Sprawdź pocztęSprawdź pocztę    Napisz do nasNapisz do nas    Mapa serwisuMapa serwisu            
Szkoła Podstawowa
im. Księcia Józefa Poniatowskiego
w Starych Pieścirogach

AktualnościO SzkoleDla nauczycieliDla rodzicówDla uczniówRada PedagogicznaPomoc pedagogicznaDokumentyGazetka szkolnaUroczystościWydarzeniaWycieczkiSportKonkursy_TurniejeGaleriaBibliotekaKontakt

Jesteś tu: Strona głównaWydarzenia

"Do wyższych rzeczy jestem stworzony..."

2018-04-12 

 

     Słowa świętego Stanisława Kostki towarzyszyły szkolnej społeczności podczas spotkania z księdzem Biskupem Piotrem Liberą w dniu 10 kwietnia 2018 roku. Jego Ekscelencji towarzyszył sekretarz ks.  Jarosław Mokrzanowski, proboszcz parafii św.Wojciecha w Nasielsku ks.kan.TadeuszPepłoński i proboszcz parafii św.Katarzyny w Nasielsku ks.kan.Jan Majewski.

 

   Uroczystość rozpoczął wspólny śpiew „Barki” i przywitanie księdza Biskupa przez przedstawicieli dzieci/Karolina Truchel, ,Damian Łosiewicz ,Piotr Szymański – Kosin/i młodzieży/Sara Rudzińska, Łukasz Strzelczak/ oraz dyrektora szkoły p. Cezarego Wiśniewskiego.

   W tematykę przedstawienia  wprowadziła pieśń „Przed wielu laty” zaśpiewana przez chór szkolny, którego opiekunem jest p. Danuta Białorucka. W rolę świętego Stanisława znakomicie  wcielił się Krystian Piecychna. Widzowie oglądali zabawy Stasia z bratem Pawłem/Kacper Zakrzewski/.Śledzili decyzje rodziców /Aleksandra Strzelczak i Antoni Szwęch / dotyczące kształcenia synów.Obserwowali lekcje z domowym nauczycielem panem Bilińskim /Jakub Markowicz/.

  Publiczność w skupieniu śledziła zdarzenia tajemniczej wiedeńskiej nocy, gdy do chorego Stasia przybyła św. Barbara /Aleksandra Romanowicz/ z aniołem / Maja Skrzynecka/.Zaprezentowano też kolejne widzenie, kiedy to Stasia odwiedziła Maryja /Monika Ostrowska/,prosząc, by wstąpił do zakonu jezuitów.

   Nie zabrakło sceny wędrówki siedemnastolatka do Rzymu i wstąpienia do zakonu.Braci zakonnych zagrali: Wiktor Czajkowski, Piotr Kobuszewski , Dawid Wodyński, a rola przełożonego zakonu przypadła Dawidowi Bombalickiemu.

   Ze wzruszeniem widzowie śledzili ponowną chorobę chłopca , opiekę lekarza /Bartosz Zmysłowski/ i umieranie Stanisława.

   Poznanie świętego Stanisława Kostki wspomagały słowa narratora /Natalia Bombała/.

   Tę artystyczną ucztę duchową mogliśmy przeżyć dzięki wspominanym powyżej uczniom klas 6. oraz p. Dorocie Sierzputowskiej, p. Ewie Zychorze i księdzu Michałowi Gołębiewskiemu.

   Warto podkreślić , że barwą,  radością i ciepłem ubogaciły przedstawienie uczniowie klas „0”.Dzieci przygotowane przez p.Sławomirę Mazurkiewicz przybrały postać żabek, które kumkały i śpiewały, towarzysząc  Stasiowi modlącemu się przy figurce wykonanej przez p .Joannę  Maluchnik. Pozostali najmłodsi uczniowie pracujący pod kierunkiem p. Danuty Leśniak przekonywali zebranych, że Boga można wielbić także tańcem.

   Puentą programu była pieśń „Prośba do św. Stanisława Kostki” zaśpiewana przez chór, podkreślająca, że Stasiu miał problemy jak my ,musiał też dokonywać wyborów , bywało mu smutno i źle.

