Sprawdź pocztęSprawdź pocztę    Napisz do nasNapisz do nas    Mapa serwisuMapa serwisu            
Szkoła Podstawowa
im. Księcia Józefa Poniatowskiego
w Starych Pieścirogach

AktualnościO SzkoleDla nauczycieliDla rodzicówDla uczniówRada PedagogicznaPomoc pedagogicznaDokumentyGazetka szkolnaUroczystościWydarzeniaWycieczkiSportKonkursy_TurniejeGaleriaBibliotekaKontakt

Jesteś tu: Strona głównaUroczystości

Święto Niepodległości

2017-11-12 

     Jak co roku 11 listopada obchodziliśmy w naszym kraju Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły z  klas V i VII pod kierunkiem  p. Beaty Rączki i p. Ewy Ścisłowskiej przygotowali i wystawili przedstawienie.

 

     Inscenizacja opierała się głównie na recytowaniu wierszy i  śpiewie pieśni patriotycznych. Chór pod opieką  p. Danuty Białoruckiej wzruszył publiczność wykonując takie pieśni jak Rota, Białe Róże, Piechota, Żeby Polska było Polską. Podczas występu uczniowie przybliżyli postać Józefa Piłsudskiego wspominając jego zasługi. Pomogła w tym prezentacja multimedialna przygotowana przez uczniów klasy III gimnazjum: Wiktora Ścisłowskiego, Piotra Miłoszewskiego oraz Sarę Rudzińską. Również piękna scenografia stanowiła doskonałe tło do przedstawienia i poruszała wyobraźnię.                                                                                                                                       

     Uwięczeniem uroczystości był występ uczniów klasy I szkoły podstawowej, którzy w krakowskich strojach zatańczyli krakowiaka pod przewodnictwem p. Hanny Golnik. 

 

 obejrzyj zdjecia w galerii >Idźmy naprzód z nadzieją !

2017-10-10 

 

     Tak brzmiało tegoroczne hasło XVII Dnia Papieskiego, który obchodziliśmy 8 października. By uczcić to szczególne święto, uczniowie klas VI pod kierunkiem p. Doroty Sierzputowskiej przygotowali przedstawienie, którego akcja dzieje się w Tatrach. Grupa turystów (Karolina Myśleńska, Daria Rębecka, Ola Romanowicz i Kacper Zakrzewski) wędruje górskim szlakiem, podziwiając piękno tatrzańskiej przyrody. Niestety, Kacper nie chce iść dalej, bo jest bardzo zmęczony. Dzieci natrafiają na tablicę upamiętniającą pobyt Jana Pawła II w Tatrach. Ta informacja składnia wycieczkowiczów do wspomnień o naszym wielkim Rodaku, który nigdy nie tracił nadzieli i zawsze ufał Bogu. Przedstawienie zostało wzbogacone scenami ewangelicznymi z udziałem Jezusa (Krystian Piecychna) i Piotra apostoła (Dawid Bombalicki), poprzedzone tekstami narracyjnymi (narratorzy: Natalia Bombała i Daria Morawska) oraz recytacją (Wiktor Czajkowski). Piękna scenografia przygotowana przez p. Mariolę Ewę Zychora i p. Sławomirę Mazurkiewicz oraz prezentacja multimedialna, stanowiąca jednocześnie tło przedstawienia, na pewno przemówiły do wyobraźni widzów. Przeżyć dostarczył również chór szkolny pod batutą p. Danuty Białoruckiej, który zaśpiewał pieśni: „Błogosław duszo moja Pana”, „Zaufałem Panu”, „Barka”. Niemałych wzruszeń zapewniłtakże duet – Patrycja Rzeczkowska i Dawid Bombalicki, wykonując fragmenty pieśni „Jezus siłą mą” i „Nie bój się, wypłyń na głębię”.

     8 października uczniowie wystąpili w kościele św. Katarzyny przed wiernymi zgromadzonymi na Mszy św. o godz. 12 oraz 10 października przed społecznością uczniowską.

     „Odwagi! Ja jestem, nie bójcie się!” – powiedział Jezus, a św. Jan Paweł II pragnął uczynić nas świadkami nadziei. Pamiętajmy o tym i nigdy jej nie traćmy!

