Sprawdź pocztęSprawdź pocztę    Napisz do nasNapisz do nas    Mapa serwisuMapa serwisu            
Szkoła Podstawowa
im. Księcia Józefa Poniatowskiego
w Starych Pieścirogach

AktualnościO SzkoleDla nauczycieliDla rodzicówDla uczniówRada PedagogicznaPomoc pedagogicznaDokumentyGazetka szkolnaUroczystościWydarzeniaWycieczkiSportKonkursy_TurniejeGaleriaBibliotekaKontakt

Jesteś tu: Strona głównaWydarzeniaRok szkolny 2014/2015

Edukacja muzyczna w klasach O- III

2015-04-20 

   

   Kliknij aby zobaczyć  Już od kilku lat najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczą w spotkaniach z muzyką. Jest to całoroczny cykl edukacyjnych  programów  muzycznych prezentowanych przez Agencję Muzyczną MAT.
 

     W comiesięcznych koncertach przedstawiana jest szeroka gama zagadnień muzycznych.

     

     Formą przekazu tej wiedzy jest bajka słowno - muzyczna z udziałem dzieci. Uczniowie chętnie zgłaszają się do poszczególnych ról, dostają odpowiednie stroje i rekwizyty. Wspólnie z prowadzącym dają wszystkim wspaniałe przedstawienie. Pozwala ono w sposób szybki i niezauważalny przyswoić treści i przekazywaną wiedzę przez prowadzącego zajęcia i muzyków. Jest to niejednokrotnie jedyna szansa obcowania na żywo z muzyką, zobaczenia wielu instrumentów muzycznych i usłyszenia ich dźwięków.

 

     Podsumowaniem każdego spotkania jest konkurs wiedzy z nagrodami, który mobilizuje do czynnego i uważnego udziału w „koncertach muzycznych”. Lekcje takie są próbą zaszczepienia miłości do muzyki i gry na instrumentach muzycznych.

 

 

Obejrzyj zdjęcia w galeriiFull Power Spirit w naszej szkole

2015-03-13 
 

Kliknij aby zobaczyć

Każdy z nas jest do czegoś powołany,
ma pasje, marzenia, 
każdy snuje plany, 
bez względu na wiek
każdy może dać coś z siebie
"każdy" to oznacza mnie i ciebie. 

 

FPS_Światło Życie Solidarność

 


Dzień 12 marca 2015 r. zaczął się wyjątkowo.

 

Wstaliśmy rano ... i mogliśmy podziękować za prezenty, które  otrzymaliśmy ...  

Przyszliśmy do szkoły ... i już o godzinie 9.00 czekał na nas kolejny prezent - spotkanie z zespołem Full Power Spirit pod hasłem ZNAJDŹ POMYSŁ NA SIEBIE. 
 

Kliknij aby zobaczyć
 

     W hip - hopowym klimacie, zespół  wprowadził do naszej placówki nową pozytywną energię, podpowiedział jak żyć w sposób radosny – „w życiu wszystko trzeba przeżyć, dzień za dniem, tylko wiara daje siłę z pokorą przyjąć każde wydarzenie czy to sukces, czy niepowodzenie”.  Podsunął do rozważenia, indywidualną dla każdego, definicję szczęścia. Uświadomił jakimi jesteśmy szczęściarzami, jak wiele prezentów otrzymujemy każdego dnia: ŻYCIE, JEDZENIE, TALENTY, DRUGI CZŁOWIEK ! 

 

Kliknij aby zobaczyć Kliknij aby zobaczyć

 

 Kto z nami nie był, niech żałuje ! 

      

Kliknij aby zobaczyć

     

 

 

Za pomysł i zorganizowanie 

spotkania dziękujemy

księdzu Kamilowi Kowalskiemu.

 

 

 

 

 

 

Za wsparcie finansowe dziękujemy:

 

Państwu Monice i Marcinowi Chrustowskim
Panu Krzysztofowi Frąckiewiczowi 
Panu Piotrowi Kaczmarczykowi
Panu Pawłowi Miętek
Państwu Barbarze i Krzysztofowi Piątkowskim
Pani Edwardzie Wróbel
Panu Zdzisławowi Pietrzakowi
Panom Andrzejowi Sawickiemu i Witoldowi Estkowskiemu
Państwu Monice Chełkowskiej i Mariuszowi Szostakowi
Państwu Krystynie i Arkadiuszowi Sobczyńskim 


 

Kliknij aby zobaczyć
 

 

Dzięki takim gestom,
młodzież naszej szkoły mogła uczestniczyć
w niezwykłym wydarzeniu artystycznym 
i usłyszeć

Dobry Przekaz
i Dobry Bit.