    Po wspólnym zaśpiewaniu „Taki duży ,taki mały” głos zabrał ksiądz Biskup. W swoim wystąpieniu odwołał się do najnowszej adhortacji papieża Franciszka „O powołaniu do świętości w świecie współczesnym”. Podkreślał, że świętość daje radość. Stwierdzenie, że taką radość widział ksiądz Biskup w naszym programie, to dla nas najpiękniejsza ocena.

   Po wspólnej modlitwie i błogosławieństwie każdy został obdarowany okolicznościowym obrazkiem.

   Następnie ksiądz Biskup i przybyli Goście spotkali się z nauczycielami.

 

 

foto galeria >PRZYWITALIŚMY WIOSNĘ czyli TALENTYNKI 2018

2018-03-21 

 

     Chociaż za oknem chłodno, to już wiosna -21 marca 2018 roku!

To wyjątkowy dzień w szkole! Zwracają uwagę kolorowe ubrania uczniów i nauczycieli.

Nawet drzwi klas zakwitły kolorowymi kwiatami!

 

   Ola Romanowicz, Natalia Bombała, Kuba Markowicz i Bartek Zmysłowski przywitali społeczność szkolną zgromadzoną w sali gimnastycznej. Zapoznali zebranych z programem PIERWSZEGO  DNIA  WIOSNY  W  SZKOLE  PODSTAWOWEJ  W  PIEŚCIROGACH i przewodniczyli tej uroczystości.

   Konkurs „Pierwsze oznaki wiosny” poprzedziła prezentacja multimedialna. Następnie pani Barbara Markowicz kierowała pytania do publiczności, nagradzając każdą dobrą odpowiedź okolicznościowym długopisem. Nie zabrakło rozmów o kałużach, dłuższych dniach, pojawiających się pszczołach, powracających ptakach, zakwitających przebiśniegach, sasankach…

   W tym radosnym dniu zainteresowane osoby prezentowały swoje talenty, śpiewając i recytując utwory o wiośnie i nie tylko…oraz talenty plastyczne, których efektem był plakat przybywającej pory roku.

   Rywalizowano w trzech kategoriach wiekowych: klasy „O”-III, klasy IV – VI, klasy VII i II i III gimnazjum. Dla zwycięzców I miejsc przygotowano statuetki. II miejsca nagrodzono okolicznościowymi kubkami lub torbami ,zaś III – okolicznościowymi długopisami. Warto wspomnieć, że samorząd uczniowski na zakup nagród przeznaczył fundusze pochodzące ze sprzedaży ciast podczas różnych uroczystości. W tym miejscu dziękujemy rodzicom, którzy angażowali się w to przedsięwzięcie.

 

W kategorii PIOSENKA 

 

I miejsca zajęli następujący uczniowie:

 • Zuzanna Józefowicz z kl.III c /”Pobudka z ogródka”/,
 • Dawid Bombalicki z kl. VI b /”Żyj”/,
 • Sara Rudzińska z kl.III gimnazjum /”All off me”/.

 

Na II miejscach uplasowali się:

 • Alicja Zielińska z kl.III b / „Maszeruje wiosna”/,
 • Magda Kordowska i Magda Wodyńska z kl. V b / „Zagubiony”/,
 • Maja Rudnicka i Zuzia Olechowicz z kl. VII / „Postempanat”/.

 

 

III miejsca wyśpiewali:

 • uczennice klasy III a: Oliwia Kaczmarczyk, Nikola Kaczmarczyk, Dominika Truchel, Olga Obidzińska, Adrianna Makowska / „Witamy wiosnę” /,
 • uczennice klasy VI a: Eliza Łyczkowska, Monika Ostrowska, Agata Piętka /”Hawana”/,
 • klasa II gimnazjum / „Stokrotka”/.

 

Szczególne wyróżnienie i upominki otrzymały klasy „O”

/”Taniec w kapeluszu”- kl.”O”a i „Idzie wiosna”- kl.”O” b/.

 

W recytacji wierszy w klasach „O” – III wyróżnili się :

 • Mikołaj Ołtarzewski z kl.III a /”Leń”/ - I miejsce,
 • Mateusz Ignaczak z kl.II a /”Pobudka”/- II miejsce,
 • Natalia Ostrowska, Zuzia Tyc, Nela Bujanowska z kl.”O”a – III miejsce.

