Sprawdź pocztęSprawdź pocztę    Napisz do nasNapisz do nas    Mapa serwisuMapa serwisu            
Szkoła Podstawowa
im. Księcia Józefa Poniatowskiego
w Starych Pieścirogach

AktualnościO SzkoleDla nauczycieliDla rodzicówDla uczniówRada PedagogicznaPomoc pedagogicznaDokumentyGazetka szkolnaUroczystościWydarzeniaWycieczkiSportKonkursy_TurniejeGaleriaBibliotekaKontakt

Jesteś tu: Strona głównaAktualności

Reprezentowaliśmy nasz powiat

2018-04-08 

     Przygotowania do udziału w tym etapie trwały już od dawna, bowiem jednym z warunków przystąpienia jest wdrożenie w środowisku lokalnym akcji o charakterze prozdrowotnym. Sara wdrażała ją pod hasłem „Kocham Cię życie“. Od dłuższego czasu na terenie szkoły przeprowadzane były rozmaite działania skierowane do osób o różnym przekroju wiekowym, mające na celu krzewienie i promocję zdrowego stylu życia.

     W ramach prowadzonej akcji na terenie szkoły zorganizowałą m.in. szkolny konkurs recytatorski pod  hasłem „Każdy Ci to powie-najważniejsze jest zdrowie”, szkolny konkurs plastyczny „Aktywny nastolatek“, spotkanie z kosmetyczką, z absolwentem naszej szkoły - piłkarzem Polonii Warszawa. Sara wraz z opiekunami odbyła wycieczkę do Łajsk na lekcję w Laboratorium Badawczym oraz do Centrum Zabaw Happy Park w Stróżewku. Wykonała wiele gazetek, przeprowadziła pogadanki w klasach na temat nadwagi, otyłości. Przeprowadziłą równiez zajęcia praktyczne : „Śniadanie daje moc, Witaminki na talerzu“. Zajęła się również sprawą ciężkich tornistrów w kl. I. Pragnąc poznać zasób wiedzy uczniów na temat prowadzenia przez nich zdrowego stylu życia przeprowadziła ankietę żywieniową wśrod uczniów swojej klasy. Podczas dyskoteki szkolnej razem z koleżankami zaprezentowała pokaz zumby udowadniając , że „tańczyć każdy może“.

15.03.2018r. w Warszawie, w Urzędzie Dzielnicy Targówek Sara, wraz z 23 rywalami przystąpiła do testu wiedzy. Niestety została przez nich pokonana zajmując IV miejsce.

 

Korzystając z okazji pragniemy serdecznie podziękować tym wszytkim, którzy  wspierali nas w podejmowanych działaniach i służyli pomocą: Dyrekcji szkoły, nauczycielom, p. Annie Szymańskiej i pracownikom Laboratorium Badawczego w Łajskach, p. Annie Łuczyńskiej, p. Danielowi Chorosiowi, pp. Wioletcie i Pawłowi Miętkom, p. Marianowi Wasierzyńskiemu.

 

Opiekunowie SK PCK: Z.Truszkowska, H.Golnikpowrót

do górydo góry