę mogliśmy oglądać różne okazy przyrodnicze. Zbieraliśmy kolorowe liście, szyszki i ku naszemu wielkiemu zdziwieniu na swojej drodze spotkaliśmy jeszcze mnóstwo grzybów. Zmęczeni, ale z koszami pełnymi skarbów wróciliśmy do szkoły.

 

To była udana wyprawa !

 

leśna galeria >



W Łowiczu i nie tylko ...

2017-06-10 

 

   Dnia 31.05.2017 r. kl. IIc, IIIa i IVa  Szkoły Podstawowej w Pieścirogach  pod opieką p. Anny Golnik, Hanny Golnik i Ewy Ścisłowskiej wybrały się na wycieczkę w okolice Łowicza.

    Odwiedziliśmy  Żelazową Wolę, w której uczniowie zwiedzili dworek rodu Skarbków, w którym urodził się Fryderyk Chopin oraz obejrzeli film o kompozytorze. Mieli okazję posłuchać muzyki Fryderyka Chopina oraz pospacerować w pięknym parku.

     Atrakcją było również Muzeum Ludowe w Sromowie, w którym w czterech pawilonach obejrzeli ponad 600 figur, z czego 400-ta to figury ruchome. Uczniów zainteresowały w szczególności sceny z Bożego Ciała, król Jan III Sobieski na czele husarii oraz skok Adama Małysza. Chętnie oglądali również bryczki, wolanty, sanie, wozy chłopskie oraz zabytkowe maszyny rolnicze.

    Następnie swe kroki skierowaliśmy do Nieborowa, gdzie uczniowie zwiedzili barokowy pałac, który od 1774do 1944 r należał do rodziny Radziwiłłów, zaś po II wojnie światowej stał się oddziałem Muzeum Narodowego w Warszawie. Podziwiali również zabytkowy park otaczający pałac, a w nim: aleję lipową, geometryczne kwatery z kwietnikami, staw ze strumieniem oraz znajdujące się tam rzeźby z różnych epok.

     Kwintesencją wycieczki było obejrzenie „Panoramy Tysiąclecia” w Niepokalanowie.

Uczniowie wracali do domu w wyśmienitym nastroju.

Ewa Ścisłowska

 

obejrzyj zdjęcia w galerii >



 [1] [2] [3] z [3]
 

do górydo góry