Sprawdź pocztęSprawdź pocztę    Napisz do nasNapisz do nas    Mapa serwisuMapa serwisu            
Szkoła Podstawowa
im. Księcia Józefa Poniatowskiego
w Starych Pieścirogach

AktualnościO SzkoleDla nauczycieliDla rodzicówDla uczniówRada PedagogicznaPomoc pedagogicznaDokumentyGazetka szkolnaUroczystościWydarzeniaWycieczkiSportKonkursy_TurniejeGaleriaBibliotekaKontakt

Jesteś tu: Strona głównaUroczystości

Uroczystość w Głusku

2018-09-15 

     15 czerwca w Światowym  Dniu HONOROWEGO KRWIODAWCY w Szkole Podstawowej im ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego w Głusku (z siedzibą w Nowych Grochalach) odbyła się miła uroczystość. Zgromadziła uczniów szkoły oraz dyrektorów szkól z powiatu nowodworskiego  panią Ewę Strzelczak ze Szkoły Podstawowej w Budach Siennickich, pana Cezarego Wiśniewskiego ze Szkoły Podstawowej w Starych Pieścirogach, opiekunów szkolnych kół PCK oraz zaproszonych gości wśród których obecny był pan Paweł Calak wicestarosta nowodworski, Henryk Mędrecki- sekretarz Urzędu gminy Leoncin, pani Natalia Pręgowska -inspektor ds oświaty w gminie Leoncin . Najbardziej oczekiwanym gościem szkoły i p. dyr. Irminy Tokarskiej – Iwaniuk była pani Honorata Krzywoń – Dyrektor Mazowieckiego Oddziału Okręgowego PCK w Warszawie.

 

     Po występie młodzieży z programem nawiązującym do święta w oficjalnej części prezes Zarządu Rejonowego PCK w Nowym Dworze Mazowieckim - Marian Wasierzyński razem z  Honoratą Krzywoń – dyrektor MOO PCK uhonorował odznaczeniami Polskiego Czerwonego Krzyża p. Ewę Strzelczak orazp. Cezarego Wiśniewskiego- za wkład pracy i wspomaganie organizacji PCK w wypełnianiu zadań statutowych oraz wspaniałą pracę z dziećmi w szkolnych kolach PCK .

Wręczono też dyplomy i podziękowania za całoroczna pracę - opiekunkom SK PCK Paniom: Hannie Golnik - od Zarzadu Okręgowego PCK w Warszawie, Justynie Suszkiewicz, Iwonie Kostro-Olechowskiej , Anicie Smolińskiej , Annie Drwęckiej , Annie Parulskiej od Zarządu Rejonowego PCK w Nowym Dworze Mazowieckim. Wręczono tez nagrody dla laureatów konkursu plastycznego ogłoszonego pod hasłem „PCK – 60 lat  honorowym krwiodawstwem „. I miejsce zajęła praca Karoliny Truchel ze Szkoły Podstawowej w Starych Pieścirogach. 

Uhonorowano znamienitych gości  Medalami 60-lecia Honorowego Krwiodawstwa PCK . Otrzymali je

dyr. Szkoły w Głusku -p. Irmina Tokarska – Iwaniuk, Paweł Calak – Wicestarosta nowodworski, Cezary Wiśniewski, Ewa Strzelczak -dyrektorzy wyróżnieni Odznaką Honorową PCK oraz Henryk Mędrecki -sekretarz gminy Leoncin. Uroczystość zakończył słodki poczęstunek ufundowany przez Urząd Gminy Leoncin.

Serdecznie dziękujemy za przemiłe przyjęcie i wspaniały pokaz dzieciaków .

 

Marian Wasierzyński

Prezes ZR PCK  Nowy Dwór Mazowiecki

 

foto galeria >Święto Niepodległości

2017-11-12 

     Jak co roku 11 listopada obchodziliśmy w naszym kraju Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły z  klas V i VII pod kierunkiem  p. Beaty Rączki i p. Ewy Ścisłowskiej przygotowali i wystawili przedstawienie.

 

     Inscenizacja opierała się głównie na recytowaniu wierszy i  śpiewie pieśni patriotycznych. Chór pod opieką  p. Danuty Białoruckiej wzruszył publiczność wykonując takie pieśni jak Rota, Białe Róże, Piechota, Żeby Polska było Polską. Podczas występu uczniowie przybliżyli postać Józefa Piłsudskiego wspominając jego zasługi. Pomogła w tym prezentacja multimedialna przygotowana przez uczniów klasy III gimnazjum: Wiktora Ścisłowskiego, Piotra Miłoszewskiego oraz Sarę Rudzińską. Również piękna scenografia stanowiła doskonałe tło do przedstawienia i poruszała wyobraźnię.                                                                                                                                       

     Uwięczeniem uroczystości był występ uczniów klasy I szkoły podstawowej, którzy w krakowskich strojach zatańczyli krakowiaka pod przewodnictwem p. Hanny Golnik. 

