Sprawdź pocztęSprawdź pocztę    Napisz do nasNapisz do nas    Mapa serwisuMapa serwisu            
Szkoła Podstawowa
im. Księcia Józefa Poniatowskiego
w Starych Pieścirogach

AktualnościO SzkoleDla nauczycieliDla rodzicówDla uczniówRada PedagogicznaPomoc pedagogicznaDokumentyGazetka szkolnaUroczystościWydarzeniaWycieczkiSportKonkursy_TurniejeGaleriaBibliotekaKontakt

Jesteś tu: Strona głównaBiblioteka

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

2018-04-26 

     Bibliotekarz p. Aneta Kopańska w tygodniu poprzedzającym 23 kwietnia 2018 roku umieszczała w różnych miejscach szkoły informacje dotyczące Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

 

     Uczniowie klasy II gimnazjum z p. Bożeną Majewską przygotowali krótki program. W świąteczny poniedziałek odwiedzali klasy, przybliżając uczniom kataloński zwyczaj obdarowywania bliskich książką i różą w dniu patrona regionu – świętego Wojciecha.

     Młodzież opowiadała różne ciekawostki dotyczące książek z całego świata. Głos  zabrała Encyklopedia. Słownik ortograficzny zapewniał, że zna reguły pisowni. Atlas i Album zachęcali do zwiedzania świata, a Baśnie zapraszały do fantastycznych krain.

    Wędrująca grupa obdarowywała książkami i zakładkami do książek tych, którzy w przygotowanym konkursie okazali się najlepsi.

   Zajrzyj do galerii zdjęć, a poznasz najuważniejszych słuchaczy prezentowanego programu. Może odnajdziesz wśród nich siebie?

 

     Zajrzyj do biblioteki.

Tam książka na pewno na Ciebie czeka, nie tylko w dniu jej święta.

 

foto galeria >UWOLNILIŚMY KSIĄŻKI

2017-05-31 
     W dniach 15-26 maja 2017 roku w naszej szkole w przestrzeń korytarzy zawitały wędrujące książki. Zgromadzono je w korytarzu głównym.Dla zainteresowanych przygotowano dwa kąciki czytelnicze. Uczniowie mogli oglądać książki, czytać podczas przerw i zabierać je do domu. Każda pozycja była oznakowana.
   Pan dyrektor Cezary Wiśniewski i pani wicedyrektor Barbara Jaskulska spotykali się z dziećmi przy uwolnionych książkach. Zachęcali do udziału w akcji,opowiadali o swoich spotkaniach z różnymi utworami i czytali uczniom.
   Stoiska bookcrossingowe budziły zainteresowanie.O akcji informowały gazetki i plakaty.O pomoc można było poprosić przedstawicielki przedsięwzięcia: Patrycję Felczak, Natalię Obidzińską, Alę Pawlak, Natalię Sterbicką, Olę Wierzbicką. Sylwię Zagumny,które wyróżniały się koszulkami z logo akcji.

  Wędrowanie książek było możliwe dzięki ich ofiarodawcom - nauczycielom,dzięki którym zgromadzono zbiór 68 woluminów. Aktualnie półka bookcrossingowa znajduje się w sali polonistycznej. Zachęcamy do korzystania z niej!Książki znów wyjdą na korytarze w październiku.

  Dobrymi duchami akcji były: p.Aneta Kopańska i p.Bożena Majewska,które mają nadzieję, że ich pomysł przyczynił się do upowszechniania czytelnictwa i rozwijania kompetencji czytelniczych.

 
   Dyrektor szkoły dziękuje wszystkim ofiarodawcom książek.
 
Podziękowanie zamieszczamy na stronie szkoły.
 
 
Kliknij aby zobaczyć
 
 
 KSIĄŻKA WCIĄŻ WĘDRUJE DALEJ

2017-04-05 

 

     W  dniu 5 kwietnia 2017 do klasy 0 – III ponownie zawitał  „Tajemniczy kuferek” z lekturami. Lektury z kuferka to nowości naszej szkolnej biblioteki prezentowane przez uczniów klasy II c.

 

Kliknij aby zobaczyć

     Książkę  „Rekreacje Mikołajka” , której autorami są René GoscinnyJean-Jacques Sempé prezentowała Zuzanna Józefowicz. Treścią książki są przygody Alcesta najlepszego przyjaciela Mikołajka, dla którego pechowo zakończyła się zabawa w myśliwego.

 

Kliknij aby zobaczyć

 

Dominika Kołodziejska przybliżyła dzieciom lekturę „Pięciopsiaczki” Wandy Chotomskiej. Książka opowiada o życiu pewnej rodziny kochającej zwierzęta, gdzie pojawiły się młode pieski. Było ich aż 5, czyli pięciopsiaczki, każdy piękny i inny niż wszystkie.

 

 

Kliknij aby zobaczyć

     „Błyszczący sterowiec” napisali Katarzyna Deberny, Katarzyna Płoszaj, Wiesław Firek w 150 –tą rocznicę urodzin Pierre’a de Coubertin. Opowiada o jego życiu, tradycji olimpijskiej oraz o różnych dyscyplinach współczesnego sportu. Jest to lektura dla dzieci młodszych.

 

Zachęcamy do wypożyczania tych i innych pozycji

ze szkolnej biblioteki.

 

kilka fotek w galerii >Baśniowe postaci zachęcają do czytania książek !

2017-03-11 


     7 marca 2017 roku pani Jolanta Piórkowska wyczarowała wśród swoich uczniów (kl.IIa) Kopciuszka (DominikaTruchel), Calineczkę (Olga Obidzińska), Królewnę Śnieżkę (Adrianna Makowska), Czerwonego Kapturka (Natalia Orłowska), Szewczyka Dratewkę (Mikołaj Ołtarzewski). Baśniowe postaci odwiedziły kolegów z klas 0-III szkoły podstawowej. Prezentowały kostiumy przygotowane przez rodziców. Do literackiej zabawy wkradł się chochlik i pozamieniał książki. Tak więc bohaterowie czytali fragmenty nie swoich baśni. Dzieci odgadywały tytuły utworów i świetnie odpowiadały na pytania związane z czytanymi tekstami.

 

 

obejrzyj zdjęcia w galerii > [1] [2] [3] z [3]
 

do górydo góry