Sprawdź pocztęSprawdź pocztę    Napisz do nasNapisz do nas    Mapa serwisuMapa serwisu            
Szkoła Podstawowa
im. Księcia Józefa Poniatowskiego
w Starych Pieścirogach

AktualnościO SzkoleDla nauczycieliDla rodzicówDla uczniówRada PedagogicznaPomoc pedagogicznaDokumentyGazetka szkolnaUroczystościWydarzeniaWycieczkiSportKonkursy_TurniejeGaleriaŚwietlicaBibliotekaDZIENNIK UONET+Kontakt

Jesteś tu: Strona głównaWycieczkiKlasy 0-III SP

Wiosenna wycieczka do Płocka

2015-05-05 
Kliknij aby zobaczyć

     

     21 kwietnia 2015r., w dniu kiedy gimnazjaliści przystępowali do egzaminu, najmłodsi uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Starych Pieścirogach wraz z ze swoimi wychowawcami postanowili wybrać się na wiosenną wycieczkę.

Ich celem stało się miasto Płock.

            Tam, w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego, dzieci podziwiały grę aktorów w  spektaklu pt" Złota kaczka". Po zakończeniu barwnego widowiska uczestniczyły w zajęciach teatralnych. Mogły wejść na prawdziwą scenę, dotknąć kurtyny i rekwizytów użytych w przedstawieniu, zajrzały za kulisy teatru, obejrzały elementy scenografii z innych spektakli, weszły do pomieszczeń, w których m.in. charakteryzuje się aktorów. Zaskoczeni widokiem uczniowie z ciekawością słuchali opowieści przewodnika teatralnego.

            Następnie wszyscy udali się do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Płocku, aby zobaczyć wylegujące się w wiosennym słońcu zwierzęta egzotyczne. Podczas spaceru zabawy było co niemiara. Dzieci, mijając wybiegi ze zwierzętami, mogły też bawić się na urządzeniach rekreacyjnych ustawionych przy ścieżkach edukacyjnych. Dodatkowo, sprzyjająca, fantastyczna i ciepła pogoda wprawiła uczestników w znakomity nastrój.

 

 

Obejrzyj zdjęcia w galeriiNajmłodsi na wystawie LEGO

2015-02-15 

     

     Wiosna daje nieśmiało o sobie znać, oznacza to, że czas przygotować się do wycieczek. Na pierwszą z nich odważyli się najmłodsi uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Starych Pieścirogach. 10 lutego wyjechali do Warszawy na największą w Polsce wystawę budowli z klocków LEGO zorganizowaną na Stadionie Narodowym.

 

Kliknij aby zobaczyć

 

    Wspomniana wystawa  to niezwykłe wydarzenie, zarówno w skali naszego kraju jak i świata, łączące zabawę i edukację. Na powierzchni 2300m kw. umieszczono 10 tirów klocków oraz sprzętu. Skonstruowane eksponaty prezentują postacie, miejsca, a także wydarzenia znane z bajek czy filmów, jak również sceny historyczne oraz najsłynniejsze budowle architektoniczne – zarówno zabytkowe jak i współczesne. Zaprezentowano na niej także największą i najbardziej spektakularną budowlę z klocków w Polsce, a także jedną z największych na świecie. Budowlę, która pochłonęła ponad 500 000 klocków - ma 3 metry wysokości i 11 metrów długości. Mowa oczywiście o makiecie TITANICA wybudowanej w skali 1:25.

     Takie zestawienie pozwoliło, i to nie tylko najmłodszym zwiedzającym, na poszerzenie wiedzy z zakresu chociażby historii, geografii czy architektury.

     Podczas pobytu na Stadionie uczniowie mieli także możliwość zwiedzenia go. Tak więc pod kierunkiem przewodnika przemierzyli tzw. trasę piłkarza, poprzez wszystkie miejsca nie zawsze dostępne dla zwiedzających, np. loże prasowe i telewizyjne, sale konferencyjne, szatnie piłkarskie, miejsca odpoczynku piłkarzy. Dzieci  miały możliwość zasiadania na ławkach piłkarskich, na miejscach kibiców, obserwować z wysokości korony Stadionu jego  płytę, na której  przygotowywano lodowisko.

