Sprawdź pocztęSprawdź pocztę    Napisz do nasNapisz do nas    Mapa serwisuMapa serwisu            
Szkoła Podstawowa
im. Księcia Józefa Poniatowskiego
w Starych Pieścirogach

AktualnościO SzkoleDla nauczycieliDla rodzicówDla uczniówRada PedagogicznaPomoc pedagogicznaDokumentyGazetka szkolnaUroczystościWydarzeniaWycieczkiSportKonkursy_TurniejeGaleriaBibliotekaKontakt

Jesteś tu: Strona głównaWycieczki

Hej, morska przygodo!

2018-05-30 

     W dniach 21, 22 i 23 maja 2018 r. uczniowie klas: II, III a i III b przebywali na wycieczce nad Morzem Bałtyckim, pod czujnym okiem nauczycieli.

     Pierwszym punktem wyprawy było zwiedzanie Pola Grunwaldu. Uczniowie zostali zapoznani z historią związaną z tym miejscem, mogli także kupić pamiątki.

   Następnie podróżnicy udali się do Sztutowa, do pensjonatu „Baron”, gdzie zjedli smaczny obiad i zostali zakwaterowani do pokoi. Potem uczestniczyli w bardzo ciekawej lekcji na temat „Historia powstania bursztynu”. Po kolacji i pieczonych kiełbaskach, zabawom nie było końca. Jedni grali w piłkę, inni korzystali z placu zabaw lub innych atrakcji.

     Drugiego dnia dzieci i ich opiekunowie zwiedzili Westerplatte i wysłuchali opowieści o tym miejscu i jego historii przedstawionej przez panią przewodnik. Wycieczkowicze odwiedzili również najdłuższe nad Morzem Bałtyckim sopockie molo. Następnie udali się na gdańską Starówkę i wędrowali ulicą Długą oraz Długim Targiem, a także zobaczyli Fontannę Neptuna. Przez cały ten czas wycieczce towarzyszyła pani przewodnik, na bieżąco zapoznająca turystów z odwiedzanymi miejscami, a także świecące pięknie słońce.

    Po obiadokolacji wycieczkowicze wyruszyli na nadmorską plażę w Sztutowie, gdzie pluskali się w zimnej wodzie, budowali zamki z piasku oraz zbierali muszelki i bursztyny. Odpoczywając po zabawie, plażowicze podziwiali piękny zachód słońca. Trzeci dzień został uświetniony przez rejs statkiem w Kątach Rybackich i zwiedzenie Muzeum Rybołóstwa. I tym razem nie zabrakło czasu na plażowanie. Po wszystkich tych atrakcjach, przyszedł czas na powrót do domu.

     Wyprawa była udana i cały czas towarzyszyła jej piękna pogoda, a choć to dopiero końcówka maja, te trzy dni były niczym krótkie wakacje.

 

fotki z morskiej przygody >Wycieczka do Kazimierza Dolnego i Puław

2018-05-25 

     W środę (23.05.2018) wczesnym rankiem klasy IVb, Va i Vb wraz z wychowawcami: wyruszyły na wycieczkę do Kazimierza Dolnego.

Naszym pierwszym przystankiem były Puławy, gdzie zwiedziliśmy park pałacowy z pięknymi zakątkami oraz pałac Czartoryskich. Pan przewodnik, który towarzyszył nam cały dzień, ciekawie opowiadał o historii tego miejsca.

Następnie udaliśmy się do Kazimierza, który był głównym celem naszej wyprawy. Na początku przeszliśmy Korzeniowym Dołem, uważanym za najpiękniejszy z kazimierskich wąwozów.

Później dotarliśmy do portu i odbył się godzinny rejs statkiem po Wiśle. Potem głodni udaliśmy się na obiad. Już w mieście weszliśmy do kościoła farnego, zobaczyliśmy ruiny zamku, weszliśmy na Górę Trzech Krzyży, skąd podziwialiśmy panoramę miasta. Dłuższy czas spędziliśmy na Rynku, gdzie przewodnik opowiadał o architekturze Kazimierza. Potem uczniowie zakupili pamiątki .

 

Pogoda była piękna, humory dopisywały, dzieci zadowolone wróciły do domu. Wyjazd był udany.

 

klika fotek >Uroki stolicy

2018-05-15 

    9 maja uczniowie z klasy 0a i I uczestniczyli w wycieczce do Warszawy, podczas której spacerowali uliczkami urokliwej Starówki podziwiając jej piękno i poznając historyczne zabytki naszej stolicy. Wjechali też na 30-te piętro Pałacu Kultury i Nauki skąd z zachwytem oglądali  panoramę miasta. Na zakończenie dnia odwiedzili park zabaw, gdzie korzystając ze wspaniałej, słonecznej pogody miło spędzili dalszą część popołudnia. Wszystko to działo się pod czujnym okiem p. H.Golnik, p. D.Leśniak, p. dyrektora- C.Wiśniewskiego oraz chętnie służących pomocą rodziców.

 

 

foto galeria >Nie tylko u "Kopciuszka"

2018-02-28 

   21 lutego klasa I i 0a udały się na wycieczkę. W jej trakcie uczestnicy wycieczki odwiedzili Teatr Dramatyczny im.Jerzego Szaniawskiego w Płocku gdzie oglądali spektakl pt.”Kopciuszek”. Zachwycone sztuką dzieci wykonały fotografię ze znakomitymi aktorami i postaciami z przedstawienia. Następnie cała wycieczka udała się do Centrum Zabaw Happy Park w Stróżewku, w którym na wesołej, beztroskiej zabawie i z dużą porcją aktywności ruchowej minął czas. Nad wszystkim czuwały wychowawczynie klas -p.H,Golnik, p.D. Leśniak oraz p. B.Zawadzka.

 

foto galeria >Z wizytą w Laboratorium Badawczym w Łajskach

2018-02-21 

   19 lutego 2018r. uczniowie gimnazjum skorzystali z możliwości wyjazdu do Laboratorium Badawczego w Łajskach. Wyjazd był możliwy dzięki życzliwości pani Anny Szymańskiej.

Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. Ubrani w fartuchy ochronne odwiedzili  laboratorium fizykochemiczne i  mikrobiologiczne.

Laboratoria JARS Sp. z o.o. oferują badania artykułów spożywczych, surowców do  ich produkcji, suplementów diety oraz pasz, w następujących zakresach : ocena bezpieczeństwa i jakości produktów, dodatki do żywności, wartość odżywcza i substancje niepożądane, alergeny. Laboratoria JARS oferują badania wszystkich wód użytkowych : wody przeznaczonej do spożycia, wód mineralnych. Wykonywane są również badania fizykochemiczne i mikrobiologiczne kosmetyków i chemii gospodarczej.

  Pracownicy laboratorium zaprezentowali uczniom metody, techniki stosowane w swojej pracy. Zajęcia były wyjątkową lekcją chemii, która wzbudziła ogromną ciekawość i zainteresowanie. Na koniec jeden z pracowników zaprezentował nam pokazy eksperymentów na świeżym powietrzu, pokazał m. in. w  jaki sposób rozpalić ogień wodą.

 

foto galeria > [1] [2] [3] [4] z [4]
 

do górydo góry