Sprawdź pocztęSprawdź pocztę    Napisz do nasNapisz do nas    Mapa serwisuMapa serwisu            
Szkoła Podstawowa
im. Księcia Józefa Poniatowskiego
w Starych Pieścirogach

AktualnościO SzkoleDla nauczycieliDla rodzicówDla uczniówRada PedagogicznaPomoc pedagogicznaDokumentyGazetka szkolnaUroczystościWydarzeniaWycieczkiSportKonkursy_TurniejeGaleriaBibliotekaKontakt

Jesteś tu: Strona głównaWydarzenia

SPOTKANIE Z ABSOLWENTKĄ

2018-02-19 

   19 lutego gościliśmy absolwentkę naszej szkoły Anię Łuczyńską. Ania jest absolwentką Wyższej Szkoły Zawodowej Kosmetyki  i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie oraz właścicielką salonu kosmetycznego „No i pięknie lash & nail room”.  Spotkała się ona z uczniami klasy Va, Vb, VII i III gimnazjum. Spotkanie to było kolejnym krokiem w realizacji przedsięwzięcia Sary Rudzińskiej, która promuje zdrowy styl życia w ramach uczestnictwa w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia organizowanej przez PCK.

Piękne i zdrowe paznokcie oraz delikatna skóra to marzenie każdego z nas. Nasze dłonie zawsze są odsłonięte i narażone na działanie takich czynników zewnętrznych jak wiatr, zimno, słońce, zanieczyszczenia środowiska oraz chlorowanej wody, substancji chemicznych i detergentów, dlatego bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja zarówno w domu jak i w gabinecie kosmetycznym. Mówi się, że paznokieć Ci prawdę powie....paznokcie odzwierciedlają bowiem kondycje naszego organizmu. 

Zmienione lub brzydko wyglądające paznokcie są niestety najczęściej efektem naszych zaniedbań. Właściwa pielęgnacja i odpowiednio wykonane zabiegi przywrócą im ładny wygląd.

Nie tylko paznokcie ale także skóra naszych dłoni powinna być zadbana. Tylko wówczas nasze dłonie będą stanowiły wizytówkę.

 

Ania zaprezentowała nowoczesne, skuteczne, wykonywane  z zachowaniem pełnej higieny i z zastosowaniem wysokiej jakości kosmetyków zabiegi pielęgnacyjne skóry, a szczególnie dłoni.  Każdy uczestnik spotkania otrzymał próbkę kosmetyku do rąk. Uczestniczył też w instruktażu rozprowadzania kremu na dłoniach. Uczniowie byli bardzo zadowoleni ze spotkania.

 

Bardzo dziękujemy Ani za to, że zechciała przyjechać do nas 

podzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami.


 

foto galeria >KONKURS RECYTATORSKI

2018-02-16 

 

   W ramach prowadzonej przez ucz. Sarę Rudzińską akcji zdrowotnej  do okręgowego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia 16 lutego zorganizowano dla uczniów klas 0-I i II-III konkurs recytatorski pod hasłem „Każdy Ci to powie - najważniejsze jest zdrowie”.

Celem konkursu było kształtowanie wrażliwości na piękno ojczystego języka i promowanie zdrowego stylu życia oraz rozbudzanie zainteresowań literackich i prozdrowotnych. Ta forma popularyzacji poezji i rozbudzanie aktywności uczniów pozwala na odkrywanie i rozwijanie uzdolnień artystycznych wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły.

 

Do konkursu zgłoszono 20 uczniów. Każdy z nich recytował wybrany przez siebie utwór poetycki o tematyce dotyczącej zdrowia. Występy oceniało obiektywne Jury oraz zgromadzona na sali publiczność szkolna, a wśród niej przybyli rodzice.

 

Po burzliwych obradach wyłoniono najlepszych.

 

Kategoria kl.  0 - I

 

I m -Truchel Karolina z kl. I

II m - Kraśniewska Natalia z kl. I

III m - Sochocki Filip z kl. I

 

 

Kategoria kl. II - III

 

I m - Sekutowicz Oliwia z kl.IIIa

I m -Truchel Dominika z kl. IIIa

 

II m - Orłowska Natalia z kl. IIIa

II m  - Rutkowska Alicja z kl.II

 

III m - Rosłońska Marika z kl.IIIb

III m - Mierzejewska Magdalena z kl. II

 

 

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy !!!

