Sprawdź pocztęSprawdź pocztę    Napisz do nasNapisz do nas    Mapa serwisuMapa serwisu            
Szkoła Podstawowa
im. Księcia Józefa Poniatowskiego
w Starych Pieścirogach

AktualnościO SzkoleDla nauczycieliDla rodzicówDla uczniówRada PedagogicznaPomoc pedagogicznaDokumentyGazetka szkolnaUroczystościWydarzeniaWycieczkiSportKonkursy_TurniejeGaleriaBibliotekaKontakt

Jesteś tu: Strona głównaWydarzenia

AKCJA - SEGREGACJA!

2018-10-03 

Kliknij aby zobaczyć

 

UDZIAŁ W JUBILEUSZOWEJ AKCJI SPRZĄTANIE ŚWIATA
– POLSKA W TYM ROKU POD HASŁEM
„AKCJA- SEGREGACJA! 2 X WIĘCEJ, 2 X CZYŚCIEJ” w dniach 21-22-23 WRZEŚNIA

 

Celem tegorocznej edycji jest wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów.

 

To bardzo ważne ze względu na lepsze wykorzystywanie zasobów, które „zamrażamy” w odpadach oraz poszanowanie środowiska, oszczędność energii i wody. Ale jest to istotne także ze względu na konieczność osiągnięcia przez polskie gminy poziomu 30% recyklingu już w tym roku, a przez Polskę poziomu 50% recyklingu odpadów z gospodarstw domowych już za dwa lata, w roku 2020. Aktualnie z gospodarstw domowych do recyklingu trafia ok. 13% odpadów, a musimy w ciągu dwóch lat zacząć zbierać ich poprzez selektywną zbiórkę trzykrotnie więcej!

 

Akcję „Sprzątanie świata – Polska” potraktowaliśmy jako wspólną lekcję poszanowania środowiska i jego zasobów. Uczniowie naszej szkoły posprzątali okolice szkoły. Poza tym wykonali plakaty, które zostały rozwieszone na szkolnym korytarzu.

 

foto galeria >SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANIĄ WIOLETTĄ PIASECKĄ

2018-09-22 

    W dniu 20 września 2018 roku w naszej szkole gościła autorka wierszy, baśni i wzruszających opowieści. Z panią Wiolettą Piasecką spotkali się uczniowie klas 0-4. Spotkanie było możliwe dzięki współpracy pań: B.Majewskiej i D.Sierzputowskiej z Miejsko – Gminną Biblioteką Publiczną w Nasielsku.

 

    Wyjątkowego Gościa powitano brawami i małą niespodzianką-recytacją zabawnego wiersza "PODWÓRKOWE PLOTECZKI" przygotowanego przez klasę 4a, pod kierunkiem p.Bożeny Majewskiej. O scenografię zadbała p.Danuta Leśniak, nawiązując do utworu "MAŁA  CYGANECZKA". Nasza szkolna bibliotekarka p.Aneta Kopańska przygotowała tablicę informacyjną.

 

    Uroczyste spotkanie podkreślało 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Pisarka mówiła głównie o swojej najnowszej książce "IGNAŚ" z serii opowieści patriotycznych. Bohaterem utworu jest Ignacy Jan Paderewski: pianista, kompozytor, działacz niepodległościowy, polityk i mąż stanu. Autorka wzruszająco opowiadała o czteroletnim Ignasiu, który obiecał aresztowanemu za udział w powstaniu styczniowym ojcu, że będzie kimś i zrobi coś dla Polski. Fabuła utworu ukazuje drogę realizacji marzenia zrodzonego w chwili, gdy rosyjski bicz zranił plecy, głowę i policzki dziecka kurczowo trzymającego się zabieranego ojca.

 

   Podczas spotkania nie zabrakło też rywalizacji w konkursach. Pani Wioletta nagradzała zwycięzców wróżbami. Zaproponowała też pacynkowy teatrzyk do jednego ze swoich wierszy.

