Sprawdź pocztęSprawdź pocztę    Napisz do nasNapisz do nas    Mapa serwisuMapa serwisu            
Szkoła Podstawowa
im. Księcia Józefa Poniatowskiego
w Starych Pieścirogach

AktualnościO SzkoleDla nauczycieliDla rodzicówDla uczniówRada PedagogicznaPomoc pedagogicznaDokumentyGazetka szkolnaUroczystościWydarzeniaWycieczkiSportKonkursy_TurniejeGaleriaBibliotekaDZIENNIK UONET+Kontakt

Jesteś tu: Strona głównaWydarzenia

Oj się działo !

2019-11-30 

     Andrzejki to czas wesołej zabawy, która nie ominęła również naszych uczniów. A wszystko zaczęło się o godzinie  dziewiątej 26 listopada bieżącego roku. W sali gimnastycznej, która na ten wyjątkowy dzień została pięknie udekorowana, zebrali się najmłodsi – uczniowie z klas 0-III wraz z wychowawcami. Przybyli w pięknych, kolorowych strojach. Najpierw przystąpiono do zadań specjalnych! Trzecioklasiści zmierzyli się w biegach z klockami. Musieli wykazać się nie tylko szybkością, ale i spostrzegawczością. Drugoklasiści zostali poproszeni do tańca z balonami. Ta konkurencja wymagała wielkiego skupienia i koordynacji ruchowej. Niełatwe zadanie mieli pierwszoklasiści. Andrzejkowa stonoga musiała pokonać tor przeszkód i jak najszybciej dotrzeć do mety. Wreszcie przyszedł czas na najmłodszych- zerówkowiczów. Taniec w rytm muzyki i zajęcie wolnego krzesła wymagało nie lada  szybkości. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami, które wręczył p. dyrektor Cezary Wiśniewski. Po zadaniach konkursowych przyszedł czas na tańce. Nie zabrakło „kaczuszek” i pociągu, który jechał „byle nie do Warszawy”. Zabawa dla najmłodszych zakończyła się przed  godziną jedenastą. Wszyscy w świetnych humorach wrócili do klas.

 

     Po południu bawili się uczniowie klas IV- VIII. Na parkiecie było tłoczno, a wszyscy szaleli w rytm dyskotekowych „kawałków”. Nowy sprzęt nagłaśniający zakupiony przez Radę Rodziców spisał się znakomicie. Przez cały dzień czynna była „Szkolna kawiarenka”. Uczniowie mogli zakupić wyborne ciasta i babeczki z „andrzejkowa wróżbą”.

 

     Samorząd Uczniowski składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie imprezy. Na naszych Uczniów i Nauczycieli zawsze można liczyć !

 

kilka fotek >Spotkanie z autorką serii o Filipku

2019-11-24 

     22 listopada 2019 roku, po zainicjowanej przez p.Bożenę Majewską tygodniowej promocji twórczości Małgorzaty Strękowskiej – Zaremby, dla uczniów  klas I – V  nadeszła  niecodzienna chwila – spotkanie z autorką. Pisarkę przywitał dyrektor szkoły p.Cezary Wiśniewski.

 

   Pani Małgosia opowiadała o Filipku Zaskrońcu, bohaterze cyklu utworów, który jest wulkanem energii , a jego głowa kryje mnóstwo niepoprawnych pomysłów (oczywiście w opinii dorosłych!).Chłopiec nie rozumie dziewczyn, nie wyraża zgody na taką sprawiedliwość, jakiej uczą w szkole.

 

   Obecna wśród nas laureatka wielu prestiżowych nagród wspominała także o literackiej Basi („Złodzieje snów”) mającej kłopot ze snem i przeżywającej rozstanie swoich rodziców oraz rodzinie, która przypadkowo znalazła się w zapomnianej, zanurzonej w zieleni osadzie (”Lilana”).

 

   Pisarka czytała fragmenty swoich utworów i odpowiadała na pytanie dzieci. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i scenerii, o którą zadbała p. Aneta Kopańska. Wicedyrektor szkoły p.  Barbara Jaskulska podziękowała p. Małgorzacie Strękowskiej-Zarembie za interesujące zachęcenia zebranych do poznawania świata ukazanego w utworach i p. Izabeli Mazińskiej , która ,reprezentując Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Nasielsku, zaproponowała to niecodzienne wydarzenie. Do podziękowań dołączyły dzieci, wręczając Gościom kwiaty.

 

   Po spotkaniu zainteresowane osoby mogły zakupić książki i otrzymać autograf.

 

   Wszystkich uczniów zapraszamy do biblioteki szkolnej. Znajdziecie tam nowiutkie książki z dedykacją, które zakupiła nasza najcudowniejsza na świecie Rada Rodziców. 

 

DZIĘKUJEMY :)

 

fotki ze spotkania >Sprzątanie świata i nie tylko ...

2019-11-24 

    W dniach 20-23 września 2019r  uczniowie naszej szkoły włączyli się do corocznej akcji "Sprzątanie Świata". To wspólna lekcja poszanowania środowiska, której celem jest promowanie nieśmiecenia i podniesienie poziomu świadomości ekologicznej. Polega ona  na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Temat tegorocznej edycji to 

 

"Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!". 

 

    Uczniowie naszej szkoły wykonali plakaty związane z tym hasłem pod kierunkiem Zofii Porosa. Zostały one rozwieszone na szkolnym korytarzu w celu rozpropagowania akcji wśród uczniów naszej szkoły.

