Sprawdź pocztęSprawdź pocztę    Napisz do nasNapisz do nas    Mapa serwisuMapa serwisu            
Szkoła Podstawowa
im. Księcia Józefa Poniatowskiego
w Starych Pieścirogach

AktualnościO SzkoleDla nauczycieliDla rodzicówDla uczniówRada PedagogicznaPomoc pedagogicznaDokumentyGazetka szkolnaUroczystościWydarzeniaWycieczkiSportKonkursy_TurniejeGaleriaBibliotekaKontakt

Jesteś tu: Strona głównaWydarzenia

Smaczne śniadanko w zeróweczce..., mniam...

2019-04-29 

     Wtorek - 29 kwietnia 2019r. - słoneczna pogoda i dzieci gromadka. W kl.0b od rana wszyscy się krzątają, tu stoły, tu miski, tarki, deski i noże. Każdy do pracy się bierze, a orkiestra w brzuszkach gra tra la la.

   

Na razie w zerówkowej kuchni kroją szczypiorek, ścierają jajka, rozdrabniają twarożek. Zapach w klasie… Ach! W myślach zgoda, że obudził w każdym głoda. Tak się dłuży to szykowanie, a my chcemy już śniadanie!

 

      Jeszcze trochę śmietanki, lub majonezu, szczypta soli, szczypta pieprzu, no i oczywiście posiekany szczypiorek. Już jest. Ale pyszne! Ale zdrowe!

           

Tak to było, moi mili, na naszym śniadaniu,

a ten pomysł wszystkim polecamy.

 

smaczne fotki >Obchody Pierwszego Dnia Wiosny

2019-03-23 

     Kliknij aby zobaczyć

Kliknij aby zobaczyć

   

     21 marca, nazywany popularnie Dniem Wagarowicza, nie upłynął uczniom naszej szkoły na wagarowaniu, lecz na dobrej zabawie, konkursach i licznych atrakcjach.

 

 

   

 

   

   I część tego dnia odbywała się na sali gimnastycznej. Na początku prowadzący - Natalia i Kacper - powitali uroczyście całą społeczność szkolną, a przede wszystkim przybyłe modelki oraz modeli. Następnie przedstawili relację z najnowszych trendów modowych prezentowanych na Paryskim Tygodniu Mody Wiosna-Lato 2019. Warto wspomnieć, że prezentacja multimedialna (przygotowanie Adrian, kl.VIII) oraz relacja prowadzących oparta była na autentycznych nowinkach modowych proponowanych na Paryskich wybiegach :). Następnie przyszedł czas na pokaz mody wiosennej 'SPRING - SUMMER FASHION COLLECTION 2019' w wykonaniu poszczególnych klas.

 

Podziwialiśmy zatem klasę:

 

Oa- Zielone żabki; piosenka „Wiosna wiosenka”

Ob- Kaczuszki; piosenka „Kaczuszki”

Ia- Wiosna 2019; piosenka „Maszeruje wiosna”

Ib- Żabki, motylki, bociany; piosenka „Słoneczko uśmiechnij się”

II Żabki (dziewczęta) i bociany (chłopcy); piosenka „Wkrótce wiosna”, wiersz „Marzec”, piosenka Cleo „Łowcy gwiazd”, wiersz „Na straganie”, piosenka „Stokrotka”

III- Fantastyczna moda wiosenna; piosenka „Pobudka”, wiersz „Wiosenne przebudzenie”

IVa- Eco-moda wykonana z przeczytanej prasy; piosenka „Maszeruje wiosna”

IVb- Wiosenne stroje 2019; piosenka „Witaj wiosenko”, wiersz „Przyjście Wiosny”

IVc- Smerfy 2019; piosenka „Witaj wiosenko”

Va- Wiosna na łące - bocian, żabki i inni mieszkańcy łąki; skecz pt. „Miłość żaby i bociana”

Vb – Ptaszki - najpiękniej ćwierkające zwiastuny wiosny, czyli skowronki, jaskółki, żurawie…, piosenka „Wiosna”

VIa -  Strój na boisko "a la" Crstiano Ronaldo albo Messi... czyli piłkarze w całej okazałości :); piosenka

VIb- Colourful Spring 2019; piosenka „Chodź pomaluj mój świat”, wiersz „Nic tu po mnie”

VIIa- Wybudzone żabki, żabki rechoczące, żabki skaczące; piosenka „Była sobie żabka mała”

VIIb- Colourful Spring 2019; piosenka „Maszeruje wiosna”

VIII- Piżama party- koszule nocne, szlafroki oraz ciepłe dresowe kombinezony z uszami :) (reprezentacja klasy, pozostali  na zawodach sportowych); piosenka „Wiosna”

IIIG – Hipiski (dziewczęta), lata 70-te/80-te (chłopcy); piosenka „Ty mała znów zarosłaś”

 

     Pokazowi mody towarzyszył wiosenny koncert ,,Wiosna, ach to Ty!" oraz przygotowane przez uczniów piosenki, wiersze i skecze o wiośnie.

