Sprawdź pocztęSprawdź pocztę    Napisz do nasNapisz do nas    Mapa serwisuMapa serwisu            
Szkoła Podstawowa
im. Księcia Józefa Poniatowskiego
w Starych Pieścirogach

AktualnościO SzkoleDla nauczycieliDla rodzicówDla uczniówRada PedagogicznaPomoc pedagogicznaDokumentyGazetka szkolnaUroczystościWydarzeniaWycieczkiSportKonkursy_TurniejeGaleriaBibliotekaKontakt

Jesteś tu: Strona głównaKonkursy_Turnieje

Konkursu Wiedzy o Marii Skłodowskiej-Curie

2018-04-26 

     We czwartek 5 kwietnia 2018r. w Szkole Podstawowej nr1 im. Konstytucji 3 Maja odbył się II etap gminnego Konkursu Wiedzy o Marii Skłodowskiej-Curie. Konkurs skierowany był do uczniów klas VII szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Wzięli w nim udział uczniowie czterech szkół podstawowych, w tym uczniowie naszej szkoły: Zuzanna Goszczyńska i Bartosz Dalecki. Zostali oni wyłonieni spośród uczniów klasy VII, którzy przystąpili do rywalizacji w I etapie konkursu 22 marca 2018r. II etap odbył się na zasadach teleturnieju telewizyjnego „Jeden z dziesięciu”. W trzech rundach prowadzący zadawał kolejno uczestnikom po jednym pytaniu. Do ostatniej, czwartej rundy przeszło troje najlepszych uczestników, w tym Bartosz. Jego szeroki zakres wiedzy na temat życia i osiągnięć naszej rodaczki doprowadził Bartosza do zwycięstwa. Troje najlepszych uczestników otrzymało nagrody książkowe, dyplomy i gromkie brawa od kibicującej widowni.

 

Opiekunem uczestników była p. Joanna Maluchnik.

 

foto >Eliminacje gminne XXXXI Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka za nami!

2018-04-04 

     Od wielu lat uczniowie naszej szkoły biorą udział w Konkursie Recytatorskim Warszawska Syrenka. Jego celem jest wyłonienie młodych talentów recytatorskich naszej gminy oraz propagowanie i popularyzacja literatury wśród dzieci i młodzieży.

     27 marca bieżącego roku w Nasielskim Ośrodku Kultury odbył się finał gminny, w którym wzięli udział uczniowie z klas 0 - III, IV – VII  oraz gimnazjaliści z terenu naszej gminy. Uczestników oceniało jury w składzie: Barbara Modzelewska, Iwona Pęcherzewska i Artur Gotz (aktor teatralny i filmowy, wokalista).

Naszą szkołę reprezentowało 8 uczniów z klas 0 - VI .

     W kategorii klas 0 –III nasza uczennica Karolina Truchel ( klasa I) zajęła drugie miejsce, które wywalczyła urzekającą deklamacją wiersza J. Brzechwy Leń ( opiekun Hanna Golnik).

W kategorii klas IV- VII najlepsi okazali się Maria Brzezińska ( klasa IV a) i  Kacper Zakrzewski (klasa VI a). Marysia zajęła trzecie miejsce, pięknie recytując wiersz D. Wawiłow Wędrówka, a Kacper uplasował się na drugim miejscu, zachwycając jury ekspresyjną deklamacją humorystycznego wiersza L. J. Kerna O rodzicach ( opiekun Dorota Sierzputowska).

 

     Gratulujemy zwycięzcom!

 

Fotki z eliminacjiKONKURS BIBLIJNY 2018

2018-03-05 

     W dniu 01.03.2018 roku odbył się na terenie naszej szkoły konkurs biblijny dla uczniów klas IV-VI SP "EWANGELIA WG ŚW.MATEUSZA" i  "Benedictus" dla GIM oraz kl.VII SP ,"ŚW. STANISŁAW KOSTKA - ŻYCIE I PRZESŁANIE". Do konkursu przystąpiły szkoły z Nasielska, Pieściróg, Nowego Miasta, Strzegocina. W miłej atmosferze 15 uczestników przystąpiło do sprawdzenia swoich wiadomości. Komisja w skład której weszli  ks. Jan Majewski, ks. Tadeusz Jabłoński, ks. Andrzej Zych, katecheci: Grażyna Głogowska, Ewa Kamińska, Justyna Kołakowska, Agnieszka Wróblewska, Mariola Ewa Zychora.

 

Wyniki konkursu  biblijnego:
 

1. Żabik Franciszek

2. Chmurski Szymon

3. Smosarska Sandra

4. Szymańska Maja

5. Chyńska Agata

6. Wodyńska Natalia

7. Chełchowski Bartosz

8. Ciesilski Bartosz

9. Romanowicz Magdalena

 

Wyniki ,,Benediktus,,:
 

1. Piątkowska Klaudia

2. Zielińska Magdalena

3. Liberadzka Julia

4. Rostkowska Martyna

5. Konopa Karolina

6. Oleszkiewicz Oliwia

   

     Dwie pierwsze osoby  z jednego jak i z drugiego konkursu będą reprezentowały nasz dekanat w Płocku na etapie diecezjalnym. 

 

 

foto galeria >"Świat oczami młodych" - wyniki konkursu

2017-12-07 

     

     W czerwcu 2017r. uczniowie  gimnazjum i szkoły podstawowej pod opieką p. Zofii Truszkowskiej i p. Hanny Golnik przystąpili do ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Świat oczami młodych” pod hasłem „Czas na zdrowie”. Do udziału w konkursie zostały zgłoszone 3 najlepsze projekty znaczków pocztowych  z gimnazjum i 3 ze szkoły podstawowej.

   W listopadzie uczestnicy konkursu i opiekunowie otrzymali dyplomy.

 

  • Morawska Daria kl. VI b
  • Wiśniewski Artur kl.VI a
  • Dalecki Bartosz kl. VII
  • Jodłowski Jakub kl. II gimnazjum
  • Miłoszewski Piotr kl. III gimnazjum
  • Wodeńska Karina kl. III gimnazjum

DYPLOM SP
DYPLOM GIMNAZJUM

Wyróżnienie w diecezjalnym konkursie plastycznym

2017-11-28 

     „Idźcie i głoście z Maryją” – 100 lecie objawień w Fatimie (październik 2017) – to hasło konkursu plastycznego dla uczniów klas IV – V SP organizowanego przez Akcję Katolicką Diecezji Płockiej, do którego przystąpiła uczennica naszej szkoły.  Honorowy patronat nad konkursem objął J.E. Biskup Płocki Piotr Libera.

Wyróżnienie w konkursie (etap diecezjalny) otrzymała Sandra Smosarska uczennica klasy V b.
Nad przebiegiem w naszej szkole czuwała pani katechetka Mariola Ewa Zychora.

 


DYPLOM

 [1] [2] [3] z [3]
 

do górydo góry