 

W klasach IV – V zwyciężyli :

 • Kacper Zakrzewski z kl.VI a /”O rodzicach” /,
 • Daria Rębecka z kl.VI b / „Przyjście wiosny”/,
 • Alan Sierański z kl.IV b /”Przyjdź wiosno”/.

 

W klasach VII oraz II i III gimnazjum wyniki współzawodnictwa są następujące:

 • Alicja Ciosek z kl.VII / „Zielono mam w głowie” /- I miejsce,
 • Jakub Jodłowski z kl.II gim. / „Zielony wiersz” / - II miejsce,
 • Karolina Wieczorek z kl.III gim. / „Wiosenne drzewa / - III miejsce.

 

 

     Zwycięzcom dyplomy i nagrody wręczał dyrektor szkoły pan Cezary Wiśniewski i opiekun samorządu szkolnego pani Barbara Markowicz.

 

 Upominki otrzymały również osoby wykonujące plakaty o wiośnie. Ekspozycja prac znajduje się w korytarzu szkolnym.

 

   W naszej szkole  21 marca 2018 roku przewidziano jeszcze jedną atrakcję zorganizowaną przez pana Radosława Skrzyneckiego, także opiekuna samorządu szkolnego. Była to VI edycja e-sportowego turnieju FIFA 18. W zawodach wzięło udział 16 drużyn (32 osoby).

   

III miejsce zajęła drużyna Manchesterem United w składzie : Dominik Latkowski i Adrian Tyśkiewicz.

 

II miejsce wywalczyła drużyna Real Madryt w składzie : Krystian Piecychna i Piotrek Kobuszewski.

 

Tytuł zwycięzcy uzyskała drużyna Arsenal w składzie: 

Jakub Szcześniak i Kamil Kasiński.

 

   Turniej dostarczył ogromnych emocji i zaskoczył wynikami.

Puchary za pierwsze trzy miejsca zostaną wręczone w Dniu Sportu Szkolnego, 1 czerwca 2018 roku .Już dzisiaj zapraszamy wszystkich miłośników e-sportu na VII edycję turnieju FIFA.

 

 

 

                           Atmosferę pierwszego dnia wiosny w naszej szkole odkryj, oglądając zdjęcia w galerii.Zima w poezji

2018-03-04 

     

    28 lutego 2018 roku w ramach programu upowszechniania czytelnictwa i rozwijania kompetencji czytelniczych uczniowie klas IV-VI pod kierunkiem pań: Doroty Sierzputowskiej i Barbary Jaskulskiej przygotowali program pt. Zima w poezji, który zaprezentowali koleżankom i kolegom z klas 0- VI.

 

     Na początku widzowie wysłuchali fragmentu utworu A. Vivaldiego Cztery pory roku. Zima. Narratorzy (Aleksandra Romanowicz i Dawid Bombalicki) krótko scharakteryzowali tę urokliwą porę roku. Następnie recytatorzy zaprezentowali publiczności utwory poetyckie opisujące piękno zimowego krajobrazu. Wśród nich znalazły się wiersze znanych poetów, m. in. M. Konopnickiej,  W. Bełzy, Cz. Janczarskiego, J. Brzechwy, L. J. Kerna i innych. Ostatnia recytacja utworu pt. „Dziesięć bałwanków” W. Chotomskiej rozbawiła widzów, gdyż w postaci tytułowych bałwanków wcielili się chłopcy z klasy VI a i VI b, którzy popisali się swoimi umiejętnościami aktorskimi. Program ubogaciła prezentacja multimedialna przygotowana przez Dawida Bombalickiego, stroje aktorów, rekwizyty oraz aura za oknem – siarczysty mróz! Na zakończenie widzowie obejrzeli teledysk do piosenki Z kopyta kulig mknie zespołu Skaldowie.