 

obejrzyj zdjęcia w galerii >

 PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

2017-10-07 

     

     Pierwszoklasiści  ze Szkoły Podstawowej im. Księcia Józefa Poniatowskiego od 4 października  2017r. są pełnoprawnymi uczniami. W tym dniu odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień, na który przybyli: ksiądz dziekan Jan Majewski, p. dyrektor Cezary Wiśniewski, p. wicedyrektor Barbara Jaskulska, wychowawczyni kl.0 –p. Danuta Leśniak, rodzice, dziadkowie oraz członkowie Samorządu Uczniowskiego.

Zgodnie z tradycją, pierwszaki musiały wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami, które pozwoliły im stać się prawdziwymi uczniami. Wspólnie śpiewały piosenki, recytowały wiersze, prezentowały to, czego już się nauczyły w murach szkoły.

Gdy zgromadzona publiczność wydała pozytywny werdykt, dzieci złożyły ślubowanie, a pan dyrektor za pomocą olbrzymiego ołówka pasował je na pełnoprawnych uczniów.

Ksiądz dziekan  modlił się za dzieci i dokonał poświęcenia ich tornistrów.

Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe akty ślubowania przypieczętowane własnym palcem, legitymacje szkolne - pierwszy ważny dokument w życiu dziecka oraz pamiątkowe - pokaźnych rozmiarów - kredki irożki obfitości wypełnione słodyczami.

Klasa wraz z wychowawczynią Hanną Golnik zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcia i w radosnym nastroju razem z gośćmi udała się do swojej sali na słodki poczęstunek - wspaniały tort przygotowany na tę okazję przez rodziców oraz inne pyszne łakocie.

 

 

obejrzyj zdjęcia w galerii >DO ZOBACZENIA NA INNYM SZLAKU ...

2017-06-23 

Dnia 20 czerwca 2017 roku 32 gimnazjalistów żegnało się ze szkołą. Uroczystość rozpoczęli polonezem, którego uczyli się pod kierunkiem pana Piotra Kowalskiego. Pan dyrektor Cezary Wiśniewski i burmistrz Nasielska Bogdan Ruszkowski skierowali do uczniów ciepłe słowa.

 

Charakter pożegnalny tego spotkania podkreślało przekazanie sztandaru oraz insygniów szkoły uczniom klasy drugiej i ślubowanie trzecioklasistów.

Niewątpliwie ważna część uroczystości to wręczenie świadectw ukończenia gimnazjum. Świadectwa z wyróżnieniem, dyplomy uznania i nagrody książkowe otrzymali: Alicja Pawlak, Kajetan Kiliś, Anna Rogatko i Magdalena Rutkowska. Rodzicom tych uczniów pan dyrektor wręczył listy gratulacyjne.

 

Książkami nagrodzono też pracę uczniów, którzy osiągnęli średnią ocen 4,5 oraz wzorowe zachowanie. Należą do nich: Oliwia Al-Saadi, Patrycja Felczak, Natalia Obidzińska, Natalia Piecychna i Paulina Marszałek.

 

Opiekunowie samorządu uczniowskiego /p. E. Tylińska, p. Piotr Kowalski/ wyróżnili młodzież zaangażowaną w pracę na rzecz społeczności szkolnej: A.Pawlak, P.Felczak, M.Żandarowską, M. Rutkowską, K. Wodyńską, P. Gumowskiego, K. Kilisia, M. Kobuszewskiego. Nie zabrakło też wyróżnień za liczne osiągnięcia sportowe. Podkreślano sukces Karoliny Kobrzyńskiej, która zajęła XI miejsce w skoku w dal w finale Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.  Dyrektor szkoły i wychowawcy zaakcentowali zaangażowanie niektórych rodziców w wieloaspektowe działania klas i szkoły. Podziękowania wręczyli: p. Barbarze Muzal, p. Edycie Kiliś, p.Marioli Kobrzyńskiej, p. Lidii i Markowi Pawlakom, p. Renacie Różalskiej i p. Ewie Krysińskiej.

Warto nadmienić, że nagrody książkowe dla uczniów zostały zakupione przez radę rodziców.

 

Bukietem wdzięcznych serc był ciekawy program artystyczny dedykowany wszystkim, którzy przez dziewięć lat czuli się odpowiedzialni za gimnazjalistów opuszczających mury naszej szkoły. Na scenie zabrzmiały słowa: "Dla czynów bez rozgłosu, z miłości spełnionych, /Niesiemy podziękowania z serc wdzięcznością przepełnionych". W towarzystwie unoszących się mydlanych baniek młodzież śpiewała piosenkę M. Szcześniaka "Jeden jest świat", podkreślając jedność materii i ducha. Przedstawicielka mam /p.Edyta Kiliś/ rozmawiała poetycko z synem o worku z muchomorkiem i małej rączce ukrytej w jej dużej dłoni. Dzisiaj Kajetan już rozumie, że ta duża dłoń też wówczas się bała, gdyż mama zawsze lęka się o przyszłość dziecka.

