Sprawdź pocztęSprawdź pocztę    Napisz do nasNapisz do nas    Mapa serwisuMapa serwisu            
Szkoła Podstawowa
im. Księcia Józefa Poniatowskiego
w Starych Pieścirogach

AktualnościO SzkoleDla nauczycieliDla rodzicówDla uczniówRada PedagogicznaPomoc pedagogicznaDokumentyGazetka szkolnaUroczystościWydarzeniaWycieczkiSportKonkursy_TurniejeGaleriaBibliotekaKontakt

Jesteś tu: Strona głównaKonkursy_Turnieje

"Świat oczami młodych" - wyniki konkursu

2017-12-07 

     

     W czerwcu 2017r. uczniowie  gimnazjum i szkoły podstawowej pod opieką p. Zofii Truszkowskiej i p. Hanny Golnik przystąpili do ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Świat oczami młodych” pod hasłem „Czas na zdrowie”. Do udziału w konkursie zostały zgłoszone 3 najlepsze projekty znaczków pocztowych  z gimnazjum i 3 ze szkoły podstawowej.

   W listopadzie uczestnicy konkursu i opiekunowie otrzymali dyplomy.

 

 • Morawska Daria kl. VI b
 • Wiśniewski Artur kl.VI a
 • Dalecki Bartosz kl. VII
 • Jodłowski Jakub kl. II gimnazjum
 • Miłoszewski Piotr kl. III gimnazjum
 • Wodeńska Karina kl. III gimnazjum

DYPLOM SP
DYPLOM GIMNAZJUM

Wyróżnienie w diecezjalnym konkursie plastycznym

2017-11-28 

     „Idźcie i głoście z Maryją” – 100 lecie objawień w Fatimie (październik 2017) – to hasło konkursu plastycznego dla uczniów klas IV – V SP organizowanego przez Akcję Katolicką Diecezji Płockiej, do którego przystąpiła uczennica naszej szkoły.  Honorowy patronat nad konkursem objął J.E. Biskup Płocki Piotr Libera.

Wyróżnienie w konkursie (etap diecezjalny) otrzymała Sandra Smosarska uczennica klasy V b.
Nad przebiegiem w naszej szkole czuwała pani katechetka Mariola Ewa Zychora.

 


DYPLOM

"ŚWIAT OCZAMI MŁODYCH"

2017-06-30 

Od 6 lipca prosimy o głosowanie  na prace uczniów z naszej szkoły w konkursie

 

Kliknij aby zobaczyć

 

     W celu przybliżenia młodzieży tematyki zdrowego stylu życia, na który składa sie przede wszystkim odpowiednie żywienie oraz aktywność fizyczna  Fundacja Banku Ochrony Środowiska z siedzibą w Warszawie oraz Poczta Polska S.A. pod patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej, Ministerstwa Kultury  i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Infrastruktury i Budownictwa  ogłosiły konkurs na przygotowanie  projektu znaczka pocztowego do hasła „Czas na zdrowie”. Konkurs ma charakter ogólnopolskiej rywalizacji pomiędzy placówkami edukacyjnymi.

 

Ocenie podlega praca konkursowa według następujących kryteriów:

 

 • estetyka wykonania;
 • pomysłowość i oryginalność;
 • zgodność pracy z tematyką konkursową;
 • możliwość wykorzystania jako wzoru dla znaczka pocztowego;
 • opis jej koncepcji i opis przeprowadzenia konkursu w placówce.

 

Organizatorzy przewidują przyznanie trzech nagród głównych w postaci wydania w październiku 2017 r. przez Pocztę Polską S.A. 3 znaczków pocztowych w formie arkusika trzy-znaczkowego w nakładzie nie mniejszym niż 80 tysięcy sztuk zaprojektowanym przez Pocztę Polską S.A. na podstawie prac konkursowych, którym przyznano nagrody główne, przyznanie nagród rzeczowych oraz  wyróżnienia dla 10 prac.

 

Prace konkursowe będą również poddane ocenie internautów i w wyniku głosowania przeprowadzonego na stronie konkursu przyznana zostanie specjalna nagroda internautów.

 

Rozpocznie się 6 lipca 2017 r. o godzinie 12:00,

a zakończy 20 lipca 2017 r. o godzinie 12:00.

 

Każda osoba, która chciałaby zagłosować na projekty konkursowe musi po zalogowaniu na stronie  konkursu http://oczamimlodych.pl/  wybrać jednorazowo 4 prace !