         Kliknij aby zobaczyć

     

     Kolejnym punktem programu było ogłoszenie przez pana dyrektora wyników dwóch konkursów - na najzgrabniejszą i najmodniejszą ''Pannę Marzanę'' (kl.0-III) oraz konkursu na najciekawszą plastyczną interpretację wiosennego przysłowia (kl. IV-VIII, IIIG). Jury konkursowe w składzie p.B.Jaskulska, p.H.Sotowicz, p.B.Majewska, p.A.Kopańska, p. J.Piórkowska, p.D.Leśniak oraz Julia Choroś (przewodnicząca SU) zdecydowało iż w kategorii:

 

  • Panna Marzanna: I miejsce - kl. Ob,

II miejsce ex aequo - kl. Iai kl. Ib

  • plakat: I miejsce - kl. VIII

II miejsce ex aequo - kl. IVa i kl.IVb

 

     Po wręczeniu dyplomów, gratulacjach dla zwycięzców i podziękowaniach dla uczniów od pana dyrektora, prowadzący zaprosili uczniów na krótką przerwę, a następnie II część obchodów I Dnia Wiosny.

        

     W czasie przerwy uczniowie mogli spędzić zabawnie czas, czytając Wiosnę na wesoło, czyli humorystyczne memy i żarty o wiośnie, zapoznając się z wiosenną gazetką oraz pierwszymi zwiastunami wiosny, a przede wszystkim umilić czas, podziwiając niezwykle kolorową i wesołą ekspozycję marzann oraz plakatów. W/w atrakcjom towarzyszyła wystawa prac językowo-plastycznych z Dnia Św. Patryka (17.03) oraz trzech irlandzkich skrzatów, czyli chłopców z klasy VI a. Michał, Hubert oraz Filip w specjalnych strojach pomagali również młodszym koleżankom i kolegom podczas prezentacji mody na sali prowadząc ich po wybiegu ;)

Kliknij aby zobaczyć   
     Część II obchodów I Dnia Wiosny odbywała się już w salach lekcyjnych i był to Dzień Samorządności Szkolnej. Wybrani przez klasę uczniowie wcielili się w rolę nauczycieli i poprowadzili zajęcia edukacyjne. Umiejętności belferskie, przygotowanie do zajęć zostały nagrodzone 6 przez zastępowanych nauczycieli, a nauczyciele byli odpytywani tego dnia i dostali pracę domową :)).

 

     Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim osobom wspierającym nas w tak hucznym przygotowaniu obchodów I Dnia Wiosny. Mamy nadzieję, że zaproponowany sposób spędzenia czasu w szkole był kolorowy, wesoły, rozrywkowy, odrobinę edukacyjny i językowy, łączył tradycje z nowoczesnością ;).

 

    Dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom i ich rodzicom za ogromną pomoc w przygotowaniu strojów do prezentacji mody, pomoc w gromadzeniu materiałów i wykonaniu prac, wychowawcom za wsparcie, motywację uczniów oraz pomoc w realizacji zadań. Wszystkie prezentacje klas, piosenki, moda, a przede wszystkim wykonane marzanny oraz plakaty były piękne i zasługują na pochwałę. Wspomniane prace będzie można podziwiać jeszcze przez najbliższy tydzień na szkolnym korytarzu. Zapraszamy do oglądania :)! Przygotowane dla Was dyplomy-podziękowania uprawniają klasy do skorzystania z 'niepytajki oraz zwolnienia z kartkówek i sprawdzianów w wybrany przez Was dzień.

 

Dziękujemy!

Beata Rączka

Bogumiła Kurpiewska

Zapraszamy do fotorelacji w galerii zdjęć...

fotki 1

fotki 2

 Klasa 0b w oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia

2019-12-23 

 

Święta Bożego Narodzenia to czas  najpiękniejszy, pełen radości i wzruszeń poprzedzony intensywnymi przygotowaniami.