 

zdjęcia w galerii >

 AKTYWNY NASTOLATEK

2018-02-16 

   Na początku lutego, Sara Rudzińska wraz z opiekunami, w ramach przygotowań do kolejnego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia zorganizowała szkolny konkurs plastyczny „Aktywny nastolatek” pod hasłem „Sport- Lubię to!”.      Celem konkursu była promocja aktywnego spędzania czasu wolnego i zachęcenie do aktywności fizycznej oraz kształtowanie postaw i zachowań prozdrowotnych. Za pomocą konkursu starała się uświadomić młodzieży jaki jest wpływ uprawiania sportu nie tylko na ładną sylwetkę, ale również na poprawę wydolności fizycznej, wzrost odporności, lepsze samopoczucie oraz zapobiega wielu chorobom.

 

16 lutego nastąpiło rozstrzygnięcie wspomnianego konkursu. 

 

Wyniki przedstawiają się następująco:

 

I miejsce- Natalia Bombała z  kl. VIb, Artur Wiśniewski z kl.VIa

II miejsce- Łukasz Bącik z kl. VIa

IIImiejsce- Agata Piętka z kl. VIa

 

 

Zwycięzcom gratulujemy !!!

 

oto foto >SPOTKANIE Z ABSOLWENTEM

2018-02-14 

   W ramach szkolnej przyjaźni oraz współpracy z absolwentami naszej szkoły Sara Rudzińska zorganizowała spotkanie uczniów gimnazjum i szkoły podstawowej z byłym uczniem naszej placówki Danielem Chorosiem, a obecnie piłkarzem klubu sportowego Polonia Warszawa, gdzie gra na pozycji obrońcy. Podczas spotkania, przebiegającego na zasadach wywiadu,  Daniel opowiadał o tym w jaki sposób rozpoczęła się jego kariera sportowa i jak przebiega. Opowiadał o zwyczajnym dniu sportowca, treningach, w których uczestniczy oraz wysiłku jaki musi wkładać, aby odnosić sukcesy. Poszczycił się swoimi osiągnięciami w sporcie. Dał również wiele cennych wskazówek , informacji i porad  związanych ze zdrowym stylem życia oraz aktywnością fizyczną, a także odżywianiem. Odpowiadał też na zadawane pytania.

 

Bardzo dziękujemy za pouczającą lekcję!

 

foto ze spotkania >LEKKI TORNISTER

2018-02-06 

     

     6 lutego w ramach promocji zdrowego stylu życia w  klasie pierwszej odbyła się akcja pod hasłem „Lekki tornister”. Sara Rudzińska dokonała pomiaru ciężkości tornistrów pierwszoklasistów. Uświadomiła uczniów, że noszenie zbyt dużych ciężarów przez dzieci może spowodować nie tylko wady postawy, ale i nieprawidłowy rozwój innych organów. U młodych osób konstrukcja kręgosłupa jest bardzo delikatna i łatwo ulega zmianom, zwłaszcza, gdy regularnie noszą zbyt duży ciężar.

 

Ile prawidłowo powinien ważyć tornister ucznia?

 

     W Polsce  nie ma żadnych norm, które  wskazywałyby, ile powinien ważyć szkolny plecak. Przyjmuje się jednak, że prawidłowy ciężar plecaka to 10% wagi ucznia, a maksymalnie 15 %. Oznacza to, że jeśli dziecko waży 30 kilogramów, to ciężar tornistra nie powinien przekraczać 4,5 kg.  

Zaleca się, aby podczas kupna zwracać uwagę na rodzaj plecaka. Powinien on być lekki,  z usztywnianymi plecami oraz z szerokimi i regulowanymi szelkami. Długość szelek powinna umożliwić swobodne wkładanie i zdejmowanie, jednocześnie zapewniając jak najlepsze przyleganie tornistra do pleców. Zalecane jest dodatkowe zapięcie spinające szelki z przodu klatki piersiowej. Tornister należy nosić na obu ramionach.

Ciężar w tornistrze powinien być rozłożony symetrycznie. Cięższe rzeczy powinny być umieszczone na dnie, a lżejsze wyżej.
Należy też sprawdzić co i w jaki sposób dziecko w nim nosi. Konieczne jest kontrolowanie przez rodziców zawartości tornistra, aby zapobiec zabieraniu przez uczniów zbędnych rzeczy.

 

     Jak wykazały przeprowadzone pomiary ciężar tornistrów uczniów klasy I nie przekracza zalecanych norm, co daje nam powody do zadowolenia.

 

 

kilka fotek > [1] [2] [3] [4] [5] [6] z [6]
 

do górydo góry