Sprawdź pocztęSprawdź pocztę    Napisz do nasNapisz do nas    Mapa serwisuMapa serwisu            
Szkoła Podstawowa
im. Księcia Józefa Poniatowskiego
w Starych Pieścirogach

AktualnościO SzkoleDla nauczycieliDla rodzicówDla uczniówRada PedagogicznaPomoc pedagogicznaDokumentyGazetka szkolnaUroczystościWydarzeniaWycieczkiSportKonkursy_TurniejeGaleriaBibliotekaKontakt

Jesteś tu: Strona głównaWydarzenia

Julia zdobywczynią I miejsca !

2017-11-15 

 

     8 października w sali konferencyjnej budynku „Świtu” w Nowodworskim Ośrodku Sportu i Rekreacji  pod patronatem Polskiego Czerwonego Krzyża odbył się Finał X Turnieju Warcabowego o Puchar Prezesa Zarządu Rejonowego PCK w Nowy Dworze Mazowieckim.

 

Wyłoniono najlepszych graczy spośród szkół podstawowych i gimnazjów.

W turnieju wzięło udział 41 uczniów (mistrzów i wicemistrzów szkół) rejonu nowodworskiego.

 

Wśród szkół podstawowych bezkonkurencyjna okazała się uczennica naszej szkoły Julia Kurek - zajmując I miejsce, natomiast wśród gimnazjalistów na IV miejscu uplasował się Kamil Kasiński także reprezentant naszej szkoły. Serdecznie gratulujemy !!!

 

H.Golnik,  Z.Truszkowska

 

 Strofy o jesieni

2017-10-28 

 


      Dnia 24 października 2017 roku w jesiennej scenerii uczniowie klasy V a czytali wiersze. Słowami poetów przekonywali, że jesień to hafciarka, pani przynosząca dary, mama września, października i listopada. Słuchacze dowiedzieli się, co było przyczyną wizyty jesieni u fryzjera. Poznali szpaki, które planowały podróż samolotem.

 

          Najmłodsze dzieci zaśpiewały piosenki o porządkach w lesie, ogórku wystrojonym w zielony garniturek oraz jesiennym kujawiaczku, który czasem płacze w deszczu. Uroczych Zerówkowiczów przygotowały, do ich pierwszego w szkole występu, wychowawczynie: p.Danuta Leśniak i p.Sławomira Mazurkiewicz.

   W przygotowanie dekoracji zaangażowała się klasa VII,a na szczególne wyróżnienie zasługuje Karolina Bryśkiewicz.

     

     Poetyckie spotkanie zakończono piosenką "Jesienne róże", można było wówczas tańczyć i cieszyć się piękną jesienią.
     

    Uroczystość zorganizowała p.Bożena Majewska zachęcająca do czytania i podróżowania po świecie literackiej fikcji.

 


Zapraszamy do galerii >WARCABY - TO LUBIMY :)

2017-10-08 

     

      6 października 2017r. odbył się szkolny etap Turnieju warcabowego o Puchar Prezesa  rejonowego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża w Nowym Dworze Mazowieckim.

 

Przystąpiło do niego 14 uczniów szkoły podstawowej oraz 13 uczniów kl.VII i II,III gimnazjum.

 

Z przyjemnością informujemy, że zwycięzcami zostali:

 

Szkoła Podstawowa:

 

  • Julia Kurek 
  • Kacper Zakrzewski

 

Gimnazjum:

 

  • Janusz Tyski
  • Kasiński Kamil
     

     W nagrodę zwycięzcy pojadą  do Nowego Dworu Mazowieckiego jako reprezentacja Szkoły Podstawowej w Starych Pieścirogach i wezmą udział w rejonowym etapie w/w Turnieju. Gratulujemy, życząc jednocześnie powodzenia w następnych rozgrywkach!

 

Opiekunowie SK PCK -  H. Golnik,  Z. Truszkowska

 

obejrzyj zdjęcia w galerii >I poszli za Nim ...

2017-09-18 

35  Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży
Przasnysz – Rostkowo
16 września 2017

 

 


     Pod hasłem „I poszli za Nim” odbyła się tegoroczna 35. Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży do Przasnysza i Rostkowa, miejsc związanych ze św. Stanisławem Kostką. Każdego roku bierze w niej udział 50 osoób z naszej szkoły – parafii,pod czujnym okiem katechetki, księdza oraz wychowawczyni klasy VI B.

 

   Pielgrzymce dzieci i młodzieży do Przasnysza i Rostkowa  towarzyszył biskup pomocniczy diecezji płockiej Mirosław Milewski. O godz. 13.00, po przejściu przez Bramę św. Stanisława Kostki, przewodniczył on Mszy św. dla dzieci. Spotkanie dzieci zakończyło się o godzinie 14.00.  

 


PROGRAM PIELGRZYMKI

Zajęcia kulinarne w zerówce

2017-05-06 

 

     28.04.2017r. dzieci podjęły wielkie wyzwanie - same przygotowały dla siebie kanapeczki na bazie twarożku. Dzieci wiedzą, że nabiał jest niezwykle pożywny i zdrowy dla organizmu, dlatego warto i trzeba sięgać po niego jak najczęściej.

 

     W trakcie zajęć dzieci miały dużo pracy, ale z ogromną ochotą kroiły różne warzywa: rzodkiewki, ogórki, pomidory oraz szczypiorek z własnej hodowli.

 

     Z ogromną niecierpliwością oczekiwały na skosztowanie tych smakowitych i zdrowych kanapeczek.

 

     Od takich pyszności można się naprawdę uzależnić. Po zjedzeniu śniadania dzieci od razu miały lepszy humor i tryskały energią. Był to porządny zastrzyk witamin dla organizmu.

 

obejrzyj zdjęcia w galerii > [1] [2] [3] [4] [5] z [5]
 

do górydo góry