 

    Uczniowie podziękowali pisarce bukietem kwiatów i brawami. Symboliczną różę wręczyli także pani Izabeli Mazińskiej z Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Nasielsku, dzięki której ten dzień stał się wyjątkowy.

 

    To było piękne spotkanie, któremu towarzyszyło nie tylko wzruszenie, ale też baśniowość i zabawa. Stanowiło też okazję do zakupu książek pani Wioletty Piaseckiej. Jej utwory z wpisaną dedykacją znajdują się teraz w wielu domach naszych uczniów i szkolnej bibliotece.

 

foto galeria >KOSTKA znaczy WIĘCEJ

2018-09-16 
  Pod takim hasłem 15 września 2018 roku odbyła się 36. Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży Przasnysz - Rostkowo. Z naszej szkoły wzięło w niej udział 48 osób.
 
    Przed wyjazdem do Przasnysza spotkał się z nami ksiądz proboszcz Sławomir Wiśniewski, który zachęcał do wspólnej modlitwy i pobłogosławił nas na trud pielgrzymowania.
 
  Z Przasnysza dekanat nasielski wyruszył w grupie 16. Wędrując do Rostkowa w ROKU ŚW.STANISŁAWA KOSTKI I ROKU STULECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI, dziękowaliśmy Bogu za naszego patrona, syna polskiej mazowieckiej ziemi. W deszczu i wietrze nieśliśmy też swoje prywatne intencje.
 
    Msza święta odbyła się na placu przy sanktuarium naszego patrona w Rostkowie w świetle przebijających się promieni słonecznych. Przewodniczył jej ksiądz biskup Mirosław Milewski. Kazanie wygłosił ksiądz Kamil Kowalski, były wikariusz naszej parafii. Odwołując się do dziecięcych marzeń każdego człowieka, przybliżał świętość, do której jesteśmy powołani.
 
   Piękna oprawa liturgiczna, możliwość spowiedzi w niecodziennych warunkach... to wzruszało małe i większe serca.
 
    Naszej szkolnej wspólnocie przewodniczyły:
p.E.Zychora, B.Jaskulska i p.B.Majewska.
 


" 303 - BITWA O ANGLIĘ "

2018-09-16 
  W dniu 13 września 2018 roku uczniowie klas VII,VIII i III gim. obejrzeli w nasielskim kinie Niwa film "303 - Bitwa o Anglię", który wprowadził ich w tematykę lektury powieści A. Fiedlera "Dywizjon 303".
   
     Akcja brytyjsko - polskiej produkcji rozgrywa się w czasie bitwy o Anglię, podczas II wojny światowej, kiedy to Royal Air Force przegrywa z Luftwaffe walkę w przestworzach. Brytyjczykom na pomoc przybywają polscy piloci, weterani pragnący walczyć w obronie ojczyzny nawet poza jej granicami.Jest rok 1940, a w pamięci i sercach lotników zapisało się już wiele tragicznych obrazów z okupowanej Polski.
 
  Inicjatorki kinowej lekcji języka polskiego (p.D.Sierzputowska i p.B.Majewska) i historii (p.E.Tylińska) zachęcają do obejrzenia polskiego filmu "Dywizjon 303", który w nasielskim kinie już w październiku.


WITAMY CIĘ, NASZ PATRONIE , SYNU MAZOWIECKIEJ ZIEMI

2018-09-16 
   W diecezji płockiej trwa peregrynacja relikwii i obrazu św. Stanisława Kostki. Ma to związek z trwającym Rokiem św. Stanisława Kostki z okazji 450. rocznicy jego śmierci.    
    W dniu 12 września 2018 roku nasza szkoła uczestniczyła w powitaniu relikwii i mszy świętej koncelebrowanej o godz.9.00 Zawierzaliśmy Bogu, za wstawiennictwem św.Stanisława, siebie i rodziny, swoje drogi do świętości.
    Szczególnie dziękujemy uczniom, którzy aktywnie włączyli się w oprawę liturgiczną mszy świętej i asystowali podczas wprowadzenia do kościoła tego, który "do wyższych rzeczy jest stworzony".
 
 


 [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] z [9]
 

do górydo góry