 

 

 

 Za spotkanie dziękujemy zespołowi FULL POWER SPIRIT 

 

Pełna Moc Ducha

pozostanie w naszych serduchach … 

 jeszcze kilka zdjęć >

 

Full Power Spirit o pobycie u nasMALUCHY NA WARSZTATACH PLASTYCZNO - TECHNICZNYCH

2015-03-05 

    

     4 marca 2015 roku klasy O - III uczestniczyły w warsztatach plastyczno- technicznych. Były to odlewy gipsowe. Każde dziecko miało przygotowane, naczynie z gipsem, mieszadełko i formy. Po dolaniu wody przez prowadzących warsztaty, dzieci samodzielne mieszały gips. Następnie formy zostały napełnione rozrobionym gipsem i czekały na zastygnięcie. Potem dzieci wyciągały odlewy z form. 
 

     Na koniec każdy uczeń podpisywał swoje dzieło. Dzieci były bardzo przejęte i zadowolone ze swoich prac. Każdy uczestnik warsztatów wykonał 5 odlewów. 
 

     Prace te zostały zabrane do klas, gdzie czekają na wyschnięcie. Następnym etapem będzie pomalowanie wspaniałych dzieł na zajęciach plastycznych lub w domu z rodzicami. Warsztaty, które dzieci odbyły  stanowią kreatywną i atrakcyjną formę edukacji artystycznej. Rozwijają u dzieci wyobraźnię i pozwalają rozwijać zdolności plastyczne.

 

 

Obejrzyj zdjęcia w galeriiBIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

2015-03-02 

     „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” jest organizowany w dniu 1 marca, czyli w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, a jego idea to oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacja wiedzy na ten temat. Od godziny 12.00 plac parkingu przy Hali Sportowej w Nasielsku zaczął zapełniać się osobami w różnym wieku. Każdy z zapisanych uczestników otrzymał pakiet startowy, na który składał się numer startowy z logo Biegu i organizatorów oraz pamiątkowa koszulka z sylwetką jednego z trzech Żołnierzy Wyklętych:

• sierżanta Józefa Franczaka ps. „Lalek”

• majora Zygmunta Szendzielarza ps. „Łupaszka”

• Danuty Siedzikówny ps. „Inka” – sanitariuszki w 5. Brygadzie Wileńskiej Armii Krajowej,


     W taki dzień i takie wydarzenie należało rozpocząć tylko w jeden sposób – o godzinie 13.30 zabrzmiał „Mazurek Dąbrowskiego” odśpiewany wspólnie przez uczestników Biegu i licznie zgromadzonych widzów. Uroczystego otwarcia Biegi dokonał jego organizator, Burmistrz Nasielska – Pan Bogdan Ruszkowski, który wyraził pewność, że bieg „Tropem Wilczym” w Nasielsku zostanie przez nas wszystkich zapamiętany przede wszystkim w wymiarze historycznym, bo bardziej liczy się idea upamiętnienia tego dnia i jego bohaterów niż wynik sportowy.

 

     Głównym dystansem nasielskiej edycji „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” (tak, jak w innych miejscach w Polsce) był symboliczny dystans 1963 metrów, który upamiętnia rok śmierci ostatniego z Żołnierzy Wyklętych – widocznego na niektórych koszulkach sierżanta Józefa Franczaka ps. „Lalek”. Bieg odbył się na wyznaczonych trasach wokół i w okolicach Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Nasielsku w następujących kategoriach:

• bieg sztafetowy dla uczniów szkół podstawowych na dystansie 1963 metrów, w którym wzięły udział 4-osobowe sztafety (4 x 490,75 m),

• bieg indywidualny dla uczniów szkół gimnazjalnych na dystansie 1963 metrów,

• bieg główny na dystansie 1963 metrów,

• bieg główny na dystansie 5 km.

Udział w Biegu był dla uczestników bezpłatny. Łącznie we wszystkich kategoriach wystartowało około 200 osób. Najmłodszy uczestnik Biegu miał 9 lat, zaś najstarszy 57 lat. Wielu biegnących pojawiło się na trasie z elementami ubioru lub wyposażeniem, które podkreślało historyczny aspekt Biegu – np. biało-czerwone opaski na ramię, flagi państwowe. Jeden z uczestników biegł w swoim mundurze wojskowym, inny w stroju stylizowanym na mundur z okresu po II wojnie światowej. Wszyscy startujący szczęśliwie ukończyli Bieg, a na mecie otrzymali pamiątkowy medal oraz pakiet pamiątek związanych z tematyką Żołnierzy Wyklętych, m.in. opaskę odblaskową z logo Biegu oraz zestaw pocztówek i kalendarzyki z postaciami Żołnierzy Wyklętych. Jakkolwiek najważniejsze było uczczenie na sportowo pamięci Żołnierzy Wyklętych, dodatkowo uhonorowani zostali również najlepsi w każdej kategorii Biegu. Trzy najlepsze sztafety dziewcząt i chłopców oraz po trzy najlepsze uczestniczki i po trzech najlepszych uczestników w biegach indywidualnych otrzymali okolicznościowe statuetki i upominki ufundowane przez Burmistrza Nasielska – Pana Bogdana Ruszkowskiego, który również dokonał ich wręczenia.