Zabawna opowieść o formowaniu ucznia prowadziła do refleksji dotyczącej młodości, która jest nie tylko wiekiem, ale też stanem ducha, jakością wyobraźni, siłą emocji i umiejętnością ciągłego zadziwiania się. Scenka "Po wywiadówce" przypominała, że szczęście może być blisko. Wiarygodnie rozbrzmiewały słowa piosenki "Barcelona", a ciekawa choreografia wprowadzała zebranych w radosny nastrój.

W programie optymistycznie brzmiały słowa zachęcające do zmieniania świata, spełniania marzeń, zapewniające o istnieniu w człowieku magicznej siły do dbania o czyste serce.

 Łzy pojawiły się, kiedy śpiewano o wspomnieniach zostających w murach naszej szkoły i czekającej przyszłości, już za murami dobrze znajomymi: "Jestem tu ostatni raz, jestem tu i żegnam Was".

Prawdziwie artystyczną puentą programu była choreografia do piosenki z mussicalu "Grease" "Pójdźmy razem".

Pożegnalny występ gimnazjalistów powstał pod kierunkiem wychowawców: p. Bożeny Majewskiej  i p. Doroty Sierzputowskiej oraz p. Barbary Sotowicz.

Sympatycznym akcentem, oprócz słów pożegnania, były upominki dla uczniów klas trzecich od kolegów z klasy drugiej.

Po części oficjalnej gimnazjaliści znakomicie się bawili.

 

Do zobaczenia na innym szlaku....

 

 

obejrzyj zdjęcia w galerii >Dbamy o zdrowie i przyrodę

2017-05-05 

         

     W dniu 26 kwietnia 2017r.w Zespole Szkół nr 2 w Starych Pieścirogach odbyła się uroczystość mająca na celu uczczenie trzech ważnych wydarzeń związanych z dbałością o zdrowie oraz funkcjonowania najbliższego otoczenia- przyrody. Pierwsze to Międzynarodowy Dzień Ziemi, drugie to Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca, zaś trzecie – Światowy Dzień Zdrowia.

 

     Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia pana Cezarego Wiśniewskiego – Dyrektora Szkoły, który także powitał zaproszonych gości. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili: p. Honorata Krzywoń– Dyrektor Mazowieckiego Okręgowego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża w Warszawie, p. Magdalena Biernacka – Starosta Nowodworski, p. Bogdan Ruszkowski – Burmistrz Nasielska, p. Marek Maluchnik – Sekretarz Nasielska, p. Marianna Ujazdowska – Honorowy Prezes ZR PCK, p. Marian Wasierzyński– Prezes Rejonowego Oddziału PCK w Nowym Dworze Mazowieckim, p. Bożena Wyszyńska i p. Marianna Ujazdowska z ZR PCK oraz opiekunowie szkolnych kół PCK z terenu powiatu nowodworskiego.

 

     Następnie zaprezentowane zostało przedstawienie z udziałem m.in. grupy uczniów klasy II gimnazjum realizującej projekt edukacyjny, uczniów klasy V oraz klasy III szkoły podstawowej. Poprzez wiersze i piosenki uczniowie przedstawili problemy, z jakimi boryka się najbliższe otoczenie, z czym muszą sobie radzić rośliny i zwierzęta. Aktorzy wcielili się w zwierzęta: lisa, lisicę, jeża, żabę, motyle, biedronki, pszczoły, nietoperza, zająca, ptaki, kota; nie zabrakło ludzi, którzy korzystają z uroków przyrody w scenerii lasu przygotowanej przez uczniów grupy projektowej. Wszyscy apelowali o wykazanie się zrozumieniem dla nieszczęść i skomplikowanych losów przyrody wynikających z różnorodnych konfliktów i problemów współczesnego świata. Zaakcentowali problemy dymiących kominów, smogu, ścieków, ogromnej ilości odpadów itp. Dostrzegli także problemy występujące w najbliższym otoczeniu. Zaprezentowali pomysły działań służących ratowaniu naszej planety. Przesłaniem była myśl skierowana do widzów: „…cokolwiek uczynimy naszej planecie, uczynimy sobie samym; zacznijmy od małych kroczków, a wspólnie uczynimy wielki krok dla wspólnego dobra…”. Uczniowie wykorzystując rymowanki przypomnieli wszystkim zasady segregacji odpadów