     
     Wszyscy uczestnicy zostali jakby zaczarowani pobytem w tak wspaniałym miejscu, gdyż w drodze powrotnej do domu wielu z nich, wyczerpanych wspaniałą zabawą, zasnęło.

GH

 

Obejrzyj zdjęcia w galeriiWycieczka magii i rozrywki

2014-12-11 

 

    9 grudnia 2014 roku uczniowie klasy I b, II a i II b wraz z wychowawczyniami - p. S. Mazurkiewicz, p. A. Kołakowską i p. A. Bandurską zaliczyli udaną wycieczkę do Legionowa. Celem wyjazdu było obejrzenie spektaklu pt. „Najsilniejszy motyl świata” wystawianego w Miejskim Ratuszu.

    Kliknij aby zobaczyć

   Po wspaniałym edukacyjnym przedstawieniu ruszyliśmy do regionalnego radia „Hobby”. Tam mieliśmy możliwość zobaczenia jak wygląda studio od środka i jaki sprzęt jest potrzebny do nadawania audycji radiowych. Wystąpiliśmy też na żywo na antenie radia  pozdrawiając naszą szkołę.

 

   Na zakończenie miłego spotkania właściciele przygotowali dla wszystkich dzieci drobne upominki. Maluchy wróciły do domu bardzo szczęśliwe.

 

 

Obejrzyj zdjęcia w galeriiNajmłodsi w Łazienkach

2014-11-13 

 


    13 listopada dzieci z klas  0a, 0b i Ia miały okazję uczestniczyć w warsztatach edukacyjnych zorganizowanych w  Muzeum Łazienki Królewskie, letniej rezydencji króla Stanisława Augusta. Dzieci podziwiały to niezwykłe i magiczne miejsce pełne bogactwa architektonicznego. Wysłuchały ciekawych opowieści oraz wzięły udział w zajęciach plastycznych.
    Wśród naturalnego otoczenia tworzącego ogrody, dzieci zobaczyły pływające na stawach kaczki-krzyżówki. Karmiły ziarnem sikorki bogatki, a wiewiórki same zjadały orzechy z ich rąk. Tylko paw nie miał humoru i nie pokazał swojego ogonu.
    Końcową atrakcją wycieczki był plac zabaw w Parku Żeromskiego. Każdy dla siebie znalazł ulubione miejsce: domek ze zjeżdżalnią, wóz strażacki, „rurowe telefony”, równoważnię, kręciołki. Bardziej odważni udawali pająki i wspinali się na dużą konstrukcję linową.
    Wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni wracali do szkoły.

 

Obejrzyj zdjęcia w galerii

 Spotkanie z królem Stanisławem

2014-10-31 

 

   Dzięki  uprzejmości  pani Asi Cholińskiej po raz kolejny uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni  na lekcję w Łazienkach Królewskich w Warszawie.

   Z wielką  ochotą, wspominając  zeszłoroczny pobyt w parku Łazienkowskim,  wybraliśmy  się tam ponownie. Spacer po jesiennym  parku, a zwłaszcza oswojone wiewiórki sprawiły nam  wiele radości. Mieliśmy okazję uczestniczyć w ciekawych warsztatach, które odbywały się w Pałacu Myślewickim oraz Pałacu Na Wyspie. Po zajęciach pani Ania, p. Sławka, p. Adriana i p.Beata zaprosiły nas na rurki z kremem… mmmm, pycha.  Z Łazienek udaliśmy się do Grobu Nieznanego Żołnierza, by w ten sposób uczcić listopadowe święto naszej ojczyzny.

Kliknij aby zobaczyć

 

Nie zabrakło też czasu na szaleństwa na placu zabaw. Radośni już czekamy na następną wyprawę.

 

Uczniowie klasy Ib , IIa i IIb  SP  z wychowawcami.

 

Obejrzyj zdjęcia w galerii _1

 

Obejrzyj zdjęcia w galerii _2

 

  [1] [2] z [2]
 

do górydo góry