 

Tylko wtedy system zaakceptuje oddany głos jako ważny.

 

Nagroda internautów zostanie przyznana uczestnikowi, którego praca konkursowa uzyska najwięcej głosów w głosowaniu Internautów, a która nie została nagrodzona lub wyróżniona przez Komisję Sędziowską.

 

Z naszej szkoły do udziału w konkursie zostały zgłoszone 3 najlepsze prace z gimnazjum i 3 ze szkoły podstawowej.

 

obejrzyj prace w galerii >

 

Wszystkich prosimy o głosowanie na prace z naszej szkoły !!!

 

                                                                                                          Z.Truszkowska, H.GolnikI miejsce dla gimnazjum w Powiatowym Konkursie "Z Przyrodą na Ty"

2017-06-07 

 

     W dniu 5 czerwca 2017r uczniowie  z kl. II  gimnazjum : Sara Rudzińska i Mikołaj Łyczkowski  reprezentowali naszą szkołę w Powiatowym Konkursie „Z Przyrodą na Ty” zorganizowanym pod patronatem Ligi Ochrony Przyrody przez Społeczne Gimnazjum STO w Ciechanowie.

Konkurs składał się z dwóch etapów: I – drużynowy ( w formie ustnej)  i II – indywidualny ( w formie pisemnej).

 

Sprawdzano wiedzę uczniów dotyczącą następujących zagadnień:

 

 • rozpoznawanie okazów drzew z natury,
 • rozpoznawanie gatunków roślin, bezkręgowców i kręgowców objętych w Polsce ochroną,
 • rozpoznawanie odgłosów zwierząt,
 • formy ochrony przyrody ze szczególnym uwzględnieniem parków narodowych,
 • rozpoznawanie stref roślinności naturalnej na Ziemi,
 • ekologia, ochrona środowiska i przyrody.

 

W konkurencji z uczniami z innych gimnazjów nasi  uczniowie zajęli indywidualnie miejsca:

 

I – Sara Rudzińska i II – Mikołaj  Łyczkowski, co w łącznej klasyfikacji pozwoliło ulokować  nasze gimnazjum na I miejscu.

 

 

Opiekunem uczniów była p. Zofia Truszkowska.

 

Zwycięzcom gratulujemy :)

 

 Kliknij aby zobaczyć

Kliknij aby zobaczyć

 Cała Polska listy pisze ...

2017-06-06 

 

 

Udział w ogólnopolskiej  akcji „Listy dla Ziemi”

 

  W odpowiedzi na zaproszenie Wydziału Środowiska i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Miejskiego w Nasielsku  uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Zofii Truszkowskiej wzięli udział w akcji „Listy dla Ziemi” organizowanej przez Fundację Ekologiczną Arka.

 

Na specjalnych egzemplarzach papieru listowego wykonanego z makulatury chętni uczniowie z klas V i VI szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum pisali listy.  Łącznie w akcji wzięło udział  47 uczniów.

 

W pracach uczniów dominowały zagadnienia dotyczące odpowiedniej gospodarki odpadami, segregacji odpadów, recyklingu, palenia śmieci w piecach domowych itp. Pisząc listy dzieci i młodzież zachęcają dorosłych do ekologicznego stylu życia. Pokazują i wyjaśniają, jak można zmienić swoje codzienne przyzwyczajenia z korzyścią dla zdrowia i środowiska naturalnego. Listy dla Ziemi urzeczywistniają to, czego młodzi oczekują:  by ludzie zachowali piękne środowisko naturalne i dobre zdrowie.

Listy zostały zaprezentowane w formie gazetek ściennych na szkolnym korytarzu. Dzięki temu idea działań ekologicznych łączy wiele osób, rozbudza postawę odpowiedzialności za najbliższe otoczenie.

Uczestnicząc w akcji szkoła wzięła udział w konkursie na najpiękniejszy List dla Ziemi 2017. W pierwszym (szkolnym ) etapie najciekawszy okazał się list napisany przez Aleksandrę Romanowicz z kl. V b .

 

W drugim etapie konkursu spośród wszystkich nadesłanych listów jury wybierze finałową 100. W specjalnej konkursowej aplikacji na stronie Listów dla Ziemi na portalu Facebook (www.facebook.com/fundacjaarka) zostanie przeprowadzone głosowanie internautów, którzy wybiorą najpiękniejszy list. Głosowanie na Facebooku odbędzie się od 7 – 25 września. 

  [1] [2] [3] z [3]
 

do górydo góry