Sprawdź pocztęSprawdź pocztę    Napisz do nasNapisz do nas    Mapa serwisuMapa serwisu            
Szkoła Podstawowa
im. Księcia Józefa Poniatowskiego
w Starych Pieścirogach

AktualnościO SzkoleDla nauczycieliDla rodzicówDla uczniówRada PedagogicznaPomoc pedagogicznaDokumentyGazetka szkolnaUroczystościWydarzeniaWycieczkiSportKonkursy_TurniejeGaleriaŚwietlicaBibliotekaDZIENNIK UONET+Kontakt

Jesteś tu: Strona głównaAktualności

Ciekawe przeżycie artystyczne !

2017-12-03 

Szekspirowska historia została osadzona w czasach współczesnych, w których dużą rolę odgrywają telefony, internet, portale społecznościowe, operacje plastyczne, pogoń za pieniądzem. Gdzie jest więc miejsce na miłość młodych ludzi, którzy nie mogą znaleźć porozumienia ze światem dorosłych? Co w życiu jest prawdą, co złudzeniem?

  Z całym tym niepokojem, dzięki zastosowanej technologii 3D,znaleźliśmy się w samym środku historii Romea i Julii, z zatartą granicą między rzeczywistością a projekcją. Prawdziwi aktorzy grali na tle wirtualnej, często baśniowej, trójwymiarowej scenerii. Nieliczne rzeczywiste elementy dekoracji występowały jednocześnie realnie i w animacji 3D, na przykład dym i woda.

  O spektaklu można powiedzieć - wodny musical, ponieważ aktorzy najczęściej grają w strugach wody, co odczuwają widzowie w pierwszych rzędach/stąd na zdjęciach w galerii nasi uczniowie w płaszczach przeciwdeszczowych/.

  Po tragicznej scenie samobójstwa pary kochanków oglądaliśmy czuły i subtelny taniec w deszczu dwojga młodych ludzi, obrazujący cudowne życie Romea i Julii po śmierci.

  Trudno nie docenić oryginalnej muzyki Janusza Stokłosy, pięknych partii solowych głównych bohaterów, tańca breakdence oraz niesamowitych efektów oświetlenia sceny.

  Musical "Romeo i Julia" polecają uczestnicy wycieczki oraz ich opiekunowie: p.E.Tylińska, p.B.Jaskulska i p.B Majewska.

 

kilka fotek >powrót

do górydo góry