Pomimo świecącego słońca odczuwało się chłodne podmuchy wiatru, więc w rozgrzaniu organizmu pomagały skutecznie gorąca herbata i ciastka. Elementem towarzyszącym Biegowi była zbiórka publiczna na budowę szkoły z polskim językiem nauczania w Łanowicach (wieś w dawnym województwie lwowskim; obecnie na Ukrainie w rejonie Samborskim) im. płk. Franciszka Niepokólczyckiego (Prezesa II Zarządu WiN).

 

WYNIKI „TROPEM WILCZYM. BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH”
Nasielsk, dn. 1 marca 2015 roku

 

BIEG UCZNIÓW SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH (dystans 1.963 m)

 

Chłopcy


1.Wojciech Buszko (Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Nasielsku)

2.Kacper Wiśniewski (Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Nasielsku)

3.Kamil Stępnowski (Zespół Szkół Nr 2 w Starych Pieścirogach)

 

Kliknij aby zobaczyć

 

BIEG GŁÓWNY NA DYSTANSIE 5 KM

Bogdan Makowski i Patryk Daniszewski wzięli udział w najdłuższym dystansie i ukończyli go otrzymując na mecie pamiątkowe medale 

 

 

Obejrzyj zdjęcia w galeriiUczą się, bawią ... to I B ...

2015-02-22 

 

     Na początku roku szkolnego posadziliśmy przy szkole własne drzewko, którym opiekujemy się cały czas.

 

   13 października 2014 roku mieliśmy  szczególną uroczystość- ślubowanie uczniów klas pierwszych. Tego dnia wszyscy byli ubrani elegancko, a na głowach mieli specjalne birety. Po programie artystycznym przedstawionym przez pierwszaków nastąpiła najważniejsza część uroczystości- pasowanie na uczniów naszej szkoły. Składaliśmy ślubowanie na sztandar szkoły. Na pamiątkę tej uroczystości otrzymaliśmy  legitymacje i pamiątkowe dyplomy. Aby nam się dobrze wiodło w szkole i abyśmy otrzymywali same piątki i szóstki, ksiądz proboszcz poświęcił nasze tornistry. Również rodzice nie zapomnieli o swoich milusińskich, przygotowali dla nas upominki.

 

   12 listopada nasza klasa brała czynny udział w szkolnych uroczystościach Święta Niepodległości. Wystąpiliśmy wspólnie z Ia, śpiewając ludową piosenkę „Krakowiaczek jeden”. Przed występem uczyliśmy  się słów i melodii piosenki, wykonaliśmy wianuszki i czapki. W czasie uroczystości pani śpiewała z nami.

 

   Od października nasza klasa wspólnie z innymi dziećmi uczestniczy co miesiąc w  „Koncertach muzycznych”. Jest to bajka słowno - muzyczna z udziałem dzieci. Pozwala ona w sposób szybki i niezauważalny przyswoić przekazywane treści, daje szansę rozwoju wrażliwości i estetyki dzieci oraz możliwość poznania różnych instrumentów muzycznych.

 

  27 listopada bawiliśmy się przy muzyce na zabawie andrzejkowej.

 

  Dbamy o swoją klasę i często robimy dekoracje plastyczne i techniczne, które ją ozdabiają(choinki, lampiony, bombki z tektury, bałwanki, aniołki…).

 

   W szkole dostajemy owoce i warzywa, które nam smakują. Postanowiliśmy zrobić sałatki owocowe i warzywne z produktów przygotowanych w domu. Musieliśmy zachować higienę przy pracy. Potem zjedliśmy ze smakiem zrobione smakołyki.

 

   Od października dostajemy trzy razy w tygodniu mleko w kartonikach. Bardzo je lubimy.

 

   Mamy też fluoryzację. Przynosimy szczoteczki, dostajemy specjalny żel i czyścimy zęby około 5 minut. Wiemy, że potem będziemy mieli zdrowsze zęby.

 

  Odwiedza nas też pani pedagog. Prowadzi z nami różne zajęcia na temat bezpieczeństwa.

 

  19 grudnia 2014 roku do naszej klasy przyszedł Mikołaj z prezentami. Tego dnia mieliśmy klasową wigilię. Rodzice przygotowali dla nas stół wigilijny i poczęstunek. Składaliśmy sobie życzenia i śpiewaliśmy kolędy. Największą radość sprawiło  nam otwieranie prezentów. Potem był czas na zabawę nowymi zabawkami.

 

  12 grudnia bawiliśmy się na zabawie karnawałowo - walentynkowej. Niektórzy z nas byli poprzebierani za różne postacie.

 

 

Obejrzyj zdjęcia w galerii [1] [2] [3] z [3]
 

do górydo góry