Poprzez realizację tematyki kompleksowej związanej  ze świętami Bożego Narodzenia, dzieci na początku grudnia odwiedziły Pracownię „Świętego Mikołaja” w Legionowie. Tam pogłębiły swoją wiedzę na temat tradycji i obrzędów adwentowych, Wigilii w kulturze polskiej. Oglądały szopki i ozdoby choinkowe z różnych okresów, malowały bombki. Nie obyło się bez napisania listu do św. Mikołaja.

 

Po powrocie przygotowania ruszyły pełną parą. Dzieci dekorowały salę, tworzyły ozdoby oraz świąteczne kartki, którą wręczyły swoim Rodzicom. Zerówiaki  uczyły się też jak przygotować wyśmienite pierniki świąteczne. Z ogromnym zapałem i zaangażowaniem wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka, piekły i dekorowały.

Czas oczekiwania na święta w naszej klasie zakończyła wspólna Wigilia, a w jej atmosferę wprowadziła dzieci piękna opowieść o „Pierwszej gwiazdce”, którą przeczytała mama Bartka, p. Emilia Dąbrowska.

Były z głębi serca życzenia, opłatek - symbol chleba i wzajemnego przebaczenia, a na odświętnie przygotowanym stole nie zabrakło smakołyków oraz prezentów od św. Mikołaja. Tego niezwykłego gościa dzieci przyjęły z wielką radością i zaprosiły do wspólnej zabawy.

 

Święta to chwile pełne magii, uroku i radości.

 

 

foto galeria >Nasza szkoła laureatem I miejsca w konkursie "Najlepiej pracujące Koło Ligi Ochrony Przyrody"

2018-12-22 

 W roku jubileuszu 90-lecia  Ligi Ochrony Przyrody roztrzygnięto konkurs 

 

„Najlepiej pracujące Koło Ligi Ochrony Przyrody”

 

 

Nasza szkoła zyskała tytuł Laureata I miejsca.

 

Opiekunami Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody są

Zofia Porosa i Joanna Maluchnik

 

Kliknij aby zobaczyć

 


DYPLOM

Światowy Dzień Walki z AIDS

2018-12-19 

    Współczesny świat niesie wiele zagrożeń. Jednym z nich jest stale rosnąca liczba nosicieli wirusa HIV i chorych na AIDS, zarówno na świecie jak i w Polsce. Choroba jest na tyle groźna, że jedyną bronią jest edukacja i profilaktyka. Pierwszy grudnia jest Światowym  Dniem Walki z AIDS.

 

   W związku z Międzynarodowym Dniem Walki z AIDS w dniu 13.12.2018 roku uczniowie klasy VII a pod opieka pedagoga - Anny Bandurskiej przygotowali montaż słowno – muzyczny.

   Ten spektakl przestrzegał nie tylko przed chorobą. Mówił o zwalczaniu zła dziejącego się wokół nas, o wrażliwości na cierpienie drugiego człowieka, pomocy potrzebującym, dyskryminacji, tolerancji i miłości.

   Na wstępie aktorzy przedstawili scenkę o relacjach chorej osoby z rodzicami. Brak porozumienia spowodował, że młody człowiek został skazany na samotność. Od niego, nosiciela wirusa HIV,  inni  ludzie oddzielili się murem.  Uczniowie recytowali wiersze o samotności, o człowieczeństwie, o wrogości do drugiego człowieka. W tle było słychać muzykę Ennio Moricone i Andrie Rieu. 

 

Człowiek człowiekowi wilkiem,
Człowiek człowiekowi strykiem!
Lecz ty nie daj się zgnębić,

Lecz ty nie daj się spętlić!

 

   Utwór, pt.: „Wędrówką życie jest człowieka”  zaśpiewany przez Elizę i Kacpra skłonił  widzów przemyśleń.

 

W dalszej części przedstawienia okazało się, że  każdy z nas może nieść pomoc  chorym, samotnym czy zagubionym we współczesnym świecie.

Zwyciężyło dobro. Mur został zniszczony.

 

 „Jeszcze zdążymy w dżungli ludzkości siebie odnaleźć....
 

Jest już za późno!
Nie jest za późno!

 

   To przedstawienie  na pewno skłoniło wielu widzów do refleksji nad wartościami, którymi kierują się w życiu jak i własnym postępowaniem.

 

 Po spektaklu młodzież otrzymała zakładki, opracowane i wykonane przez pedagoga szkolnego Annę Bandurską i nauczyciela - bibliotekarza Anetę  Kopańską z informacjami, w jaki sposób nie można zarazić się HIV.

 

kilka fotek >


Zakładka

 [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] z [11]
 

do górydo góry