Sprawdź pocztęSprawdź pocztę    Napisz do nasNapisz do nas    Mapa serwisuMapa serwisu            
Szkoła Podstawowa
im. Księcia Józefa Poniatowskiego
w Starych Pieścirogach

AktualnościO SzkoleDla nauczycieliDla rodzicówDla uczniówRada PedagogicznaPomoc pedagogicznaDokumentyGazetka szkolnaUroczystościWydarzeniaWycieczkiSportKonkursy_TurniejeGaleriaBibliotekaDZIENNIK UONET+Kontakt

Jesteś tu: Strona głównaWydarzenia

NOC BIBLIOTEK

2019-10-08 

     Kto czyta, nie błądzi. Wiedzą to uczniowie naszej szkoły, dlatego  44 osoby  wzięły udział w V ogólnopolskiej Nocy Bibliotek, która odbyła się  4.10.2019 roku w godzinach 17-20. Tegoroczne hasło brzmiało: ZNAJDŹMY WSPÓLNY JĘZYK”.

 

     Tę literacką imprezę rozpoczęliśmy w sposób niekonwencjonalny. Zamiast ciszy, która towarzyszy odwiedzającym biblioteki, była zabawa integracyjna „Ja, ty ,my” oraz głośne wypowiedzenie wspomnianego hasła.

    Młodsza grupa (klasy 1-3) uczestniczyła w warsztatach literackich, poznając ciepłą historię o przyjaźni rudego spaniela z rudowłosym chłopcem  oraz ich perypetie po przeprowadzce do miasta. Postacie to tytułowi bohaterowie komiksu „Ptyś i Bill”. Dzieci w dyskusji po obejrzeniu adaptacji filmowej przeżywały radości i smutki rodziny, która przygarnęła psa ze schroniska. Swoje przeżycia wyraziły, wykonując piękne prace plastyczne.

     Starsi uczniowie(kl.7) podczas szkolnej Nocy Bibliotek zaakcentowali  85.rocznicę urodzin i 50.rocznicę śmierci Marka Hłaski. Obejrzeli  prezentację o pisarzu i przeczytali opowiadanie „Okno”, zastanawiając się, czy „świat to jest właśnie kilka takich samych pokoi”, w których mieszkają samotni ludzie wykonujący rutynowe czynności.

     Wiele radości dostarczyła gra w karty „Flirtowanie z Hłaską”, na których znajdowały się cytaty z prozy pisarza. Okazało się, że wspólny język można znaleźć także dzięki literaturze.

       Podczas spotkania nie zabrakło ciasteczek i cukierków.

     Nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła do Nocy Bibliotek. Głównymi pomysłodawcami  były: B. Majewska, D.Sierzputowska, A.Kopańska wspierane przez wszystkich członków zespołu do spraw upowszechniania czytelnictwa. Wyjątkowymi gośćmi spotkania był pan dyrektor Cezary Wiśniewski i przewodnicząca rady rodziców pani Katarzyna Ziemiecka.

 

foto galeria >Europejski Dzień Języków

2019-10-07 

     Europejski Dzień Języków (European Day of Languages) jest obchodzony w całej Europie corocznie 26 września. Jest to międzynarodowe święto, które zostało ustanowione z inicjatywy Rady Europy w 2001 roku. Ma na celu zachęcenie Europejczyków do poszerzania wiedzy na temat kultury państw oraz nauki języków obcych – nieważne, czy po to, by łatwiej znaleźć pracę, móc porozumieć się na zagranicznym wyjeździe, poznać obcą kulturę, czy też dla samej satysfakcji z opanowania nowego języka. Z okazji tego dnia organizowane są różne wydarzenia – konkursy językowe, zabawy, programy telewizyjne i radiowe. My z tej okazji wykonaliśmy plakaty dotyczące języków obcych oraz prezentacje multimedialne. 


Dawid Bombalicki kl.VIII b 
 

Zapraszamy do foto galerii >Pielgrzymka Przasnysz - Rostkowo

2019-09-14 

   

    Dzieci naszej parafii i szkoły jak co roku wzięły udział w Pielgrzymce Dzieci i Młodzieży Przasnysz-Rostkowo. 14 września pod okiem ks. Artura Ciuby i pani katechetki M.E.Zychora ruszyliśmy pogłębiać swoją wiarę i odnowić swojego ducha. Hasłem pielgrzymki było "nie-JESTEM-sam".

 

A oto niektóre chwile

pielgrzymki na zdjęciach >

 

Jednocześnie włączyliśmy się do akcji "Szczoteczka i pasta do zębów dla dzieci z Czadu"  W dniach 9-14.09.2019 nasza szkoła wzięła udział w możliwości zebrania i przekazania szczoteczek i past do zębów dla dzieci z Czadu. Dar ten dzieci złożyły w Rostkowie przed ołtarzem. NARODOWE CZYTANIE 2019

2019-09-13 

     Nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w Narodowym Czytaniu. Zgłoszenie do udziału w tej akcji zostało opublikowane na stronie www.prezydent.pl.  W dniu 10 września 2019 roku czytaliśmy i słuchaliśmy jednej z polskich nowel "Katarynki" B.Prusa. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie wypożyczenia kostiumów przenoszących nas w atmosferę II połowy XIX wieku. Przygotowane rekwizyty obrazowały świat przedstawiony w prezentowanym utworze.

     Lektorami byli uczniowie, których twarze utrwalił obiektyw fotograficzny. Wśród osób czytających nie zabrakło pani dyrektor i nauczycieli.

 

B. Majewska, D. Sierzptowska

 

Zapraszamy do galerii >Smaczne śniadanko w zeróweczce..., mniam...

2019-04-29 

     Wtorek - 29 kwietnia 2019r. - słoneczna pogoda i dzieci gromadka. W kl.0b od rana wszyscy się krzątają, tu stoły, tu miski, tarki, deski i noże. Każdy do pracy się bierze, a orkiestra w brzuszkach gra tra la la.

   

Na razie w zerówkowej kuchni kroją szczypiorek, ścierają jajka, rozdrabniają twarożek. Zapach w klasie… Ach! W myślach zgoda, że obudził w każdym głoda. Tak się dłuży to szykowanie, a my chcemy już śniadanie!

 

      Jeszcze trochę śmietanki, lub majonezu, szczypta soli, szczypta pieprzu, no i oczywiście posiekany szczypiorek. Już jest. Ale pyszne! Ale zdrowe!

           

Tak to było, moi mili, na naszym śniadaniu,

a ten pomysł wszystkim polecamy.

 

smaczne fotki > [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] z [12]
 

do górydo góry