Sprawdź pocztęSprawdź pocztę    Napisz do nasNapisz do nas    Mapa serwisuMapa serwisu            
Szkoła Podstawowa
im. Księcia Józefa Poniatowskiego
w Starych Pieścirogach

AktualnościO SzkoleDla nauczycieliDla rodzicówDla uczniówRada PedagogicznaPomoc pedagogicznaDokumentyGazetka szkolnaUroczystościWydarzeniaWycieczkiSportKonkursy_TurniejeGaleriaBibliotekaKontakt

Jesteś tu: Strona głównaSport

Nasze srebrne medalistki ...

2018-10-10 

     W dniu 1 października, w Modlinie Twierdzy, odbyły się powiatowe zawody w biegach przełajowych, w których wzięło udział 20 uczniów z naszej szkoły. Srebrne medale wywalczyły: Oliwia Gortat z klasy V a oraz  Natalia Bombała  z klasy VII b. Ponadto dwie osoby uplasowały się na dziesiątym miejscu: Piotr Kobuszewski z klasy VII b oraz Dominka Banasiewicz z klasy VIII. Tych czterech uczniów reprezentowało naszą szkołę na zawodach rejonowych. 

 

 II miejsce dziewcząt w piłce nożnej

2018-10-10 

     W dniu 24 września, w Nowym Dworze Mazowieckim, odbyły się powiatowe zawody w piłce nożnej. Wśród dziewcząt gminę Nasielsk reprezentowały uczennice ze Szkoły Podstawowej w Starych Pieścirogach. Nasze dziewczęta wygrały pierwszy mecz 3:0 a w pojedynku o pierwsze miejsce zremisowały 3:3 z drużyną SP Pomiechówek. Niestety przy gorszej różnicy bramek ostatecznie uplasowały się na drugiej pozycji. Wszystkie bramki dla nas zdobyła Julia Choroś. Skład naszego zespołu: Julia Choroś, Karolina Bryśkiewicz,  Amelia Majewska, Zuzanna Węglarska, Magda Jechalik, Julia Pawłowicz, Dominika Banasiewicz, Julia Pawlak oraz rezerwowe: Maja Błażuk i Zuzanna Jędrzejewska.    

 

 Sportowe sukcesy

2017-11-21 

     Dnia 21 listopada reprezentacja dziewcząt klas szóstych wzięła udział w zawodach powiatowych w mini koszykówkę. Zawody odbywały się w Nowym Dworze Mazowieckim. Dziewczęta po ciężkiej rywalizacji z zespołami innych szkół z powiatu wywalczyły wysokie II miejsce. Uczennice przygotowywały się podczas zajęć pozalekcyjnych w ramach SKS pod okiem pani Katarzyny Kowalczyk i pana Radosława Skrzyneckiego.

Skład zespołu:
 

Julia Pawlak     
Natalia Bombała     
Lena Sadłowska
Nina Skrzynecka     
Maria Wyszyńska     
Natalia Skrzynecka

Aleksandra Strzelczak     
Kinga Sitek     
Eliza Łyczkowska   
Oliwia Kordowska
Daria Morawska

 

 

Życzymy im dalszych sukcesów w sporcie.Nasze sportowe osiągnięcia

2017-06-04 

 

Kliknij aby zobaczyć

Kliknij aby zobaczyćKliknij aby zobaczyć

 

 

obejrzyj zdjęcia w galerii >

 MAŁY MISTRZ w klasie pierwszej

2016-12-11 

     W roku szkolnym 2016/17 nasza szkoła przystąpiła do programu „ Mały Mistrz”. Program ten ma na celu zachęcanie uczniów do podejmowania różnych form aktywności fizycznej, rozwijanie sprawności fizycznej ze szczególnym uwzględnieniem uzdolnień koordynacyjnych (orientacja przestrzenna, różnicowanie ruchów i rytmizowanie), mających istotne znaczenie w rozwoju i funkcjonowaniu małej motoryki dziecka, monitorowaniu stanu zdrowia, rozwoju fizycznego i sprawności fizycznej uczniów klas I-III szkoły podstawowej. W tym roku w zajęciach bierze udział I klasa, zajęcia prowadzi Katarzyna Kowalczyk.

     Uczniowie po opanowaniu określonych sprawności i umiejętności ruchowych otrzymują odpowiedni znaczek, który wlepiają do swojej legitymacji. Zdobywca kompletu sprawności otrzymuje tytuł „Małego Mistrza”.

     W ramach programu 8 grudnia uczniowie wzięli udział w festynie mikołajkowym, który odbył się w hali DOSiR w Warszawie ( Praga Północ). Wszyscy świetnie się bawili, spotkali się z Mikołajem i otrzymali wspaniałe prezenty.

 

obejrzyj zdjęcia w galerii > [1] [2] z [2]
 

do górydo góry