Sprawdź pocztęSprawdź pocztę    Napisz do nasNapisz do nas    Mapa serwisuMapa serwisu            
Szkoła Podstawowa
im. Księcia Józefa Poniatowskiego
w Starych Pieścirogach

AktualnościO SzkoleDla nauczycieliDla rodzicówDla uczniówRada PedagogicznaPomoc pedagogicznaDokumentyUroczystościWydarzeniaWycieczkiSportKonkursy_TurniejeGaleriaŚwietlicaBibliotekaDZIENNIK UONET+Kontakt

Jesteś tu: Strona głównaWydarzenia

"Zaelektryzowani" z wizytą w naszej szkole

2020-02-21 

     Chemia i fizyka to nie tylko regułki książkowe, których trzeba się nauczyć, ale to także wiedza praktyczna, która może nam się przydać w życiu codziennym. W grudniu 2019 r. do naszej szkoły przyjechała grupa animatorów z grupy „Zaelektryzowani” z Lublina. Panowie zaprezentowali interaktywny spektakl. Celem pokazu było przybliżenie tajników fizyki i chemii w bardzo prosty i atrakcyjny sposób, zrozumiały dla tych najmłodszych i najstarszych uczniów szkoły.

    Podczas tej niecodziennej lekcji nasi goście zaprezentowali widowiskowe eksperymenty i doświadczenia związane z naukami przyrodniczymi. Wśród nich znalazły się: wybuchowa zabawa z wodorem, nadmuchiwanie powietrzem rękawa foliowego, ciekawe właściwości ciekłego azotu. Poza tym nasi uczniowie mogli dowiedzieć się, jak można wytworzyć chmurę, otrzymać wodór oraz jakie zagrożenia niesie za sobą nieznajomość właściwości substancji chemicznych. Różne rekwizyty i substancje sprawiły, że mogliśmy się poczuć jak w prawdziwym laboratorium.

     Eksperymenty przysporzyły uczniom wiele śmiechu, zwłaszcza ten, w którym sprawdzane były właściwości helu przy użyciu balonika, z jednoczesnym powtarzaniem zdania i śpiewaniem fragmentu piosenki – ,,zmiana głosu”. Tego dnia nasi koledzy i koleżanki przemówili innym głosem. Dużą atrakcją dla naszych uczniów była możliwość aktywnego uczestnictwa w pokazie i doświadczenia na własnej skórze zjawisk przyrody. Panowie przekazali nam trudną wiedzę z fizyki i chemii z elementami humoru oraz zadbali o to, aby nikt na widowni się nie nudził. Co ważne, uczestnicy pokazu zwrócili uwagę na kwestie bezpieczeństwa przy samodzielnej próbie wykonywania doświadczeń – więc nie próbujcie tego sami bez pozwolenia i opieki nauczycieli i rodziców!

 

foto galeria >"Świat na Ciebie czeka, Panie" Jasełka 2019

2019-12-27 

     Apel bożonarodzeniowy w tym roku szkolnym zgromadził społeczność szkolną  na sali gimnastycznej ,aby  razem spotkać się w atmosferze świątecznej i przypomnieć sobie co jest najważniejsze w Święta Bożego Narodzenia. O treść spotkania zadbali uczniowie  - artyści : Monika Ostrowska kl VIII, Kacper Zakrzewski kl VIII, Natalia Bombała kl VIII, Agata Piętka kl VIII, Daria Rębecka kl VIII, Filip Olszewski kl V, Weronika Milewska kl V, Tomasz Madoń kl V, Julia Pawlak kl VIII, Karolina Różalska kl VII. Wszystko to było przeplatane pięknym śpiewem  naszego chóru.

Nad całością czuwały pani D. Sierzputowska, B. Sotowicz,M. Zychora.

 

foto galeria >Oj się działo !

2019-11-30 

     Andrzejki to czas wesołej zabawy, która nie ominęła również naszych uczniów. A wszystko zaczęło się o godzinie  dziewiątej 26 listopada bieżącego roku. W sali gimnastycznej, która na ten wyjątkowy dzień została pięknie udekorowana, zebrali się najmłodsi – uczniowie z klas 0-III wraz z wychowawcami. Przybyli w pięknych, kolorowych strojach. Najpierw przystąpiono do zadań specjalnych! Trzecioklasiści zmierzyli się w biegach z klockami. Musieli wykazać się nie tylko szybkością, ale i spostrzegawczością. Drugoklasiści zostali poproszeni do tańca z balonami. Ta konkurencja wymagała wielkiego skupienia i koordynacji ruchowej. Niełatwe zadanie mieli pierwszoklasiści. Andrzejkowa stonoga musiała pokonać tor przeszkód i jak najszybciej dotrzeć do mety. Wreszcie przyszedł czas na najmłodszych- zerówkowiczów. Taniec w rytm muzyki i zajęcie wolnego krzesła wymagało nie lada  szybkości. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami, które wręczył p. dyrektor Cezary Wiśniewski. Po zadaniach konkursowych przyszedł czas na tańce. Nie zabrakło „kaczuszek” i pociągu, który jechał „byle nie do Warszawy”. Zabawa dla najmłodszych zakończyła się przed  godziną jedenastą. Wszyscy w świetnych humorach wrócili do klas.