 

Danuta Wawiłow powiedziała: „poetą - i to wspaniałym - jest każde dziecko, bo poezja to to, co masz w sobie i co widzisz wokół siebie. Twój własny, niepowtarzalny, odrębny świat. Nikt nie jest w stanie zobaczyć tak jak ty. I nikt tak o nim nie napisze. Tylko ty możesz to zrobić. Im więcej człowiek maw sobie, tym piękniejsze może pisać wiersze”.

 

Do usłyszenia wiosną!

 

Recytatorzy:

 

klasa IV a - Julia Juszczyk, Maria Brzezińska, Rafał Ciosek, Alan Zadrożny (prezentacja rekwizytów),

klasa IV b –Klaudia Żebrowska, Konrad Napiórkowski, Aneta Zawadzka, Bartosz Kałaska,

klasa V b – Sandra Smosarska, Natalia Wodyńska, Malwina Dąbrowska,

klasa VI a – Lena Sadłowska, Nina Skrzynecka ,Julia Pawlak, Aleksandra Strzelczak, Agata Piętka (prezentacja rekwizytów), Monika Ostrowska,  wesołe bałwanki – Łukasz Bącik, Kacper Zakrzewski, Krzysztof Borkowski, Przemysław Mazurkiewicz, Jacek Piętka, Antoni Szwęch, Artur Wiśniewski, Bartosz Zmysłowski,

klasa VI b – Daria Rębecka, Natalia Bombała, wesołe bałwanki – Wiktor Czajkowski, Krystian Piecychna.

 

foto galeria >Lekcja języka polskiego pełna ekspresji!

2018-02-25 

     Na lekcjach języka polskiego uczniowie klasy piątej poznają niezwykłe opowieści z mitologii greckiej. Jedną z nich jest piękny mit o Demeter i Korze, który obrazuje, w jaki sposób starożytni Grecy wyjaśniali zmianę pór roku. Właśnie na podstawie tego utworu uczniowie klasy V b przygotowali miniaturę teatralną.Wybrano aktorów, przygotowano scenografię, kostiumy, rekwizyty i muzykę.  23 lutego 2018 roku  zaprezentowali swoim koleżankom i kolegom z klasy V a efekty swojej pracy.

 

Na scenie pojawili się:

Zeus- Kacper Sawicki,

Hades- Magdalena Kordowska,

Kora- Malwina Dąbrowska,

Demeter – Natalia Wodyńska,

Helios- Bartosz Kobrzyński.

   

   Uczniowie świetnie wcielili się w mitologiczne postaci. Gra pełna ekspresji słownej i ruchowej spodobała się publiczności, a  nastrój podkreślały: kolorowa scenografia, doskonale dobrane kostiumy i rekwizyty oraz muzyka.

   Pani Dorota Sierzputowska była bardzo dumna ze swoich uczniów!

 

Gratulujemy młodym aktorom występu.

Dziękujemy pani Agnieszce Tylewski za piękne zdjęcia.

 

 oto fotki >Konkurs powiatowy "Wydajemy własną książkę" rozstrzygnięty!

2018-02-22 

   Wiosną 2017 roku trzy uczennice naszej szkoły: Agata Piętka, Aleksandra Strzelczak oraz Sara Rudzińskawzięły udział w powiatowym konkursie „Wydajemy własną książkę ” zorganizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Warszawie Filia w Nowym Dworze Mazowieckim we współpracy z Nowodworskim Ośrodkiem Kultury. Uroczysty finał X edycji wspomnianego konkursu odbył się 7 lutego 2018 w Nowodworskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Nowym Dworze Mazowieckim, w którym uczestniczył pan dyrektor Cezary Wiśniewski oraz autorki książek.

 

     Sara Rudzińka  napisała piękną opowieść pt. „Pod skrzydłami anioła” i zajęła I miejsce w kategorii literackiej oraz otrzymała wyróżnienie w kategorii edytorskiej (opiekun pani Barbara Jaskulska). Agata Piętka, wykorzystując swoją pasję- lepienie z modeliny, stworzyła „Pamiętnik – poradnik małej modeliniarki” i zajęła III miejsce w kategorii edytorskiej (opiekun pani Dorota Sierzputowska).

 

     Gratulujemy młodym twórcom i ich opiekunom! [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] z [7]
 

do górydo góry