 

 obejrzyj zdjecia w galerii >Idźmy naprzód z nadzieją !

2017-10-10 

 

     Tak brzmiało tegoroczne hasło XVII Dnia Papieskiego, który obchodziliśmy 8 października. By uczcić to szczególne święto, uczniowie klas VI pod kierunkiem p. Doroty Sierzputowskiej przygotowali przedstawienie, którego akcja dzieje się w Tatrach. Grupa turystów (Karolina Myśleńska, Daria Rębecka, Ola Romanowicz i Kacper Zakrzewski) wędruje górskim szlakiem, podziwiając piękno tatrzańskiej przyrody. Niestety, Kacper nie chce iść dalej, bo jest bardzo zmęczony. Dzieci natrafiają na tablicę upamiętniającą pobyt Jana Pawła II w Tatrach. Ta informacja składnia wycieczkowiczów do wspomnień o naszym wielkim Rodaku, który nigdy nie tracił nadzieli i zawsze ufał Bogu. Przedstawienie zostało wzbogacone scenami ewangelicznymi z udziałem Jezusa (Krystian Piecychna) i Piotra apostoła (Dawid Bombalicki), poprzedzone tekstami narracyjnymi (narratorzy: Natalia Bombała i Daria Morawska) oraz recytacją (Wiktor Czajkowski). Piękna scenografia przygotowana przez p. Mariolę Ewę Zychora i p. Sławomirę Mazurkiewicz oraz prezentacja multimedialna, stanowiąca jednocześnie tło przedstawienia, na pewno przemówiły do wyobraźni widzów. Przeżyć dostarczył również chór szkolny pod batutą p. Danuty Białoruckiej, który zaśpiewał pieśni: „Błogosław duszo moja Pana”, „Zaufałem Panu”, „Barka”. Niemałych wzruszeń zapewniłtakże duet – Patrycja Rzeczkowska i Dawid Bombalicki, wykonując fragmenty pieśni „Jezus siłą mą” i „Nie bój się, wypłyń na głębię”.

     8 października uczniowie wystąpili w kościele św. Katarzyny przed wiernymi zgromadzonymi na Mszy św. o godz. 12 oraz 10 października przed społecznością uczniowską.

     „Odwagi! Ja jestem, nie bójcie się!” – powiedział Jezus, a św. Jan Paweł II pragnął uczynić nas świadkami nadziei. Pamiętajmy o tym i nigdy jej nie traćmy!

 

obejrzyj zdjęcia w galerii >

 PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

2017-10-07 

     

     Pierwszoklasiści  ze Szkoły Podstawowej im. Księcia Józefa Poniatowskiego od 4 października  2017r. są pełnoprawnymi uczniami. W tym dniu odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień, na który przybyli: ksiądz dziekan Jan Majewski, p. dyrektor Cezary Wiśniewski, p. wicedyrektor Barbara Jaskulska, wychowawczyni kl.0 –p. Danuta Leśniak, rodzice, dziadkowie oraz członkowie Samorządu Uczniowskiego.

Zgodnie z tradycją, pierwszaki musiały wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami, które pozwoliły im stać się prawdziwymi uczniami. Wspólnie śpiewały piosenki, recytowały wiersze, prezentowały to, czego już się nauczyły w murach szkoły.

Gdy zgromadzona publiczność wydała pozytywny werdykt, dzieci złożyły ślubowanie, a pan dyrektor za pomocą olbrzymiego ołówka pasował je na pełnoprawnych uczniów.

Ksiądz dziekan  modlił się za dzieci i dokonał poświęcenia ich tornistrów.

Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe akty ślubowania przypieczętowane własnym palcem, legitymacje szkolne - pierwszy ważny dokument w życiu dziecka oraz pamiątkowe - pokaźnych rozmiarów - kredki irożki obfitości wypełnione słodyczami.

Klasa wraz z wychowawczynią Hanną Golnik zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcia i w radosnym nastroju razem z gośćmi udała się do swojej sali na słodki poczęstunek - wspaniały tort przygotowany na tę okazję przez rodziców oraz inne pyszne łakocie.

 

 

obejrzyj zdjęcia w galerii >DO ZOBACZENIA NA INNYM SZLAKU ...

