Sprawdź pocztęSprawdź pocztę    Napisz do nasNapisz do nas    Mapa serwisuMapa serwisu            
Szkoła Podstawowa
im. Księcia Józefa Poniatowskiego
w Starych Pieścirogach

AktualnościO SzkoleDla nauczycieliDla rodzicówDla uczniówRada PedagogicznaPomoc pedagogicznaDokumentyGazetka szkolnaUroczystościWydarzeniaWycieczkiSportKonkursy_TurniejeGaleriaBibliotekaKontakt

Jesteś tu: Strona głównaWydarzenia

WARCABY - TO LUBIMY :)

2017-10-08 

     

      6 października 2017r. odbył się szkolny etap Turnieju warcabowego o Puchar Prezesa  rejonowego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża w Nowym Dworze Mazowieckim.

 

Przystąpiło do niego 14 uczniów szkoły podstawowej oraz 13 uczniów kl.VII i II,III gimnazjum.

 

Z przyjemnością informujemy, że zwycięzcami zostali:

 

Szkoła Podstawowa:

 

  • Julia Kurek 
  • Kacper Zakrzewski

 

Gimnazjum:

 

  • Janusz Tyski
  • Kasiński Kamil
     

     W nagrodę zwycięzcy pojadą  do Nowego Dworu Mazowieckiego jako reprezentacja Szkoły Podstawowej w Starych Pieścirogach i wezmą udział w rejonowym etapie w/w Turnieju. Gratulujemy, życząc jednocześnie powodzenia w następnych rozgrywkach!

 

Opiekunowie SK PCK -  H. Golnik,  Z. Truszkowska

 

obejrzyj zdjęcia w galerii >I poszli za Nim ...

2017-09-18 

35  Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży
Przasnysz – Rostkowo
16 września 2017

 

 


     Pod hasłem „I poszli za Nim” odbyła się tegoroczna 35. Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży do Przasnysza i Rostkowa, miejsc związanych ze św. Stanisławem Kostką. Każdego roku bierze w niej udział 50 osoób z naszej szkoły – parafii,pod czujnym okie katechetki i księdza.

 

   Pielgrzymce dzieci i młodzieży do Przasnysza i Rostkowa  towarzyszył biskup pomocniczy diecezji płockiej Mirosław Milewski. O godz. 13.00, po przejściu przez Bramę św. Stanisława Kostki, przewodniczył on Mszy św. dla dzieci. Spotkanie dzieci zakończyło się o godzinie 14.00.  

 


PROGRAM PIELGRZYMKI

Zajęcia kulinarne w zerówce

2017-05-06 

 

     28.04.2017r. dzieci podjęły wielkie wyzwanie - same przygotowały dla siebie kanapeczki na bazie twarożku. Dzieci wiedzą, że nabiał jest niezwykle pożywny i zdrowy dla organizmu, dlatego warto i trzeba sięgać po niego jak najczęściej.

 

     W trakcie zajęć dzieci miały dużo pracy, ale z ogromną ochotą kroiły różne warzywa: rzodkiewki, ogórki, pomidory oraz szczypiorek z własnej hodowli.

 

     Z ogromną niecierpliwością oczekiwały na skosztowanie tych smakowitych i zdrowych kanapeczek.

 

     Od takich pyszności można się naprawdę uzależnić. Po zjedzeniu śniadania dzieci od razu miały lepszy humor i tryskały energią. Był to porządny zastrzyk witamin dla organizmu.

 

obejrzyj zdjęcia w galerii >PIERWSZA-MIŁOŚĆ !

2017-02-14 

 

„Na marmurowej wyrył płycie

Czas wieczne prawa dla ludzkości

Nic piękniejszego ponad życie

W życiu nic – ponad czar miłości”.

 

Felix Lope de Vega

 

 

     Tymi słowami, 10 lutego 2017 roku, rozpoczął się program słowno – poetycki „Pierwsza- miłość!”, przygotowany przez uczniów klasy III b gimnazjum i nauczyciela języka polskiego Dorotę Sierzputowską. Do wysłuchania programu zaproszono koleżanki i kolegów z gimnazjum. W tle utworu Beethovena „Dla Elizy” rozbrzmiała ekspresyjna recytacja wierszy o tematyce miłosnej znanych poetów, m. in.  Kazimierza Przerwy –Tetmajera, Czesława Miłosza, Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej, w wykonaniu Pauliny Marszałek. Narrator Klaudia Wierzbowska przybliżyła słuchaczom, czym jest  miłość i przedstawiła różne jej aspekty. Zacytowała słowa psychologa Ericha Fromma, który stwierdził, że  „Miłość to działanie, a nie bierne doznanie. Czynny charakter miłości można najogólniej określić zdaniem, że kochać to przede wszystkim dawać, a nie brać”. W trakcie programu uczennice klasy II Sara Rudzińska, Amelia Rutkowska i Karolina Wieczorek zaprezentowały swoje ulubione utwory poetyckie, przedstawiając ich własną interpretację głosową. Program słowno - poetycki wzbogaciła prezentacja multimedialna przygotowana przez Karolinę Wodyńską.

 

     Na zakończenie Paulina Marszałek zachęciła uczniów do sięgania po tomiki poezji, czytania pięknych strof utworów poetyckich, które rozwijają naszą wrażliwości i empatię.

 

kilka fotek w galerii >Wesołe lekcje muzyczne

2017-01-24 

           

Czym jest muzyka? Nie wiem

           Może po prostu niebem

            Z nutami zamiast gwiazd…

                                      Ludwik Jerzy Kern

 

 

     Od października 2016 roku uczniowie klas O-III kontynuują comiesięczne spotkania z muzyką. Jest to całoroczny cykl edukacyjnych lekcji muzycznych w formie bajki słowno- muzycznej z udziałem dzieci. To próba rozmiłowania w muzyce oraz pogłębienia wyobraźni i  wrażliwości na piękno.

     Każde spotkanie zakończone jest konkursem wiedzy o muzyce. Uczniowie otrzymują drobne nagrody za udział. Dodatkową atrakcją jest konkurs wokalny dla uczniów poszczególnych grup wiekowych. Wykonawcy śpiewają stworzoną specjalnie na te potrzeby piosenkę.

 

To wspaniała forma nauki połączona z zabawą, którą dzieci bardzo lubią i chętnie uczestniczą w przedstawieniach.

 

obejrzyj zdjęcia w galerii > [1] [2] [3] [4] z [4]
 

do górydo góry