Sprawdź pocztęSprawdź pocztę    Napisz do nasNapisz do nas    Mapa serwisuMapa serwisu            
Szkoła Podstawowa
im. Księcia Józefa Poniatowskiego
w Starych Pieścirogach

AktualnościO SzkoleDla nauczycieliDla rodzicówDla uczniówRada PedagogicznaPomoc pedagogicznaDokumentyGazetka szkolnaUroczystościWydarzeniaWycieczkiSportKonkursy_TurniejeGaleriaBibliotekaKontakt

Jesteś tu: Strona głównaWycieczki

Nie tylko u "Kopciuszka"

2018-02-28 

   21 lutego klasa I i 0a udały się na wycieczkę. W jej trakcie uczestnicy wycieczki odwiedzili Teatr Dramatyczny im.Jerzego Szaniawskiego w Płocku gdzie oglądali spektakl pt.”Kopciuszek”. Zachwycone sztuką dzieci wykonały fotografię ze znakomitymi aktorami i postaciami z przedstawienia. Następnie cała wycieczka udała się do Centrum Zabaw Happy Park w Stróżewku, w którym na wesołej, beztroskiej zabawie i z dużą porcją aktywności ruchowej minął czas. Nad wszystkim czuwały wychowawczynie klas -p.H,Golnik, p.D. Leśniak oraz p. B.Zawadzka.

 

foto galeria >Z wizytą w Laboratorium Badawczym w Łajskach

2018-02-21 

   19 lutego 2018r. uczniowie gimnazjum skorzystali z możliwości wyjazdu do Laboratorium Badawczego w Łajskach. Wyjazd był możliwy dzięki życzliwości pani Anny Szymańskiej.

Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. Ubrani w fartuchy ochronne odwiedzili  laboratorium fizykochemiczne i  mikrobiologiczne.

Laboratoria JARS Sp. z o.o. oferują badania artykułów spożywczych, surowców do  ich produkcji, suplementów diety oraz pasz, w następujących zakresach : ocena bezpieczeństwa i jakości produktów, dodatki do żywności, wartość odżywcza i substancje niepożądane, alergeny. Laboratoria JARS oferują badania wszystkich wód użytkowych : wody przeznaczonej do spożycia, wód mineralnych. Wykonywane są również badania fizykochemiczne i mikrobiologiczne kosmetyków i chemii gospodarczej.

  Pracownicy laboratorium zaprezentowali uczniom metody, techniki stosowane w swojej pracy. Zajęcia były wyjątkową lekcją chemii, która wzbudziła ogromną ciekawość i zainteresowanie. Na koniec jeden z pracowników zaprezentował nam pokazy eksperymentów na świeżym powietrzu, pokazał m. in. w  jaki sposób rozpalić ogień wodą.

 

foto galeria >SILVERADO_Świąteczny czas

2017-12-20 

     W świątecznej atmosferze upłynęła wycieczka do Warszawy, na którą wybrali się uczniowie klasy I i IVb wraz z p. dyr. B. Jaskulską, Z.Truszkowską, p.H.Golnik oraz rodzicami. Uczestnicy wzięli udział w lekcji przyrodniczej na temat lasów i zwierząt ich zamieszkujących przeprowadzonej przez pracowników Centrum Edukacji Leśnej  w Celestynowie, położonego w otoczeniu pięknego drzewostanu dębowego. Po krótkim spacerze udali się do kolejnej podwarszawskiej miejscowości-Józefowa do fabryki bombek bożonarodzeniowych Silverado, która jest firmą rodzinną. Zajmuje się tworzeniem ręcznie produkowanych formowych i okrągłych ozdób choinkowych ze szkła. Wszystkie bombki powstają w oparciu o tradycyjne metody, co stanowi o ich niepowtarzalności i atrakcyjności.

Każdego roku, wzorując się na obowiązujących trendach, w fabryce tworzy się nową kolekcję ozdób, która jest  prezentowana podczas targów Christmas World odbywających się we Frankfurcie nad Mennem. Głównymi odbiorcami są produkowanych ozdób są klienci z USA.