 

     Należy też zwrócić uwagę na fakt, że w bieżącym  roku  Fundacja Nasza Ziemia  obchodzi 25-lecie. W ramach akcji „Sprzątanie świata - Polska 2019” fundacja zorganizowała  zbiórkę niepotrzebnych telefonów komórkowych. Uczniowie naszej szkoły zebrali 51telefonów . Fundacja Nasza Ziemia komisyjnie zewidencjonuje telefony od nas otrzymane i odsprzeda je spółce Greenfone. Znana będzie wartość otrzymanych od nas telefonów. Środki pozyskane dzięki podarowanym Fundacji telefonom przeznaczone będą na realizację prowadzonego przez Fundację Nasza Ziemia programu Zielona Stopa Filantropa, którego celem jest modernizacja sprzętu AGD w placówkach służących dzieciom lub osobom starszym oraz promowanie i zwiększanie efektywności energetycznej. Dzięki zbiórce spełniamy jeszcze inny cel - nie zaśmiecamy planety Ziemi.

 

     W ramach podsumowania akcji w gminie Nasielsk, 8 uczniów naszej szkoły – członków Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody z klas VII a i VIIb skorzystało z zaproszenia do  Pruszkowa w celu obejrzenia programu edukacyjno – artystycznego z zakresu ochrony środowiska pt. „Eko- logika” z cyklu „Zielona Polska”. Wyjazd zorganizowany był przez  Urząd Miejski w Nasielsku – Wydział Środowiska i Rozwoju Obszarów Wiejskich. Uczestnikami byli uczniowie szkół, które włączyły się w akcję „Sprzątanie świata”. Wyjazd odbył się w dniu 5 listopada pod opieką Zofii Porosa i Hanny Golnik.

 

     Dzięki podjętym działaniom nauczyliśmy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów i będziemy stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami. Nasz udział w akcji  jest dowodem na to, że chcemy żyć w czystym środowisku.

 

fotorelacja >Apple-bobbing - lekcja językowa nie o duchach

2019-11-11 

     Święto Halloween od kilku lat jest popularne w Polsce i ze względu na swój charakter wzbudza wiele kontrowersji. Bezdyskusyjny pozostaje jednak temat na lekcjach języka angielskiego ponieważ wynika on wprost z podstawy programowej, która zakłada, ze uczniowie będą uczyli się o zwyczajach krajów anglojęzycznych. Uczniowie klasy III poznali słownictwo związane z tym świętem oraz tradycyjne zabawy w tym roku w nieco innej formie. Rozmawialiśmy o pochodzeniu święta i że nie jest to polska tradycja, a wspominamy o nim ponieważ uczniowie uczą się języka angielskiego. Wybraliśmy dwie sprawnościowe zabawy. Apple-bobbing - zabawę polegającą na łowieniu jabłek pływających w wodzie bez użycia rąk oraz konkurs, kto najszybciej zje cukierek zawieszony na sznurku, oczywiście bez użycia rąk! :) Było mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy.

 

Zapraszamy do fotogalerii >NOC BIBLIOTEK

2019-10-08 

     Kto czyta, nie błądzi. Wiedzą to uczniowie naszej szkoły, dlatego  44 osoby  wzięły udział w V ogólnopolskiej Nocy Bibliotek, która odbyła się  4.10.2019 roku w godzinach 17-20. Tegoroczne hasło brzmiało: "ZNAJDŹMY WSPÓLNY JĘZYK”.

 

     Tę literacką imprezę rozpoczęliśmy w sposób niekonwencjonalny. Zamiast ciszy, która towarzyszy odwiedzającym biblioteki, była zabawa integracyjna „Ja, ty ,my” oraz głośne wypowiedzenie wspomnianego hasła.

    Młodsza grupa (klasy 1-3) uczestniczyła w warsztatach literackich, poznając ciepłą historię o przyjaźni rudego spaniela z rudowłosym chłopcem  oraz ich perypetie po przeprowadzce do miasta. Postacie to tytułowi bohaterowie komiksu „Ptyś i Bill”. Dzieci w dyskusji po obejrzeniu adaptacji filmowej przeżywały radości i smutki rodziny, która przygarnęła psa ze schroniska. Swoje przeżycia wyraziły, wykonując piękne prace plastyczne.

     Starsi uczniowie(kl.7) podczas szkolnej Nocy Bibliotek zaakcentowali  85.rocznicę urodzin i 50.rocznicę śmierci Marka Hłaski. Obejrzeli  prezentację o pisarzu i przeczytali opowiadanie „Okno”, zastanawiając się, czy „świat to jest właśnie kilka takich samych pokoi”, w których mieszkają samotni ludzie wykonujący rutynowe czynności.

     Wiele radości dostarczyła gra w karty „Flirtowanie z Hłaską”, na których znajdowały się cytaty z prozy pisarza. Okazało się, że wspólny język można znaleźć także dzięki literaturze.

       Podczas spotkania nie zabrakło ciasteczek i cukierków.

     Nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła do Nocy Bibliotek. Głównymi pomysłodawcami  były: B. Majewska, D.Sierzputowska, A.Kopańska wspierane przez wszystkich członków zespołu do spraw upowszechniania czytelnictwa. Wyjątkowymi gośćmi spotkania był pan dyrektor Cezary Wiśniewski i przewodnicząca rady rodziców pani Katarzyna Ziemiecka.

 

foto galeria > [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] z [13]
 

do górydo góry