Następnie Piotr Miłoszewski – uczeń kl. II gimnazjum przedstawił prezentację multimedialną dotyczącą działań organizacji charytatywnej Polskiego Czerwonego Krzyża. Podczas swojego występu udowodnił, że jej działalność opiera się na najszlachetniejszych ideałach, jakie człowiek może stworzyć – ideałach, które służą poszanowaniu godności wszystkich ludzi, bez czynienia różnic i podziałów między nimi. Wszystkie one były częścią dekoracji w postaci chmur.

 

     W dalszej części uroczystości podsumowano wyniki konkursów o tematyce proekologicznej i prozdrowotnej. Pan Marian Wasierzyński – Prezes Zarządu Rejonowego PCK w Nowym Dworze Mazowieckimwraz z zaproszonymi gośćmi-fundatoramiwręczył nagrody i dyplomy w powiatowym konkursie dotyczącym profilaktyki antynikotynowej pod hasłem „Palenie szkodzi - wygraj zdrowie”.

 

W kategorii szkół podstawowych:

Wyróżnienie - Amelia Branicka kl 0, Pieścirogi

 

Kategoria kl. I-III

I miejsce -Julia Burzyńska, Budy Siennickie

II miejsce- Nikola Branicka, Stare Pieścirogi

III miejsce-Roksana Piotrowska, Wojszczyce

 

Kategoria kl.IV-VI:

I miejsce-Artur Wiśniewski, Stare Pieścirogi

II miejsce -Wiktor Trochimski, Emolinek

III miejsce -Natalia Mikulska, Popowo Borowe

 

W kategorii gimnazjum:

I miejsce-Piotr Miłoszewski, StarePieścirogi

II miejsce-Anna Bloch, Leoncin

III miejsce-Aleksandra Piecychna, Stare Pieścirogi

 

Wręczono także nagrody i dyplomy uczniom –laureatom konkursu organizowanego przez Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Płocku „Ptaki gatunków ginących”.

 

I miejsce: Karolina Myśleńska kl. Vb, Natalia Bombała z kl. Vb i Artur Wiśniewski z kl. Va

II miejsce: Kamil Jeżewski z kl. IVb

III miejsce: Piotr Kobuszewski z kl. Vb i Kamil Różalski z kl. III b gimnazjum

 

Warto zaznaczyć, że szkoła zajęła również I miejsce w konkursie na najlepiej pracujące Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody.

 

Podsumowano również szkolne konkursy plastyczne: „Czas na zdrowie” oraz „W kierunku natury”.W konkursie plastycznym zorganizowanym z okazji obchodów Dnia Ziemi pod hasłem„W kierunku natury”kolejne miejsca zajęły uczennice:

 

I miejsce Karina Wodeńskakl. II gimnazjum

II miejsce Natalia Bombała kl. V b

III miejsce Sandra Smosarska kl. IV b

 

     W konkursie plastycznym zorganizowanym z okazji obchodów Dnia Zdrowia pod hasłem „Czas na zdrowie” najlepsze prace wykonali:

I miejsce Natalia Bombałaz kl. Vb

II miejsce Dominik Latkowski z kl. IV a i Wiktoria Zalewska z kl. III b gimnazjum

III miejsce Aleksandra Piecychna z kl. III a gimnazjum

 

     Wszystkie konkursowe prace uczniów, historia PCK uwiecznionaw fotografii oraz informacje dotyczące sukcesów uczniów Zespołu Szkól nr 2 w Starych Pieścirogach w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia PCKna przestrzeni lat zostały zaprezentowane podczas wystawy w szkolnym korytarzu.

 

     Opiekę nad przygotowaniem uroczystości sprawowały: p. Joanna Maluchnik – opiekun grupy projektowej, p. Zofia Truszkowska – opiekun szkolnego Koła LOP, p. Hanna Golnik i p. Małgorzata Bendowska – szkolni opiekunowie PCK.

 

obejrzyj zdjęcia w galerii > [1] [2] [3] z [3]
 

do górydo góry