Tu wszyscy zapoznawali się z kolejnymi etapami produkcji ozdób oraz uczestniczyli w warsztatach własnoręcznego zdobienia bombek. Gościnna firma ufundowała poczęstunek.

 Zaopatrzeni w drobne, firmowe upominki oraz odblaskowe kamizelki i chusty zakupione z inicjatywy rodziców kl.I , pod okiem przewodnika zwiedzili dziedziniec i ogrody pałacu w Wilanowie w oczekiwaniu na rozbłysk świątecznej iluminacji w ramach Królewskiego Ogrodu Światła. Jest to wystawa plenerowa, w ramach której tysiące kolorowych diod ułożono w finezyjne kształty. Goście odwiedzający wilanowski park po zmroku wkraczają w przestrzeń, w której mogą się poczuć jak na królewskim dworze. Świetlna instalacja jest doskonałą propozycją na zimne i szare wieczory zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych!

 Było cudownie!

 

obejrzyj zdjęcia w galerii >Z wizytą na Zamku Królewskim

2017-11-20 

 

   Wychowawczynie klas VI /p.B.Markowicz i p.J.Maluchnik/ zaproponowały swoim uczniom zwiedzenie jednego z najważniejszych gmachów historycznych w Polsce oraz obejrzenie spektaklu "Ania z Zielonego Wzgórza" w Teatrze Kamienica. Wycieczka do Warszawy odbyła się 15 listopada 2017 r. Młodzież poznawała polską historię, oglądając wnętrze barokowo-klasycystycznego zamku ukształtowane w największym stopniu za czasów króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Przewodnik podkreślał, że większość wyposażenia pochodzi właśnie z tamtego okresu. Izby, komnaty i sale zachwycały swoim bogactwem ,wzruszała urna z sercem Tadeusza Kościuszki w kaplicy zamkowej. Canaletto, Rembrandt, Matejko... już nie tacy dalecy!

 Atmosferę starej Warszawy podkreślała też architektura Teatru Kamienica. Tutaj uczniowie śledzili losy nastoletniej bohaterki powieści Lucy Maud Montgomery. Chociaż scenografia przedstawiała tylko wnętrze domu Maryli i Mateusza Cuthbertów, to widzowie,  zafascynowani znakomitą grą Olgi Sarzyńskiej, wciąż bawili się i wzruszali romantycznością, radością i wyobraźnią Ani.

 

 Pracę kierownika wycieczki p.B.Markowicz

wspierały polonistki /p.D.Sierzputowska i p.B.Majewska/.

 

 

obejrzyj zdjęcia w galerii >

 Święto pieczonego ziemniaka i nie tylko ...

2017-11-11 

Dnia 31 października 2017 r. klasy III a i III B pod opieką nauczycieli: p. Jolanty Piórkowskiej, p. Moniki Sadłowskiej, p. Marioli Zychory i p. Anny Bandurskiej wyruszyły na jesienną wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem wyprawy była wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z osiągnięciami nowoczesnej techniki, co było znakomitym  rozszerzeniem i uzupełnieniem wiedzy nabytej na lekcjach. Co ważne, mogli osobiście przeprowadzać doświadczenia lub bezpośrednio obserwować ich przebieg. Dzieci korzystały z różnych ciekawych urządzeń, pomagających im w poznaniu praw fizyki.

            Następnym punktem wycieczki był udział w Święcie Pieczonego Ziemniaka, odbywającego się w ramach programu „Cztery Pory Roku” w gospodarstwie agroturystycznym. Gospodarze zaprezentowali uczniom farmę i zapoznali dzieci z różnymi zwierzętami oraz ich zwyczajami. Trzecioklasiści podczas warsztatów własnoręcznie wykonywali z ziemniaków „cudaki kartoflaki”, które mogli zabrać do domu. Zajęcia sprawiały dzieciom wiele zabawy i frajdy. Po udziale w konkursach i odgadywaniu zagadek, uczniowie zjedli pieczone kiełbaski i ziemniaki.

            Potem przyszła pora na powrót do domu po męczącym, ale pełnym wrażeń dniu.

 

 

obejrzyj zdjęcia w galerii > [1] [2] [3] [4] z [4]
 

do górydo góry