2017-06-23 

Dnia 20 czerwca 2017 roku 32 gimnazjalistów żegnało się ze szkołą. Uroczystość rozpoczęli polonezem, którego uczyli się pod kierunkiem pana Piotra Kowalskiego. Pan dyrektor Cezary Wiśniewski i burmistrz Nasielska Bogdan Ruszkowski skierowali do uczniów ciepłe słowa.

 

Charakter pożegnalny tego spotkania podkreślało przekazanie sztandaru oraz insygniów szkoły uczniom klasy drugiej i ślubowanie trzecioklasistów.

Niewątpliwie ważna część uroczystości to wręczenie świadectw ukończenia gimnazjum. Świadectwa z wyróżnieniem, dyplomy uznania i nagrody książkowe otrzymali: Alicja Pawlak, Kajetan Kiliś, Anna Rogatko i Magdalena Rutkowska. Rodzicom tych uczniów pan dyrektor wręczył listy gratulacyjne.

 

Książkami nagrodzono też pracę uczniów, którzy osiągnęli średnią ocen 4,5 oraz wzorowe zachowanie. Należą do nich: Oliwia Al-Saadi, Patrycja Felczak, Natalia Obidzińska, Natalia Piecychna i Paulina Marszałek.

 

Opiekunowie samorządu uczniowskiego /p. E. Tylińska, p. Piotr Kowalski/ wyróżnili młodzież zaangażowaną w pracę na rzecz społeczności szkolnej: A.Pawlak, P.Felczak, M.Żandarowską, M. Rutkowską, K. Wodyńską, P. Gumowskiego, K. Kilisia, M. Kobuszewskiego. Nie zabrakło też wyróżnień za liczne osiągnięcia sportowe. Podkreślano sukces Karoliny Kobrzyńskiej, która zajęła XI miejsce w skoku w dal w finale Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.  Dyrektor szkoły i wychowawcy zaakcentowali zaangażowanie niektórych rodziców w wieloaspektowe działania klas i szkoły. Podziękowania wręczyli: p. Barbarze Muzal, p. Edycie Kiliś, p.Marioli Kobrzyńskiej, p. Lidii i Markowi Pawlakom, p. Renacie Różalskiej i p. Ewie Krysińskiej.

Warto nadmienić, że nagrody książkowe dla uczniów zostały zakupione przez radę rodziców.

 

Bukietem wdzięcznych serc był ciekawy program artystyczny dedykowany wszystkim, którzy przez dziewięć lat czuli się odpowiedzialni za gimnazjalistów opuszczających mury naszej szkoły. Na scenie zabrzmiały słowa: "Dla czynów bez rozgłosu, z miłości spełnionych, /Niesiemy podziękowania z serc wdzięcznością przepełnionych". W towarzystwie unoszących się mydlanych baniek młodzież śpiewała piosenkę M. Szcześniaka "Jeden jest świat", podkreślając jedność materii i ducha. Przedstawicielka mam /p.Edyta Kiliś/ rozmawiała poetycko z synem o worku z muchomorkiem i małej rączce ukrytej w jej dużej dłoni. Dzisiaj Kajetan już rozumie, że ta duża dłoń też wówczas się bała, gdyż mama zawsze lęka się o przyszłość dziecka.

Zabawna opowieść o formowaniu ucznia prowadziła do refleksji dotyczącej młodości, która jest nie tylko wiekiem, ale też stanem ducha, jakością wyobraźni, siłą emocji i umiejętnością ciągłego zadziwiania się. Scenka "Po wywiadówce" przypominała, że szczęście może być blisko. Wiarygodnie rozbrzmiewały słowa piosenki "Barcelona", a ciekawa choreografia wprowadzała zebranych w radosny nastrój.

W programie optymistycznie brzmiały słowa zachęcające do zmieniania świata, spełniania marzeń, zapewniające o istnieniu w człowieku magicznej siły do dbania o czyste serce.

 Łzy pojawiły się, kiedy śpiewano o wspomnieniach zostających w murach naszej szkoły i czekającej przyszłości, już za murami dobrze znajomymi: "Jestem tu ostatni raz, jestem tu i żegnam Was".

Prawdziwie artystyczną puentą programu była choreografia do piosenki z mussicalu "Grease" "Pójdźmy razem".

Pożegnalny występ gimnazjalistów powstał pod kierunkiem wychowawców: p. Bożeny Majewskiej  i p. Doroty Sierzputowskiej oraz p. Barbary Sotowicz.

Sympatycznym akcentem, oprócz słów pożegnania, były upominki dla uczniów klas trzecich od kolegów z klasy drugiej.

Po części oficjalnej gimnazjaliści znakomicie się bawili.

 

Do zobaczenia na innym szlaku....

 

 

obejrzyj zdjęcia w galerii > [1] [2] [3] z [3]
 

do górydo góry