Sprawdź pocztęSprawdź pocztę    Napisz do nasNapisz do nas    Mapa serwisuMapa serwisu            
Szkoła Podstawowa
im. Księcia Józefa Poniatowskiego
w Starych Pieścirogach

AktualnościO SzkoleDla nauczycieliDla rodzicówDla uczniówRada PedagogicznaPomoc pedagogicznaDokumentyGazetka szkolnaUroczystościWydarzeniaWycieczkiSportKonkursy_TurniejeGaleriaBibliotekaKontakt

Jesteś tu: Strona głównaSport

Sportowe sukcesy

2017-11-21 

     Dnia 21 listopada reprezentacja dziewcząt klas szóstych wzięła udział w zawodach powiatowych w mini koszykówkę. Zawody odbywały się w Nowym Dworze Mazowieckim. Dziewczęta po ciężkiej rywalizacji z zespołami innych szkół z powiatu wywalczyły wysokie II miejsce. Uczennice przygotowywały się podczas zajęć pozalekcyjnych w ramach SKS pod okiem pani Katarzyny Kowalczyk i pana Radosława Skrzyneckiego.

Skład zespołu:
 

Julia Pawlak     
Natalia Bombała     
Lena Sadłowska
Nina Skrzynecka     
Maria Wyszyńska     
Natalia Skrzynecka

Aleksandra Strzelczak     
Kinga Sitek     
Eliza Łyczkowska   
Oliwia Kordowska
Daria Morawska

 

 

Życzymy im dalszych sukcesów w sporcie.Nasze sportowe osiągnięcia

2017-06-04 

 

Kliknij aby zobaczyć

Kliknij aby zobaczyćKliknij aby zobaczyć

 

 

obejrzyj zdjęcia w galerii >

 MAŁY MISTRZ w klasie pierwszej

2016-12-11 

     W roku szkolnym 2016/17 nasza szkoła przystąpiła do programu „ Mały Mistrz”. Program ten ma na celu zachęcanie uczniów do podejmowania różnych form aktywności fizycznej, rozwijanie sprawności fizycznej ze szczególnym uwzględnieniem uzdolnień koordynacyjnych (orientacja przestrzenna, różnicowanie ruchów i rytmizowanie), mających istotne znaczenie w rozwoju i funkcjonowaniu małej motoryki dziecka, monitorowaniu stanu zdrowia, rozwoju fizycznego i sprawności fizycznej uczniów klas I-III szkoły podstawowej. W tym roku w zajęciach bierze udział I klasa, zajęcia prowadzi Katarzyna Kowalczyk.

     Uczniowie po opanowaniu określonych sprawności i umiejętności ruchowych otrzymują odpowiedni znaczek, który wlepiają do swojej legitymacji. Zdobywca kompletu sprawności otrzymuje tytuł „Małego Mistrza”.

     W ramach programu 8 grudnia uczniowie wzięli udział w festynie mikołajkowym, który odbył się w hali DOSiR w Warszawie ( Praga Północ). Wszyscy świetnie się bawili, spotkali się z Mikołajem i otrzymali wspaniałe prezenty.

 

obejrzyj zdjęcia w galerii >Trójbój lekkoatletyczny dla klas IV SP

2016-06-10 

   

    Kliknij aby zobaczyć 

     Dnia 10 czerwca, jak co roku, odbył się trójbój lekkoatletyczny dla klas IV SP W zawodach wzięły udział cztery szkoły z gminy Nasielsk: szkoła z Bud Siennickich, która była organizatorem i gospodarzem, szkoła z Popowa, Nasielska i Starych Pieścirogów. Uczniowie współzawodniczyli w trzech konkurencjach: biegu na 60m, skoku w dal i rzucie piłeczką palantową. 

 

     I miejsce w kategorii dziewcząt zdobyła uczennica naszej szkoły Katarzyna Cichocka ( IVb), II miejsce Natalia Skrzynecka (IV a)  i III miejsce Natalia Bombała (IVb) , V miejsce – Nina Skrzynecka (IVa). Natomiast wśród chłopców II miejsce zdobył Wiktor Czajkowski z klasy IV b.

 

 

Opiekun grupy: Katarzyna KowalczykDwa ognie_ I miejsce naszych dziewcząt

2016-06-08 

 Kliknij aby zobaczyć         8 czerwca dziewczynki z klas czwartych w składzie: Julia Pawlak (kl.IVA), Lena Sadłowska (kl. IVa), Nina Skrzynecka (IVa), Natalia Skrzynecka (IVa),  Maja Skrzynecka (kl.IVa),  Natalia Bombała (kl. IVb), Karolina Myśleńska (kl. IVb), Oliwia Kordowska (kl. IVb),  Aleksandra Romanowicz (kl. IVb), Daria Morawska (kl. IVb), reprezentowały szkołę w powiatowych Mistrzostwach Szkolnych w „Dwa Ognie usportowione”w Twierdzy Modlin.

 

 

Uczennice pod kierunkiem pani Katarzyny Kowalczyk

wywalczyły I miejsce na szczeblu powiatowym.

 

 

obejrzyj zdjecia w galerii >do górydo góry