Sprawdź pocztęSprawdź pocztę    Napisz do nasNapisz do nas    Mapa serwisuMapa serwisu            
Szkoła Podstawowa
im. Księcia Józefa Poniatowskiego
w Starych Pieścirogach

AktualnościO SzkoleDla nauczycieliDla rodzicówDla uczniówRada PedagogicznaPomoc pedagogicznaDokumentyGazetka szkolnaUroczystościWydarzeniaWycieczkiSportKonkursy_TurniejeGaleriaBibliotekaDZIENNIK UONET+Kontakt

Jesteś tu: Strona głównaKonkursy_Turnieje

"Otrograficzna Corrida" - nasi laureaci.

2019-06-15 

  Uczniowie klas IV - VIII przystąpili do I Gminnego Konkursu Ortograficznego "ORTOGRAFICZNA CORRIDA" organizowanego przez Szkołę Podstawową w Popowie Borowym we współpracy z Miejsko - Gminną Biblioteką Publiczną w Nasielsku pod patronatem burmistrza Nasielska.Lauretami szkolnych eliminacji zostali :

 

 w I  kategorii uczniów klas IV - VI:

 - Malwina Dąbrowska - kl.VI b,

 - Karolina Różalska - kl.VI a,

 - Justyna Niedzielska - kl.VI a.

 

W II kategorii uczniów klas VII - VIII :

 - Daria Morawska - kl.VII b,

 - Natalia Bombała - kl.VII b,

 - Zuzanna Jędrzejewska - kl.VIII.

 - Bartosz Zmysłowski - kl.VII a.

   

    W dniu 10 czerwca br. odbyły się eliminacje gminne.Miło nam poinformować, że w I kategorii Malwina Dąbrowska zajęła I miejsce. Zaś w II kategorii Bartosz Zmysłowski II miejsce, Daria Morawska III miejsce.

 

  Gratulujemy młodzieży oraz ich polonistce

p. Dorocie Sierzputowskiej.


Dyplom Malwina Dabrowska
Dyplom Bartosz Zmysłowski
Dyplom Daria Morawska

"Warszawska Syrenka" - sukces Karoliny :)

2019-03-30 

     

     Gratulujemy Karolinie Różalskiej- uczennicy klasy VI a za zajęcie I miejsca w 42. Konkursie Recytatorskim "Warszawska Syrenka" i reprezentowanie gminy Nasielsk podczas finału w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie.

 

 

W gminnych zmaganiach sukces osiągnęły również Karolina Truchel / kl.II/ i Natalia Ostrowska /kl.I a/,zajmując II miejsce.



Eliminacje szkolne do 42. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka

2019-03-24 

         W piątek, 22 marca 2019 roku odbyły się eliminacje szkolne do 42. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka Wzięło w nich udział 15 uczniów z klas I- VII, którzy zaprezentowali wybrane utwory literackie. Jury w składzie: p. wicedyrektor Barbara Jaskulska - przewodnicząca, p. Adrianna Kołakowska i p. Aneta Kopańska, oceniając recytatorów, wzięło pod uwagę następujące kryteria: dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę mowy, ogólny wyraz artystyczny oraz czas występu. Wśród najlepszych znalazło się 8 recytatorów, którzy będą reprezentować naszą szkołę podczas eliminacji gminnych  27 marca 2019 roku w Nasielskim Ośrodku Kultury.

Wśród zwycięzców znaleźli się:

  • Natalia Ostrowska kl. I a,    Jan Brzechwa Żuk
  • Karolina Truchel kl. II,     Jan Brzechwa Jeż, który zaspał
  • Eliza Zdanowicz kl. II,    Zbigniew Baryła Wiosenna łąka
  • Maria Brzezińska kl. V,    Jan Brzechwa Włos
  • Karolina Różalska kl. VI a,    Katarzyna Zychla Dziewczynka tańcząca z wiatrem
  • Kacper Zakrzewski kl. VII a,    Adam Mickiewicz Komar, niewielkie licho
  • Natalia Bombała kl. VII b,    Tadeusz Różewicz Odnaleźć samego siebie
  • Dawid Bombalicki kl. VII b,    Ludwik Jerzy Kern Dialog z pluskwą

        Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod kierunkiem pań: Jolanty Piórkowskiej, Hanny Golnik, Bożeny Majewskiej oraz Doroty Sierzputowskiej. 

     

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i trzymamy kciuki !


foto galeria >



Konkrs LOP "Mój las"

2019-03-07 

     W dniu 5 marca  2019r. w Pułtusku odbyło się podsumowanie etapu regionalnego XXXII edycji ogólnopolskiego konkursu pod hasłem „Mój las” organizowanego przez Ligę Ochrony Przyrody.

 

Główne cele konkursu to:

- poszerzenie wiedzy przyrodniczo- ekologiczno-leśnej,

- promowanie walorów przyrodniczo- turystycznych lasów.

 

Z naszej szkoły udział wzięli uczniowie w dwóch kategoriach wiekowych:

Kategoria I:  klasy I- III szkoły podstawowej

Kategoria II : klasy IV- VI szkoły podstawowej
 

W I kategorii wiekowej temat konkursu
to „Moja ulubiona pora roku w lesie”,

w kategorii II  „Mieszkania leśnych zwierząt”.

 

Nagrodzeni zostali nastepujący uczniowe:

 

 Klasa Ib :

Maja Ciarka – I miejsce

Emil Koczara – II miejsce

Opiekun : Sławomira Mazurkiewicz


Klasa II:

Damian Łosiewicz – II miejsce

Karolina Truchel- III miejsce

Hanna Rączka- wyróżnienie

Opiekun:Hanna Golnik

 

Klasa III:

Piotr Kostrzewa- wyróżnienie

Opiekun:Adrianna Kołakowska

 

Klasa VIb:

Sandra Smosarska- II miejsce

Opiekun:Zofia Porosa


Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom :)

 

fotki i dyplomy >



Sukcesy w konkursie "Mój ulubiony ptak"

2018-12-22 

W dniu 11 grudnia 2018r w Pułtusku odbyło się podsumowanie konkursu 

na temat „Mój ulubiony ptak”.

 

 

Konkurs organizowany był przez Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Płocku w ramach realizacji X edycji programu ornitologicznego Ligi Ochrony Przyrody pt.: „Pozwólmy ptakom mieszkać obok nas”.

 

Główne cele konkursu to:

- poznanie gatunków ptaków i ich siedlisk,

- zwrócenie uwagi na zagrożone gatunki ptaków,

- zapoznanie z formami ochrony ptaków w Polsce.

 

Uczniowie mogli wybrac formę pracy: plastyczną lub fotograficzną.  

 

Opiekunami byli nauczyciele: Zofia Porosa i Katarzyna Kowalczyk

 

W finale uczniowie  zajęli wysokie lokaty:

 

I miejsce : Roksana Rzeczkowska z kl. VIII

II miejsce: Karolina Bryśkiewicz z kl. VIII

II miejsce : Alicja Ciosek z kl. VIII

II miejsce: Olga Obidzińska z kl. IVa

III miejsce : Kacper Ostrowski z kl. IVc

                                                                       

Zwycięzcom gratulujemy.

 

dyplomy uczestników >



 [1] [2] [3] [4] [5] [6] z [6]
 

do górydo góry