 

     Po południu bawili się uczniowie klas IV- VIII. Na parkiecie było tłoczno, a wszyscy szaleli w rytm dyskotekowych „kawałków”. Nowy sprzęt nagłaśniający zakupiony przez Radę Rodziców spisał się znakomicie. Przez cały dzień czynna była „Szkolna kawiarenka”. Uczniowie mogli zakupić wyborne ciasta i babeczki z „andrzejkowa wróżbą”.

 

     Samorząd Uczniowski składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie imprezy. Na naszych Uczniów i Nauczycieli zawsze można liczyć !

 

kilka fotek >Spotkanie z autorką serii o Filipku

2019-11-24 

     22 listopada 2019 roku, po zainicjowanej przez p.Bożenę Majewską tygodniowej promocji twórczości Małgorzaty Strękowskiej – Zaremby, dla uczniów  klas I – V  nadeszła  niecodzienna chwila – spotkanie z autorką. Pisarkę przywitał dyrektor szkoły p.Cezary Wiśniewski.

 

   Pani Małgosia opowiadała o Filipku Zaskrońcu, bohaterze cyklu utworów, który jest wulkanem energii , a jego głowa kryje mnóstwo niepoprawnych pomysłów (oczywiście w opinii dorosłych!).Chłopiec nie rozumie dziewczyn, nie wyraża zgody na taką sprawiedliwość, jakiej uczą w szkole.

 

   Obecna wśród nas laureatka wielu prestiżowych nagród wspominała także o literackiej Basi („Złodzieje snów”) mającej kłopot ze snem i przeżywającej rozstanie swoich rodziców oraz rodzinie, która przypadkowo znalazła się w zapomnianej, zanurzonej w zieleni osadzie (”Lilana”).

 

   Pisarka czytała fragmenty swoich utworów i odpowiadała na pytanie dzieci. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i scenerii, o którą zadbała p. Aneta Kopańska. Wicedyrektor szkoły p.  Barbara Jaskulska podziękowała p. Małgorzacie Strękowskiej-Zarembie za interesujące zachęcenia zebranych do poznawania świata ukazanego w utworach i p. Izabeli Mazińskiej , która ,reprezentując Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Nasielsku, zaproponowała to niecodzienne wydarzenie. Do podziękowań dołączyły dzieci, wręczając Gościom kwiaty.

 

   Po spotkaniu zainteresowane osoby mogły zakupić książki i otrzymać autograf.

 

   Wszystkich uczniów zapraszamy do biblioteki szkolnej. Znajdziecie tam nowiutkie książki z dedykacją, które zakupiła nasza najcudowniejsza na świecie Rada Rodziców. 

 

DZIĘKUJEMY :)

 

fotki ze spotkania >Sprzątanie świata i nie tylko ...

2019-11-24 

    W dniach 20-23 września 2019r  uczniowie naszej szkoły włączyli się do corocznej akcji "Sprzątanie Świata". To wspólna lekcja poszanowania środowiska, której celem jest promowanie nieśmiecenia i podniesienie poziomu świadomości ekologicznej. Polega ona  na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Temat tegorocznej edycji to 

 

"Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!". 

 

    Uczniowie naszej szkoły wykonali plakaty związane z tym hasłem pod kierunkiem Zofii Porosa. Zostały one rozwieszone na szkolnym korytarzu w celu rozpropagowania akcji wśród uczniów naszej szkoły.

 

     Należy też zwrócić uwagę na fakt, że w bieżącym  roku  Fundacja Nasza Ziemia  obchodzi 25-lecie. W ramach akcji „Sprzątanie świata - Polska 2019” fundacja zorganizowała  zbiórkę niepotrzebnych telefonów komórkowych. Uczniowie naszej szkoły zebrali 51telefonów . Fundacja Nasza Ziemia komisyjnie zewidencjonuje telefony od nas otrzymane i odsprzeda je spółce Greenfone. Znana będzie wartość otrzymanych od nas telefonów. Środki pozyskane dzięki podarowanym Fundacji telefonom przeznaczone będą na realizację prowadzonego przez Fundację Nasza Ziemia programu Zielona Stopa Filantropa, którego celem jest modernizacja sprzętu AGD w placówkach służących dzieciom lub osobom starszym oraz promowanie i zwiększanie efektywności energetycznej. Dzięki zbiórce spełniamy jeszcze inny cel - nie zaśmiecamy planety Ziemi.

 

     W ramach podsumowania akcji w gminie Nasielsk, 8 uczniów naszej szkoły – członków Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody z klas VII a i VIIb skorzystało z zaproszenia do  Pruszkowa w celu obejrzenia programu edukacyjno – artystycznego z zakresu ochrony środowiska pt. „Eko- logika” z cyklu „Zielona Polska”. Wyjazd zorganizowany był przez  Urząd Miejski w Nasielsku – Wydział Środowiska i Rozwoju Obszarów Wiejskich. Uczestnikami byli uczniowie szkół, które włączyły się w akcję „Sprzątanie świata”. Wyjazd odbył się w dniu 5 listopada pod opieką Zofii Porosa i Hanny Golnik.

 

     Dzięki podjętym działaniom nauczyliśmy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów i będziemy stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami. Nasz udział w akcji  jest dowodem na to, że chcemy żyć w czystym środowisku.

 

fotorelacja > [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] z [13]
 

do górydo góry